گزارش/

تولد تماشایی انقلاب/ آتش به اختیارانی که حماسه آفریدند

عنوان

حضور پرشور و انقلابی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان داد که آنها همچنان پاسخگوی اول و آخر دشمنان نظام هستند.

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال، جنس دیگری داشت. مردمی که بیش از هر زمانی دیگری با مشکلات اقتصادی روبه رو بودند، اما با وجود تمام گلایه مندی ها یکبار دیگر نشان دادند حساب انقلاب، امام راحل و نظام از مطالبات آنها جداست.

آتش به اختیارانی که با خروش خود به دشمنان فهماندند تبلیغات بیهوده برای دلسرد کردن مردم نسبت به عهد چهل ساله نه تنها فایده ای ندارد، بلکه آنها را برای ایستادگی در مسیر آرمان های انقلاب مصمم تر می کند.

به چند هفته قبل برمی گردیم؛ ایامی که در آن اغتشاش ها و ناآرامی هایی با هدف ملتهب کردن فضای کشور از طرف دشمنان صورت گرفت تا با منحرف کردن برخی مطالبات بهبود وضعیت اقتصادی کشور، فتنه ای دیگر را در سطح کشور خلق کنند؛ تبلیغات نرم دشمن، عده ای را فریفت تا پرچمی را که برای آن هزاران شهید گلگون کفن شدند، بسوزانند در حالی که امروز مردم با حضور تماشاییشان پاسخ کوبنده ای به آنها دادند.

مردم با حضورشان این معنا را القا کردند که کمبود و کاستی ها در حوزه اجرایی ارتباطی به نظام ندارد، چراکه انقلاب اسلامی تفکر و گفتمانی است که امروز مرزهای ایران را درنوردیده و به عمق جان هر انسان آزاده ای رسوخ کرده، این انقلاب به مردم ایران عزت نفس، اعتماد به نفس، استقلال، آزادی، حاکمیت و شرف را هدیه داده است.

پیام مردم ایران برای همگان

حضور ملت علاوه بر اینکه پاسخ قاطع و صریحی را به دشمنان داد؛ چند پیام اساسی داشت:

1- حضور میلیون ها ایرانی نشان داد محاسبات اندیشکده های مختلف غربی مبنی بر اینکه دیگر زمان آن رسیده مردم را نسبت به انقلاب اسلامی دلسرد کرد، اشتباه از آب درآمده است؛ در شرایط کنونی، جنگ نرم گسترده ای علیه ایران اسلامی به هر بهانه به جریان افتاده و دشمن با سرمایه گذاری گسترده نگاه و تفکر مردم به خصوص نسل جوان را نشانه گرفته است و از هر حربه ای استفاده می کند تا مردم را از انقلاب و تفکر انقلابی جدا کند؛ چرا که اصل و هسته چنین تفکری متضاد با زیاده خواهی مستکبرینی است که متنعم شدن خود را در سلطه بر سایر ملت ها از هر شکل و نوعی اعم از اقتصادی و سیاسی می بینند، آنها با اصول چنین تفکری مخالف هستند، بنابراین حضور پرشور در چنین شرایطی که ذهن و فکر مردم در معرض انواع و اقسام تبلیغات سوء دشمن قرار دارد، هشدار محکمی به کسانی است که شناخت درست و دقیقی نسبت به مردم ایران و انقلاب اسلامی ندارند.

2- راهپیمایی 22 بهمن نشان داد ایران اسلامی دارای سرمایه عظیمی است؛ مشروعیت یک نظام با حمایت مردم آن محقق می شود لذا حضور همه اقشار جامعه اعم از نسل انقلاب و نسل های بعدی آن نشان داد جمهوری اسلامی ایران سرمایه عظیمی دارد. «مردم» سرمایه گرانبهایی هستند که پا به پای انقلابشان تاکنون آمده اند و از این به بعد هم بدون تردید از آن حمایت خواهند کرد.

3- جشن مردمی انقلاب در 22 بهمن نشان داد جنس دلبستگی ملت ایران به انقلاب مادی نیست، مردم با روح و قلبشان به تفکر امام راحل عشق می ورزند، آنها بهتر از هر تحلیلگر و کارشناسی می دانند که اگر استقلال و آزادی وجود نداشته باشد، توسعه اقتصادی چیزی جز وابستگی صرف نیست و به یک تصمیم یک شبه وابسته است، چراکه آنها طعم این نوع از شرایط را پیش از انقلاب چشیده اند و می دانند که اگر مشکلات اقتصادی هم وجود داشته باشد با داشتن استقلال می توانند از آنها عبور کنند بی آنکه منتظر تصمیم و اراده یک دولت خارجی باشند.

4- حماسه 22 بهمن پشتوانه محکمی برای کشور در عرصه سیاست خارجی نیز هست، سیاستمداران و مشاوران سیاسی که با صحنه حضور مردم مواجه می شوند، در محاسبات خود نسبت به ایران در عرصه بین المللی با هوشیاری بیشتری عمل می کنند، چراکه می دانند دیپلماتی که در آن سوی میز نشسته است، حمایت مردمی ثابت قدم را پشت سر خود دارد. این امر به خصوص در منطقه غرب آسیا که مردم با نظام های دیکتاتوری مواجه هستند تاثیر بیشتری دارد.

حضور از زبان دیگران

این حضور به قدری به لحاظ بعد خارجی دارای اهمیت بود که اداره کل رسانه های خارجی اعلام کرد، ۱۲۵ خبرنگار و عوامل خبری از هفتاد و یک رسانه منطقه ای و بین المللی وابسته به ۲۴ کشور جهان، سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را پوشش می دهند، این رسانه ها حضور مردم ایران را این چنین تصویر کشیدند:

روزنامه آمریکایی «لس آنجلس تایمز» در گزارشی نوشت: «ایرانی ها بعد از ناآرامی های اخیر در حرکتی هماهنگ در تهران و صدها شهر دیگر به خیابان ها آمدند».

روزنامه «جنگ» پاکستان یکی از پرتیراژترین روزنامه های این کشور هم در گزارش خود این طور عنوان کرد: «میلیون ها نفر از مردم ایران به مناسبت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در شهر های مختلف ایران راهپیمایی کردند»، این روزنامه همچنین افزود: «به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، موشک های بالستیک با برد بالا نیز به نمایش گذاشته شدند».

روزنامه ملیت چاپ ترکیه هم نوشت: میلیون ها تن در تهران و دیگر شهر های ایران در سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان ها آمدند، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، نیز در سخنانی خطاب به شرکت کنندگان در تجمع میدان آزادی در تهران گفت: «به توطئه گران اجازه ندادیم به اهدافی که در جهت تجزیه کشور های منطقه خاورمیانه داشتند، دست یابند».

همچنین شبکه تلویزیونی «سی ان ان» نیز گزارش داد: «جمعیتی انبوه در سالگرد انقلاب اسلامی ایران در پایتخت این کشور شرکت کردند»، این شبکه خبری آمریکایی افزود:«جمعیتی انبوه در روز یکشنبه به منظور بزرگداشت سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی در خیابان های تهران راهپیمایی کردند، روحانی که در تهران سخنرانی می کرد، اتحاد موجود در بین ایرانی ها را ستود».

شبکه خبری بی. بی. سی، رسانه های سعودی یا اماراتی، انگلیسی دیر به جرگه انعکاس دهندگان حماسه مردم اضافه شدند، این در حالی است که این رسانه ها برای بازتاب اغتشاش های اخیر در خط مقدم مخابره اخبار ناآرامی ها قرار داشتند، اما کمی بعد سایت «۲۴» امارات نیز حضور مردم در اهپیمایی سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی را میلیونی توصیف کرد.

مسئولانی که در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن حضور داشتند نیز به عظمت آن اذعان کردند:

اسحاق جهانگیری معاول اول رئیس جمهور در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مردم ایران مردمی زمان شناس هستند و شرایط فعلی کشور و انقلاب را در سطوح منطقه ای و بین المللی درک می کنند، گفت: «مهمترین پیام حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن این است که این مردم به نظام، انقلاب و آرمان هایی که امام (ره) برای انقلاب ترسیم کردند، دلبسته و پایبند هستند و از آن دفاع می کنند».

جهانگیری افزود: «حضور مردم در این راهپیمایی عظیم برای استمرار حرکت نظام و انقلاب بسیار مهم و کارساز است و نشان می دهد که مسئولان نیز باید با تلاش بیشتر برای رفع مشکلات مردم حرکت کنند».

معاون اول رئیس جمهور همچنین اظهار کرد: «این مردم نشان دادند که پای نظام و آرمان هایشان ایستاده اند و رئیس جمهور آمریکا و دیگر قدرت های دنیا باید بدانند با ملتی بزرگ و انقلابی سروکار دارند که به شدت از انقلاب و نظامشان دفاع و حفاظت می کنند».

آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور پرشور مردم ،گفت: :به کوری چشم ترامپ و سایر دشمنان اسلام و ایران، این حماسه عظیم، پرشورتر از سالهای گذشته برگزار و بار دیگر ثابت شد که توطئه های دشمنان در دلسرد کردن مردم مبارز و انقلابی ایران هیچ اثری ندارد.

شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در این مورد بیان کرد: «ملت ایران همیشه همین گونه بودند و نشان دادند زمانی که استقلال کشورشان در خطر باشد متحدتر از گذشته هستند».

همچنین وزیر امور خارجه محمد جواد ظریف نیز با حضور در راهپیمایی 22 بهمن گفت: «حتما مردم دلخوری ها و ناراحتی هایی دارند و کمبودها و کاستی هایی وجود دارد و حتما وظیفه همه مسئولان این است که از خواست های مردم به عنوان بزرگترین سرمایه راهبردی نظام استفاده کنند».

ظریف تصریح کرد: «کشور ما همچون کشورهای منطقه نیست که براساس خرید امنیت از دیگران بتواند زندگی کند، کشور ما وابسته به همین مردم است».

سخن آخر

مردمی که در بهمن 57 آمدند تا خود را از یوغ استثمار و طاغوت نجات دهند، این بار آمدند که به جهانیان ثابت کنند همچنان پای عهد خود با امامشان هستند، پیام به جهان بود این بود که دلبستگی آنها به انقلاب جنس دیگری دارد و با هر حربه ای نمی توان آنها را از تفکر امامشان جدا کرد؛ ملتی که چهل سال پیش به جهانیان آموخت «استقلال، عزت و شرف» بهترین دارایی یک ملت است، امروز هم به آنها گوشزد کرد که وفای به عهد بالاتر از هر ثروتی برای یک ملت ارزشمند است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت
شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود
آب سرد بر سر تابستان داغ
۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام
حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار نخبگان علمی کشور:
در این جنگ پیروزیم
بیانیه سپاه درباره ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی
خیانت و تبانی با گروهک ضدانقلاب علت حادثه میرجاوه/ پاکستان با اشرار و تروریست‌ها برخورد جدی کند
وزارت خزانه داری آمریکا لیست جدید تحریم‌ها را اعلام کرد
بازهم تحریم!
عماد، نخستین موشک دوربرد و قابل کنترل تا مرحله نهایی؛
کدام موشک ایرانی در ۷ دقیقه اسارئیل را نابود می کند؟
دولت چه زمانی می‌تواند سند الحاق را به FATF تحویل دهد؟
۴ گزاره حقوقی درباره تبصره لایحه الحاق به CFT
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین