معاون جمعیت «العمل» بحرین در گفت‌وگو با فارس:

بيشترين ارتباط با رژیم صهیونیستی را دولت بحرین دارد

نسیم آنلاین

معاون دبیر کل جمعیت اسلامی العمل بحرین می‌گوید، مشکلات این کشور داخلی است و خاندان حاکم، شکست‌ها و بحران‌های خود را به دیگران نسبت می‌دهد و در میان دولتهای عربی، بیشترین رابطه با اسرائیل را بحرین دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، معاون دبیر کل «جمعیت اسلامی العمل» (جمعیة العمل الإسلامی) بحرین اظهار داشت که مشکلات بحرین بیش از آنکه خارجی باشد داخلی است.

شیخ «عبدالله الصالح» در ابتدای گفت‌وگو با «بین‌الملل فارس»، مواضع این خبرگزاری در حمایت از مردم بحرین را «عالی» خواند و از آن به دلیل پوشش و انعکاس اخبار مردم بحرین تقدیر و تشکر کرد.

وی در پاسخ با سؤال خبرنگار فارس در مورد وضعیت آیت‌الله «شیخ عیسی قاسم»، رهبر معنوی شیعیان بحرین اظهار داشت که ایشان از چندین بیماری رنج می‌بردند و به رغم انجام برخی عمل جراحی به طور کامل سلامتی خود را باز نیافته‌ است.

شیخ الصالح گفت که بازداشت خانگی شیخ عیسی قاسم در مقایسه با گذشته شدیدتر شده است؛ چرا که در گذشته نزدیکان درجه یک و دو شیخ عیسی قاسم  به دیدن وی می‌رفتند ولی الآن این دیدارها بسیار کمتر شده است.

معاون دبیر کل جمعیت العمل بحرین در ادامه به سیاست‌های آل خلیفه در دشمنی با شیخ عیسی قاسم اشاره کرد و اظهار داشت که مقامات آل خلیفه به دنبال به زانو درآوردن شیعیان بحرین بوده و قصد داشتند شیخ عیسی قاسم را نیز با توجه به جایگاه و موضعش و عدم عقب‌نشینی از خواسته‌های خود، تحت سیطره خود درآورند.

شیخ الصالح ادامه داد، «شیخ عیسی هرگز زیر بار خواسته‌های رژیم آل خلیفه نرفت و هرگز خواسته‌های مشروع جوانان و حرکات آن‌ها را محکوم نکرد؛ به همین دلیل دشمنی این رژیم با وی شروع شد».

وی از نحوه تعامل مقامات بحرینی در موضوع معالجه آیت‌‌الله شیخ عیسی قاسم انتقاد کرد و گفت که مقامات بحرینی در ابتدای امر، برای معالجه وی کاملا مانع تراشی و وقت کشی می‌کردند تا اینکه فشارهای بین‌المللی و فشار کشورها و مراجع و روحانیت باعث شد که از دکتر «فیصل زیرا»، رئیس بیمارستان بین‌المللی بحرین که شیعه است، بخواهد اوضاع را آرام کند. در نتیجه مجبور به موافقت با معالجه وی شدند.

شیخ الصالح افزود، «رژیم آل خلیفه می‌خواست از این کار در راستای تبلیغات به نفع خود استفاده کند و اینکه پادشاه بحرین دستور معالجه شیخ عیسی قاسم را صادر کرده است».

وی گفت که مقامات بحرینی بشدت منزل عیسی قاسم را محاصره و نیروهای نظامی در اطراف آن مستقر کرده ‌اند و امکان دیدار با وی را به دوستاران ایشان نمی‌دهد.

معاون دبیر کل جمعیت اسلامی العمل بحرین اقدام مقامات این کشور در لغو تابعیت شیعیان بحرین و معترضان را «تصمیمی اشتباه» خواند و گفت که تعداد کسانی که تابعیت آن‌ها لغو شده است 510 نفر هستند.

وی در چرایی این تصمیم مقامات بحرین اظهار داشت که آن‌ها می‌‌خواهند با لغو تابعیت شهوندان بحرینی که در بین آن‌ها شخصیت‌های مذهبی و سیاسی بارزی هست، از آن به عنوان برگه‌ای برا چانه زنی در آینده استفاده کند و بتواند از مطالبه گری آن‌ها و از اجرای خواسته‌های اصلی آن‌ها از جمله آزاد کردن زندانیان جلوگیری کند.

 شیخ الصالح افزود رژیم آل خلیفه با این اقدامات و تلاش برای بازداشت اطرافیان شیخ عیسی قاسم و مخالفان خود و همچنین ابجاد فضای رعب و وحشت، می‌خواهد مخالفان خود را ساکت کند.

وی گفت که مشکلات بحرین بیش از آنکه مربوط به خارج باشد، داخلی است و باتوجه به حساسیتی که ایران دارد، رژیم بحرین تلاش می‌کند مخالفان خود را به ایران ربط دهد.

معاون دبیر کل جمعیت اسلامی العمل ادامه داد: «اینکه مردم خواهان مشارکت سیاسی، دموکراسی و بهره‌مندی از حقوق شهروندی عادلانه هیچ گونه ارتباطی با بیرون از بحرین ندارد، ولی دولت بحرین دوست دارد شکست‌ها، بحران‌ها و مشکلات خود را به بیرون ارتباط دهد».

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که آیا اوضاع بحرین به ویژه شیعیان این کشور بعد از ولایت‌عهدی «محمد بن سلمان» تغییری داشته است، خاطر نشان کرد که اوضاع هیچ گونه تغییری در صحنه میدانی پیدا نکرده؛ چرا که آل سعود قبل از آنکه بن سلمان ولی‌عهد عربستان شود در بحرین بوده و این کشور را اشغال کرده‌اند.

شیخ الصالح ادامه داد: «با این حال با آمدن بن سلمان، هیمنه و دخالت عربستان در امور بحرین واضحتر از قبل شده است و پادشاه بحرین همانند گذشته هیچ تصمیم را بدون مشورت با عربستان اتخاذ نمی‌کند».

وی در مورد سفر اخیر یک هیأتی بحرینی به فلسطین اشغالی و دیدار با مقامات صهیونیستی نیز گفت که به رغم اینکه دولت بحرین می‌گوید این هأت 24 نفره به خواست خود رفته و هیچ گونه ارتباطی با آن ندارد ولی آنچه در ورای این قضیه پیداست این است که هیأت مذکور با هماهنگی و موافقت مقامات بحرینی به این سفر رفته‌اند.

شیخ الصالح با بیان اینکه رژیم آل خلیفه در بین نظام‌های عربی خلیج فارس منطقه بیشترین روابط را با رژیم صهیونیستی غاصب دارد، اظهار داشت که پادشاه و ولی‌عهد بحرین با مقامات ارتش اسرائیل از جمله «شیمون پرز»، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی و سایر مقامات این رژیم دیدار کرده است.

وی اظهار داشت که رژیم بحرین با رژیم اسرائیل در همه زمینه‌ها همکاری استشاری دارد و اقدام به تبادل مستشارین با اشغالگران قدس می‌کند.

معاون دبیر کل جمعیت اسلامی العمل بحرین در مورد روابط این کشور با عربستان نیز گفت که از زمان اشغال بحرین به دست آل سعود در 13 ماره 2011، همه تصمیمات بحرین از سوی سعودی‌ها اتخاذ می‌شود و پادشاه بحرین برای هر مسئله‌ای به عربستان سفر می‌کند و به دستورات عربستانی‌ها گوش می‌دهد.

شیخ الصالح از برگزاری مراسم هفته «شهید نمر النمر» در بحرین خبر داد که رژیم آل سعودی وی را در سال 2016 اعدام کردند.

وی با بیان اینکه تا زمانی که رژیم‌های سرکوبگر عربی در منطقه وجود دارند، این منطقه روی خوش ثبات و امنیت را نخواهد دید، تأکید کرد که آل سعود عربستان و در رأس مقامات این کشور محمد بن سلمان، به دنبال اجرای تصمیم رئیس جمهوری آمریکا در خصوص به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل است.

معاون دبیر کل جمعیت العمل بحرین در پایان افزود، عربستان سعودی به کمک محور خود که «محور شیطان بزرگ» است، قصد دارد با اجرای طرح آمریکا که از آن به عنوان «قرارداد قرن» یاد می‌شود، به آرمان فلسطین پایان دهد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا 15 آذرماه گذشته طی سخنرانی خود قدس را به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل شناخت و دستور انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را صادر کرد.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در یک مناظره تلویزیونی بررسی شد؛اماواگرهای الحاق ایران به گروه ویژه اقدام

ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

 آمریکا در هفته‌های اخیر همه توان خود را برای رایزنی با مشتریان نفتی ما به کار گرفته است تا آنها را از خرید نفت ایران منصرف کند. اما دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی در انفعال کامل است به طوریکه در چین و هند که خریدار بیش از 50 درصد نفت ایران هستند حتی سفیر هم نداریم.

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دبیرکل حزب‌الله لبنان برای اولین بار در یک فیلم مستند از شهید هادی نصرالله سخن گفت
ناگفته های سیدحسن نصرالله از پسر شهیدش: دوست داشتم طلبه شود / جنگ رسانه ای نصرالله و صهیونیست ها پس از شهادت سیدهادی
لزوم حساسیت به ترورهای کور و تفرقه انگیز در منطقه و کشور
موساد و آغاز سیاست ترور در خارج از سرزمین‌های اشغالی
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
واشنگتن و مصادره ادلب
سوریه در نقطه پایانی تغییر
بشار اسد در دیدار با سناتور آمریکایی:
تهدید و تحریم از ویژگی‌های اصلی رفتار آمریکاست
پوتین و اردوغان به تهران می‌آیند
نشست سرنوشت ساز تهران
تلاش تمام‌عیار واشنگتن برای حفظ حیدر العبادی در پست نخست وزیری!
چه کسی نماینده ترامپ را متوقف می‌کند؟
دور پایانی ماراتن تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان
کلید تشکیل دولت عراق در دستان کردها و اهل تسنن
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین