ایران هدف سند راهبرد دفاعی جدید آمریکا قرار گرفته است

عنوان

در خلاصه ۱۱ صفحه‌ای سند «راهبرد دفاع ملی» آمریکا، ۶ بار نام ایران ذکر شده است.

 به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت دفاع آمریکا در خلاصه ای از سند راهبرد دفاعی جدید آمریکا ۶ بار نام ایران را آورده است، که در ادامه به آن می پردازیم.

بر اساس این سند نوشته شده است:

ایران، همچنان به خشونت ادامه می دهد و ثبات منطقه را با چالش مواجه کرده است.

کشور هایی مانند کره شمالی و ایران، با برنامه تسلیحات اتمی یا حمایت از تروریسم درصدد بی ثبات کردن مناطق جهان بر می آیند.

در خاورمیانه، ایران مشغول رقابت با کشور های همسایه است؛ این کشور همزمان با ایجاد یک هلال نفوذ و بی ثباتی، از طریق استفاده از فعالیت های تروریستی دولت-پایه، شبکه گروه های نیابتی و برنامه موشکی مشتاقانه به دنبال دستیابی به هژمونی منطقه ای است.

رژیم های سرکش مانند کره شمالی همچنان به دنبال دستیابی به سلاح های کشتار جمعی و توانمندی های موشکی دور برد هستند و در پاره ای مواردبه ایران موشگ بالستیک صادر می کنند، بنابراین سیاست اشاعه این توانمندی ها به بازیگران مخرب را پیگیری می کنند.

وزارت دفاع آمریکا به تلاش های خود برای مهار کشور هایی مانند کره شمالی و ایران، غلبه بر تهدید های تروریستی علیه ایالات متحده و تثبیت دستاوردهایمان در عراق و افغانستان ادامه خواهد داد.

ما اقدام به ایجاد ائتلاف های ماندگار خواهیم کرد تا دستاورد هایی که در عراق، افغانستان، سوریه و جا های دیگر به دست آورده ایم را تثبیت کنیم و منابع قدرت تروریست ها و موازنه ایران را قطع کنیم و بدین ترتیب از شکست همیشگی تروریست ها حمایت کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین