قناعتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

طرح جدید ترافیک‌ فقط برای درآمدزایی‌ است

عنوان

عضو سابق شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه طرح جدید ترافیک فقط برای درآمدزایی‌ و پول گرفتن از مردم است، گفت: خروجی آن هم افزایش آلودگی، ترافیک‌ و محدودیت پارکینگ‌ خواهد بود.

به گزارش نسیم آنلاین، ابوالفضل قناعتی عضو سابق شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به طرح جدید شهرداری تهران برای ضوابط ورود به محدوده طرح ترافیک آن را برنامه ای عجولانه از سوی شهرداری خواند و اظهار کرد: در 4 سالی که ما در شورا بودیم و امسال هم نیمی از آن را در شورا گذراندیم تا روز آخر هیچ بحثی در مورد این طرح نشد.

عضو سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه این لایحه هیچ پیشینه قبلی در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک نداشته است، اظهار کرد: همین مسئله نشان می دهد که از برج 6 به بعد که این آقایان مسئولیت را قبول کرده اند، این لایحه هم آمده است.

وی با طرح این پرسش که چطور می توان در طول 3 ماه تصمیمی منطقی برای کلانشهر تهران که گرفتار ترافیک و آلودگی فراوان است گرفت ، اظهار کرد: بر چه مبنایی این آقایان می خواهند یک برنامه 40 ساله را در 3 ماه تغییر دهند؟

قناعتی با بیان اینکه در دوره قبل در برنامه های معاونت حمل و نقل و ترافیک طرح LEZ را داشتیم ، ادامه داد: طرح جدید نه LEZ است و نه طرح فعلی ، بلکه یک لایحه جدیدی است که شهرداری تهران در این چند ماه به آن رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان فعلی شهرداری ادعا دارند در طرح جدید عدالت رعایت می شود، بیان کرد: به گفته آن ها در طرح فعلی تنها یک عده خاص طرح را می گیرند و با طرح جدید می خواهند آن را در اختیار همه مردم قرار دهند، در حالی که هرگز این طور نیست.

قناعتی تصریح کرد: آن عده خاصی که در طرح فعلی، طرح ترافیک می گیرند قطعاً در طرح جدید هم طرح ترافیک خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: برخی از سهمیه ها ثابت هستند و همانطور که در دوره قبل وجود داشته اند، در دوره بعدی هم وجود خواهند داشت و کسی نمی تواند آن را تغییر دهد .

عضو سابق شورای شهر تهران ادامه داد: 90 درصد افرادی که قبلاً طرح می گرفتند بنا به دلایلی که قانونگذار بررسی کرده مشمول دریافت طرح ترافیک شده اند و نمی توان با برنامه جدید آن ها را محروم کرد.

قناعتی با اشاره به تفاوت نرخ ورود به طرح ترافیک در ساعات مختلف گفت: وقتی که به این شکل برای ورود به طرح پول گرفته می شود، مردم استقبال بیشتری می کنند و تبعات آن افزایش ترافیک، آلودگی و فقدان پارکینگ برای خودروهایی خواهد بود که وارد مرکز شهر می شوند.

وی با اشاره به دفاعیه شهرداری از این طرح مبنی بر برقراری عدالت گفت: این طرح عادلانه نیست چون کسانی که پولدار هستند می توانند به هر تعداد که می خواهند خودرو وارد طرح کنند و آن هایی که پول ندارند، نمی توانند وارد محدوده طرح ترافیک شوند.

قناعتی خاطرنشان کرد: راه برقراری عدالت در این مسئله این است که برای مثال تا 200 ساعت ورود خودرو رایگان باشد و اگر کسی می خواهد بیشتر استفاده کند، پول پرداخت کند.

عضو سابق شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه طرح جدید بیشتر به دنبال عوارض و کسب پول است، گفت: ممکن است این عوارض برای شهرداری پول آورد ، اما در بهداشت و درمان دولت باید 10 برابر خرج کند تا مردمی که گرفتار بیماری می شوند را درمان کند.

قناعتی در پایان تأکید کرد: این طرح فقط برای درآمدزایی و پول گرفتن از مردم است و خروجی آن آلودگی، ترافیک و محدودیت پارکینگ خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تلگرام‌های جایگزین؛ پیام‌رسان یا فیلترشکن

هاتگرام و طلگرام چگونه کار می‌کنند؟

۴ گزاره درباره «بن سلمان» پیشگام سازش

بن سلمان که چندی پیش گفته بود: «فلسطینیان با پیشنهادها و نیز حضور بر سر میز مذاکرات موافقت کنند یا این‌که لال بشوند و به شکوه و شکایت‌ها پایان دهند» این روزها در حال چانه زنی با اردن بوده که پس از معامله نقش بیشتری در اداره مسجد الاقصی داشته باشد. این در حالیست که بر اساس این طرح مسجد الاقصی و بافت قدیمی و تاریخی بیت‌المقدس کماکان در اشغال و حاکمیت رژیم صهیونیستی خواهد بود.

۲۰۳۰ را خزنده اجرایی کرده‌اند

حضرت آ‌یت الله مکارم نسبت به اجرای خزنده سند ۲۰۳۰ دربرخی نقاط کشور و برنامه ها هشدار داد و گفت: باید مراقب بود سند استعماری ۲۰۳۰ در کشور به ویژه در صداوسیما نفوذ پیدا نکند.

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

این روزها بار دیگر سخن از پیگیری طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین در مجلس است. به گفته دهقان جلسات متعدد کارشناسی صورت گرفته است و بر اساس آن اصلاحاتی در طرح اعمال شده که موجب افزایش نقش قوه قضائیه در اعاده اموال نامشروع مسئولان شده است.  حال باید منتظر ماند دید روند قانون نویسی و تصویب این طرح چقدر به طول خواهد انجامید و آیا اجرایی می‌شود یا خیر؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین