نگرانی آمریکا از پیشرفت‌های ارتش روسیه

عنوان

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا معتقد است، طرح‌های نظامی و پیشرفته شدن ارتش روسیه، وضعیتی بسیار نگران‌کننده برای واشنگتن به وجود آورده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از وستی، جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: وقتی ما درباره روسیه فکر می‌کنیم، درباره اقدامات آنها طی سال‌های اخیر می‌اندیشیم و سپس نگاه می‌کنیم که در طول ۱۰ سال اخیر چه کرده‌اند، متوجه می‌شویم که هیچ ساختاری در نیروی مسلح روسیه نیست که در سطحی مدرن قرار نداشته باشد.

وی اجرای طرح‌های نظامی و پیشرفته شدن ارتش روسیه را وضعیتی بسیار نگران‌کننده برای آمریکا دانست و گفت: روسیه در ۱۰ سال اخیر تمامی زیرساخت‌های ارتش خود را بروز کرده است.

این مقام بلندپایه آمریکایی خاطرنشان کرد: در وضعیتی که اکنون در آن قرار داریم، هیچ یک از ما احساس راحتی نمی‌کند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که ارتش آمریکا بودجه دفاعی خود را در سال ۲۰۱۸ میلادی به بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار افزایش داد و سال‌هاست جایگاه نخست جهان را از حیث هزینه‌های نظامی دارد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین