روبط تجاری ترامپ با کشورهای خارجی و گروه‌های تجاری هنوز قطع نشده است

عنوان

براساس گزارش یک دیده‌بان سیاسی که امروز(سه‌شنبه) منتشر شد ۶۴ گروه تجاری، مقام خارجی، کاندیداهای جمهوری‌خواه و افراد دیگر در املاک متعلق به ترامپ در سال نخست فعالیتش، مستقر شده یا اقدام به برگزاری همایش و نشست کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، یک گروه دیده‌بان تحت عنوان "شهروندی همگانی" در گزارش‌های خود آورده است: دیدار، نشست و اقامت این گروه‌های در املاک دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا در حالی صورت گرفته که ترامپ در سال نخست ریاست جمهوری خود گفته بود که کنترل امپراطوری تجاری خود را به دونالد ترامپ جونیور و اریک ترامپ، دو پسرش سپرده است و تمام وقتش را صرف ریاست جمهوری می‌کند.

بسیاری از گروه‌های دولتی و غیردولتی گفته‌اند که ترامپ پا را فراتر گذاشته و این امر باعث به وجود آمدن تضاد منافع شده است. این در حالی است که کاخ سفید از اظهارنظر درباره گزارش مذکور امتناع کرده که براساس داده‌های مربوط به کمیسیون فدرال انتخابات آمریکا و گزارش‌ها و اخبار رسانه‌هاست.

براساس این گزارش همچنین آمده است: نمایندگانی از چهار کشور خارجی شامل کویت، مالزی، عربستان و ترکیه اقدام به برگزاری همایش‌هایی در هتل بین‌المللی ترامپ در واشنگتن کرده‌اند.

این هتل که چند خیابان آن طرف تر از کاخ سفید واقع شده مشهورترین ملک ترامپ است و در آن بیش از 64 همایش برگزار شده است.

این گروه دیده‌بان سیاسی غیردولتی به همراه 17 قانونگذار دموکرات در شکایتی به اداره خدمات عمومی آمریکا خواستار بررسی اسناد مربوط به اجاره ملکی از دولت آمریکا توسط سازمان ترامپ در 2013 شده است.

براساس سوابق کمیسیون فدرال انتخابات آمریکا مشخص شده است که 24 گروه که از برخی کاندیداها برای ورود به کنگره حمایت می‌کنند همایش‌هایی را در املاک ترامپ برگزار کردند که اکثر آنها برای جمع آوری کمک‌های نقدی برگزار شده است و تمامی این کاندیداها جمهوری‌خواه بودند.

در گزارش این گروه دیده‌بان سیاسی آمده است که همایش‌های برگزار شده در املاک ترامپ از سوی نمایندگان صنایع بزرگ به ویژه معدن و نفت بوده اما به آمار مربوط به افراد حاضر در این همایش‌ها اشاره‌ای نشده است.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین