روبط تجاری ترامپ با کشورهای خارجی و گروه‌های تجاری هنوز قطع نشده است

عنوان

براساس گزارش یک دیده‌بان سیاسی که امروز(سه‌شنبه) منتشر شد ۶۴ گروه تجاری، مقام خارجی، کاندیداهای جمهوری‌خواه و افراد دیگر در املاک متعلق به ترامپ در سال نخست فعالیتش، مستقر شده یا اقدام به برگزاری همایش و نشست کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، یک گروه دیده‌بان تحت عنوان "شهروندی همگانی" در گزارش‌های خود آورده است: دیدار، نشست و اقامت این گروه‌های در املاک دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا در حالی صورت گرفته که ترامپ در سال نخست ریاست جمهوری خود گفته بود که کنترل امپراطوری تجاری خود را به دونالد ترامپ جونیور و اریک ترامپ، دو پسرش سپرده است و تمام وقتش را صرف ریاست جمهوری می‌کند.

بسیاری از گروه‌های دولتی و غیردولتی گفته‌اند که ترامپ پا را فراتر گذاشته و این امر باعث به وجود آمدن تضاد منافع شده است. این در حالی است که کاخ سفید از اظهارنظر درباره گزارش مذکور امتناع کرده که براساس داده‌های مربوط به کمیسیون فدرال انتخابات آمریکا و گزارش‌ها و اخبار رسانه‌هاست.

براساس این گزارش همچنین آمده است: نمایندگانی از چهار کشور خارجی شامل کویت، مالزی، عربستان و ترکیه اقدام به برگزاری همایش‌هایی در هتل بین‌المللی ترامپ در واشنگتن کرده‌اند.

این هتل که چند خیابان آن طرف تر از کاخ سفید واقع شده مشهورترین ملک ترامپ است و در آن بیش از 64 همایش برگزار شده است.

این گروه دیده‌بان سیاسی غیردولتی به همراه 17 قانونگذار دموکرات در شکایتی به اداره خدمات عمومی آمریکا خواستار بررسی اسناد مربوط به اجاره ملکی از دولت آمریکا توسط سازمان ترامپ در 2013 شده است.

براساس سوابق کمیسیون فدرال انتخابات آمریکا مشخص شده است که 24 گروه که از برخی کاندیداها برای ورود به کنگره حمایت می‌کنند همایش‌هایی را در املاک ترامپ برگزار کردند که اکثر آنها برای جمع آوری کمک‌های نقدی برگزار شده است و تمامی این کاندیداها جمهوری‌خواه بودند.

در گزارش این گروه دیده‌بان سیاسی آمده است که همایش‌های برگزار شده در املاک ترامپ از سوی نمایندگان صنایع بزرگ به ویژه معدن و نفت بوده اما به آمار مربوط به افراد حاضر در این همایش‌ها اشاره‌ای نشده است.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:

وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند

۲ گزاره رژیم صهیونیستی برای مقابله با راهکارهای ابتکاری مقاومت

حماس و مقاومت فلسطین از روزهای ابتدایی فروردین امسال با ابتکار «راهپیمایی بازگشت» و «بادبادک‌های آتشین» به منظور کاهش محاصره، معادلات نوارغزه را برای اسرائیل کاملاً دگرگون کردند. تداوم و گسترده شدن استفاده فلسطینیان از بادبادک‌های آتشین کاملاً امنیت شهرک‌های اطراف نوارغزه را با چالش روبرو کرد.

۹۰ درصد مشکلات افتصادی ناشی از تصمیمات غلط دولت است

در شرایط کنونی مردم و فعالان اقتصادی نسبت به نحوه مدیریت اقتصادی بسیاری از مدیران رده بالای اقتصادی کشور اعتراض دارند، اگر اعتراض آنها شنیده نشود و با این ادبیات اخیر معاون وزیر صنعت پاسخ داده شود، به نفع کشور نخواهد بود.

خطای بزرگ؛ زمینه‌ساز کاهش ارزش پول ملی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، کاهش ارزش پول ملی را از مشکلات کنونی اقتصاد کشور دانستند و گفتند: در قضیه ارز و سکه بر اثر برخی بی تدبیری و بی توجهی ارز کشور دست سوءاستفاده کنندگان رفت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دکتر فرشته روح‌افزا همسر شهید حاتمی:
تذکر می‌دهند که در خصوص شهدای مکه و منا مصاحبه نکنید
قانونی در ضدیت با تمام قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل و رد توافق اسلو
نژادپرستی علنی، فرصتی برای اقامه دعاوی حقوقی علیه تل‌آویو
مرگی جز شهادت بر تو حرام بود
چمران افغانستان
سخنان تکراری و ایران‌ستیزانه وزیر خارجه آمریکا در جمع آمریکایی‌های ایرانی‌تبار
صادرات نفت ایران را صفر می‌کنیم/ مذاکره برای تغییر سیاست‌های ایران
آیا ایران در بازسازی سوریه میدان را واگذار کرده است؟
بازسازی سوریه؛ فرصت و تهدید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین