گزارش رأی الیوم درباره فتنه ۹۶؛

آگاهی مردم ایران باعث شکست توطئه آمریکا شد/ ملت ایران فتنه را در نطفه خاموش کرد

عنوان

روزنامه رأی الیوم نوشت توطئه آمریکا و متحدانش برای انتقال تجربه بهار عربی به ایران به سبب آگاهی ملت ایران شکست خورد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان پایگاه اینترنتی روزنامه رأی الیوم لندن نوشت: همه می دانیم هفت سال از بهار عربی می گذرد و تاکید می کنیم آنانی که در مصر، تونس، لیبی، سوریه و یمن به خیابان ها آمدند بطور خودجوش بوده و خواسته های اجتماعی و حقوقی شان به حق بوده است. اما این بهار به زمستان سختی تبدیل شد آن هم زمانی بود که براساس دستوراتی که از خارج آمده بود از مرحله مسالمت آمیز به مرحله نظامی منتقل شد و هدف از بین بردن دولت ملی و جایگزین کردن دولت خون، ویرانی و هرج و مرج بود. به همین دلیل لیبی، سوریه، عراق و یمن ویران شدند و همه این ها به نام آزادی و حقوق بشر انجام شد.

این روزنامه می افزاید: امروز شاهد تکرار همین سناریو در ایران هستیم. چرا ایران؟ زیرا اصل مشکل آمریکا و همه دولت هایی که در جبهه آمریکا قرار دارند ایران است که مغز محور مقاومت و پل ارتباطی نیرو هایی به شمار می رود که با دشمن صهیونیستی می جنگند. به همین سبب باید این پل از طریق تغییر مزاج سیاسی ایران از داخل با همان شیوه بهار عربی شکسته شود. سناریوی آن ها در هم آمیختن خواسته های اقتصادی با خواسته های دارای رنگ و بوی سیاسی است. در ادامه گزارش با اشاره به شعارهای اغتشاشگران در حوادث اخیر آمده است: این شعار ها در جامعه ایران جدید نیست و در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ چنین شعار هایی سر داده شد و از حمایت غرب برخوردار گردید؛ برای اینکه سیاست نظام ایران تغییر کند. توطئه در آن زمان به سبب آگاه بودن جامعه ایران و وجود قشر بزرگی که به مساله فلسطین ایمان داشت و به خاطر آن مجاهدت می کرد، شکست خورد و همین امر آمریکا و رژیم صهیونیستی را آزار می دهد.

نگارنده مطلب همچنین می افزاید: اعتراضات اخیر به حق و خود جوش بود و در ایران تکرار می شود؛ زیرا ایران کشوری است که نهاد ها در آن حاکم است و این امری طبیعی است و مساله عادلانه و دارای جنبه اقتصادی بود که به نیاز اقتصادی شهروند ایرانی مرتبط می شد؛ اما در مقابل رسانه های غربی و عربی از این حادثه بهره برداری کردند؛ برای اینکه بنیان داخلی ایران و ایدئولوژی سیاسی اش را تغییر دهند، جامعه ایران را به دو دسته موافق و مخالف تقسیم کنند و پس از آن تخریب سازماندهی شده را که در کشور های بهار عربی مشاهده کردیم آغاز کنند. دیدیم کشور های بهار عربی صد ها هزار قربانی دادند و زیر ساختهایشان ویران شد. این طرح در ایران شکست خورد زیرا جامعه ایران آگاه است و از آنچه که غرب می خواهد باخبر است. ایرانی ها می دانند پشت حمایت از تظاهرات در قالب آزادی و عدالت اجتماعی چه طرح و نقشه ای نهفته است. آن ها همچنین می دانند انگیزه توطئه گران چیست. اگر دقت کنیم خواهیم دید مردم برخی از کشور ها با نظام سیاسی خود مشکل دارند؛ اما هیچ حمایت و تحرک رسانه ای از سوی آمریکا و متحدانشان دریافت نمی کنند و این به سبب منافع سیاسی، اقتصادی و نظامی بین آمریکا و این دولت هاست. به همین دلیل ملاحظه کردیم نخستین کسانی که از خرابکاران در ایران حمایت کردند ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود و این امر تقویت کننده تحلیلی است که می گوید ایران پلی است که می خواهند آن را قطع کنند تا ارتباط بین ایران و کسانی که در برابر اسرائیل مقاومت می کنند، قطع شود.

آمریکا در بهره برداری از آنچه که در ایران اتفاق افتاد ناکام ماند؛ زیرا موضع سیاسی متحدانش در شورای امنیت سازمان ملل متحد سرد بود و همین به نوبه خود سیلی محکمی به سیاست واشنگتن در قبال ایران بود. متحدان اروپایی آمریکا نیز با ترامپ برای تشدید تنش علیه ایران همراه نشدند و نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد بدون متحد فرانسوی و انگلیسی اش در شورای امنیت تنها ماند؛ زیرا نمایندگان این دو کشور اعلام کردند آنچه در ایران اتفاق می افتد مساله داخلی است. این شکست بزرگی برای آمریکا و رژیم صهیونیستی بود و تظاهراتی که در حمایت از نظام ایران برگزار شد و توافق جریان های مختلف ایرانی در زمینه آسیب نرساندن به بنیان سیاسی ایران نشانه همبستگی مردم با رهبری سیاسی و دینی است برای اینکه اجازه ندهند مساله اقتصادی جنبه سیاسی به خود بگیرد و اجازه ندهند دیگران در امور داخلی ایران با هدف تغییر نظام مداخله کنند.

در ادامه گزارش آمده است: چرا و چگونه طرح آمریکا در ایران شکست خورد؟ به این علت که ایران قدرت منطقه ای است و پس از امضای توافق هسته ای با جامعه بین المللی، کشور های منطقه و اروپائی ها تمایل به فعالیت اقتصادی با ایران دارند و آمریکا این موضوع را به خوبی می داند. آمریکا براساس اصول و سیاست های اسرائیل با ایران دشمنی و در تضاد با منافع اقتصادی اروپائی ها عمل می کند؛ این مسئله سبب می شود کشورهای اروپایی به ایران نزدیک شوند به همین دلیل فرانسه و انگلیس از رویکرد های آمریکا در شورای امنیت حمایت نکردند و این امر در مساله توافق هسته ای نیز آشکار است.

اما چگونگی شکست طرح آمریکا به آگاهی ملت ایران و برداشت درستی که از حوادث کشور های بهار عربی داشت، مربوط می شود. مردم ایران اجازه ندادند این حوادث در ایران تکرار شود. مهمترین مانع بر سر راه تغییر نظام در ایران ملت ایران و درک آن از توطئه هاست. ملت ایران این توطئه را شناخت و فتنه را قبل از اینکه بزرگتر و وارد مرحله درگیری مسلحانه شود، خاموش کرد. اما موضوع اقتصادی به ایران مربوط می شود و یک مساله داخلی است و هیچ کس حق ندارد مداخله کند، برای توهم تغییر نظام لباس سیاسی به آن بپوشاند و از دروازه سوء استفاده از بحران اقتصادی و اجتماعی وارد شود. همه گروه های سیاسی در ایران بر سر این موضوع اتفاق نظر دارند.

نگارنده مطلب همچنین می افزاید: اما کنفرانس امنیت غرب آسیا با حضور شخصیت های معروف و موثر در سیاست بین المللی نشانه اهمیت نقش مثبت ایران در مبارزه با تروریسم است. مساله انتقال ایران از ثبات سیاسی به یک کشور دارای هرج و مرج به معنای برهم زدن امنیت ملی کشور های همسایه ایران است؛ به همین دلیل هر طرحی که بخواهد ایران را به یک کشور شکست خورده و بی ثبات تبدیل کند، شکست خورده و خواهد خورد؛ زیرا سیاست ثبات ایران ثبات منطقه است و این موضوع را اروپائی ها و کشور های همسایه ایران درک می کنند؛ اما آمریکا و متحدانش به سبب دشمنی راهبردی با ایران پس از انقلاب آن را نادیده می گیرند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نماز جمعه قلب تپنده جامعه و مغز بیدار جامعه باید باشد که برای مشکلات مردم دائما راه‌حل ارائه دهد.

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین