قناعتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

طرح جدید ترافیک‌ فقط برای درآمدزایی‌ است

عنوان

عضو سابق شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه طرح جدید ترافیک فقط برای درآمدزایی‌ و پول گرفتن از مردم است، گفت: خروجی آن هم افزایش آلودگی، ترافیک‌ و محدودیت پارکینگ‌ خواهد بود.

به گزارش نسیم آنلاین، ابوالفضل قناعتی عضو سابق شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به طرح جدید شهرداری تهران برای ضوابط ورود به محدوده طرح ترافیک آن را برنامه ای عجولانه از سوی شهرداری خواند و اظهار کرد: در 4 سالی که ما در شورا بودیم و امسال هم نیمی از آن را در شورا گذراندیم تا روز آخر هیچ بحثی در مورد این طرح نشد.

عضو سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه این لایحه هیچ پیشینه قبلی در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک نداشته است، اظهار کرد: همین مسئله نشان می دهد که از برج 6 به بعد که این آقایان مسئولیت را قبول کرده اند، این لایحه هم آمده است.

وی با طرح این پرسش که چطور می توان در طول 3 ماه تصمیمی منطقی برای کلانشهر تهران که گرفتار ترافیک و آلودگی فراوان است گرفت ، اظهار کرد: بر چه مبنایی این آقایان می خواهند یک برنامه 40 ساله را در 3 ماه تغییر دهند؟

قناعتی با بیان اینکه در دوره قبل در برنامه های معاونت حمل و نقل و ترافیک طرح LEZ را داشتیم ، ادامه داد: طرح جدید نه LEZ است و نه طرح فعلی ، بلکه یک لایحه جدیدی است که شهرداری تهران در این چند ماه به آن رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان فعلی شهرداری ادعا دارند در طرح جدید عدالت رعایت می شود، بیان کرد: به گفته آن ها در طرح فعلی تنها یک عده خاص طرح را می گیرند و با طرح جدید می خواهند آن را در اختیار همه مردم قرار دهند، در حالی که هرگز این طور نیست.

قناعتی تصریح کرد: آن عده خاصی که در طرح فعلی، طرح ترافیک می گیرند قطعاً در طرح جدید هم طرح ترافیک خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: برخی از سهمیه ها ثابت هستند و همانطور که در دوره قبل وجود داشته اند، در دوره بعدی هم وجود خواهند داشت و کسی نمی تواند آن را تغییر دهد .

عضو سابق شورای شهر تهران ادامه داد: 90 درصد افرادی که قبلاً طرح می گرفتند بنا به دلایلی که قانونگذار بررسی کرده مشمول دریافت طرح ترافیک شده اند و نمی توان با برنامه جدید آن ها را محروم کرد.

قناعتی با اشاره به تفاوت نرخ ورود به طرح ترافیک در ساعات مختلف گفت: وقتی که به این شکل برای ورود به طرح پول گرفته می شود، مردم استقبال بیشتری می کنند و تبعات آن افزایش ترافیک، آلودگی و فقدان پارکینگ برای خودروهایی خواهد بود که وارد مرکز شهر می شوند.

وی با اشاره به دفاعیه شهرداری از این طرح مبنی بر برقراری عدالت گفت: این طرح عادلانه نیست چون کسانی که پولدار هستند می توانند به هر تعداد که می خواهند خودرو وارد طرح کنند و آن هایی که پول ندارند، نمی توانند وارد محدوده طرح ترافیک شوند.

قناعتی خاطرنشان کرد: راه برقراری عدالت در این مسئله این است که برای مثال تا 200 ساعت ورود خودرو رایگان باشد و اگر کسی می خواهد بیشتر استفاده کند، پول پرداخت کند.

عضو سابق شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه طرح جدید بیشتر به دنبال عوارض و کسب پول است، گفت: ممکن است این عوارض برای شهرداری پول آورد ، اما در بهداشت و درمان دولت باید 10 برابر خرج کند تا مردمی که گرفتار بیماری می شوند را درمان کند.

قناعتی در پایان تأکید کرد: این طرح فقط برای درآمدزایی و پول گرفتن از مردم است و خروجی آن آلودگی، ترافیک و محدودیت پارکینگ خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی (۲)

خودکفایی و استقلال اقتصادی لازمه فعالیت‌های فرهنگی

شرح حدیث رهبر انقلاب درباره ریاست‌طلبی/ نباید دنبال ریاست بدویم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: برخی‌ها برای نمایندگی مجلس خودشان را می‌کُشند؛ اگر راه پیدا نکنند یا صلاحیّتش را تأیید نکنند یا رأی نیاورد، خودش را به آب و آتش و در و دیوار می‌زند که چرا نشد؛ این عقل و تدبیر نیست.

۲۰ درصد مشکلات اقتصادی تحت تاثیر تحریم‌هاست

لطفعلی بخشی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه درباره اقتصاد ایران در سال 98 به «نود اقتصادی» گفت سال آینده از لحاظ اقتصادی سال دشواری خواهد بود، شاید بتوان گفت که سال 1398 سخت ترین سال چند دهه اخیر کشور ما از لحاظ اقتصادی باشد.

نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!

اصلاح طلبان نباید از تبعات تصمیمی که در حمایت از روحانی در سال ۹۲ و 96 اتخاذ کردند، شانه خالی کنند و باید مسئولیت این حمایت را بپذیرند اگر دست اصلاح طلبان پشت روحانی نبود، معلوم نبود آیا دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی می‌توانست راهی پاستور شود یا خیر. از سوی دیگر موضوعی که اصلاح طلبان را به انتقاد از عملکرد روحانی وادار می کند پیش رو بودن دو انتخابات مهم است. انتخابات مجلس در سال 98 و انتخابات ریاست جمهوری 1400.

مهم‌ترین مطالب سرویس

فارس من| سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس:
سند ۲۰۳۰ از دستورکار آموزش و پرورش خارج شده است
در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین