حجت‌الاسلام قاضی عسکر:

برقراری نظم در جامعه و ایجاد امنیت در راه‌ها از وظایف انبیاء است

عنوان

حجت‌الاسلام قاضی عسکر با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) از ایجاد امنیت در راه‌ها و جلوگیری از ریختن خون مردم به عنوان مسئولیت خود نام می‌برند، گفت: این حدیث نشان می‌دهد برقراری نظم در جامعه و ایجاد امنیت در راه‌ها از وظایف انبیاء است.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر در جمع فرماندهان، مسئولان و نیروهای پلیس راهنمایی تهران با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) از ایجاد امنیت در راه ها و جلوگیری از ریختن خون مردم به عنوان مسئولیت خود نام می برند، افزود: این حدیث نشان می دهد که برقراری نظم در جامعه و ایجاد امنیت در راه ها از وظایف انبیاء است و در واقع شما هم در زمان انجام مسئولیت، بخشی از کار انبیاء را انجام می دهید.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه حضرت امیر(ع) نیز ایجاد اصلاحات در شهرها برای بهره مندی مردم از برکات آن را از اهداف خود ذکر کردند، اظهار داشت: هدف اسلام ایجاد یک زندگی مرفه برای مردم و آباد کردن دنیای مردم قبل از آخرت آنها است.
وی همچنین از عمران و آبادانی بعنوان اهداف انبیاء و ائمه معصومین یاد کرد و با بیان روایتی درخصوص تاکید انبیاء به توسعه علمی، گفت: اسلام دین جامع و کاملی است و برای تمام طول زندگی انسان و در همه حوزه ها از جمله امنیت برنامه دارد.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر یکی از مهمترین اهداف پیامبر را ایجاد عدالت در جامعه ذکر کرد و با اشاره به نظم خاصی که در جهان و آسمان ها وجود دارد، افزود: جامعه نیازمند نظم است و اسلام در این زمینه حرف های فراوانی برای گفتن دارد.
وی با اشاره به اینکه اسلام به برنامه ریزی و هدف گذاری در انجام هر کاری تاکید دارد، اظهار داشت: نگاه به عاقبت کار، راه های برون رفت از مشکلات و از دست ندادن فرصت ها برای رسیدن به هدف مورد نظر، مورد توجه اسلام است.
نماینده ولی فقیه گفت: اسلام تاکید دارد اگر مردم بر روی معیار دین حرکت کنند از حیات طیبه برخوردار خواهند شد و این به معنای برخورداری مردم از یک زندگی بدون دغدغه ، سالم، در کمال امنیت و آسایش و بهره مندی از مواهب خدادادی است.
وی تصریح کرد: هدف نظام جمهوری اسلامی نیز فراهم کردن یک زندگی پاک و سالم برای مردم است تا بتوانند خوب زندگی کنند.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر بر تاکید اسلام به کسب دانش لازم در هر رشته اشاره کرد و در ادامه مدیریت صحیح را ضروری خواند و گفت: در صورتی که جامعه درست اداره نشود سوء مدیریت موجب وارد شدن آسیب جدی به جامعه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه امروز مدیریت بعنوان یک رشته مهم در دانشگاه ها تدریس می شود، افزود: در روایات آمده است شایسته ترین فرد در جامعه باید در هر بخش به عنوان مدیر انتخاب شود چون هدف درست اداره کردن جامعه است نه بکار گماردن افراد.
نماینده ولی فقیه درادامه سخنان خود اولویت بندی در کارها، تربیت نیروی انسانی لایق و کارآمد و قانونمندی را ضروری خواند و گفت: امیر مومنان (ع) در فرمایشات نورانی خود و در طول زندگی پربار خویش نسبت به رعایت قانون حساس و به آن ملتزم بودند.
وی با اشاره به اینکه اسلام دراجرای قوانین و رعایت قانونمندی به 2 ویژگی قاطعیت و مدارا توجه ویژه دارد، گفت: برای برقراری نظم، قاطعیت ضروری است اما نباید سختگیری به حدی باشد که زندگی مردم مختل شود، اسلام نمی خواهد از گناهکار انتقام بگیرد بلکه هدفش اصلاح جامعه است.
وی با اشاره به اینکه ماموران راهنمایی و رانندگی ساعت ها در گرما، سرما، ترافیک و آلودگی هوا روی پا ایستاده و به انجام وظیفه مشغولند، تصریح کرد: در نظام اسلامی، من روحانی، شما عزیزان و افراد دیگری که مسئولیت دارند باید با سعه صدر با مردم برخورد و آستانه تحمل خود را افزایش دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر مشورت در کارها، استفاده از دانش روز، فرهنگ سازی و عمل کردن به قول را از دیگر نکات مورد توجه اسلام عنوان کرد و با اشاره به اینکه برای کاهش تخلفات باید بستر لازم فراهم شود، گفت: در روایت آمده است بدترین مردم کسانی هستند که مردم از شر آنها ترسان و نگرانند لذا در اجرای عدالت نباید مردم را ترساند.
وی با بیان اینکه هر فردی که در جامعه اسلامی زندگی می کند باید مورد احترام باشد، افزود: در نظام اسلامی ما و شما وظیفه داریم هر فردی را با هر مذهب و هر گرایشی یکسان ببینیم و یکسان به آنها خدمت کنیم.
وی در پایان سخنان خود از تلاش های صورت گرفته در پلیس راه راهنمایی و رانندگی برای کاهش تلفات تصادفات جاده ای تقدیر و اضافه کرد: البته آمار کنونی هم زیبنده کشور ما نیست و همه دستگاه های ذی ربط باید به شما کمک کنند تا تلفات جاده ای همچنان کاهش یابد و به سطحی برسد که در مقایسه با نرم جهانی قابل قبول باشد.
قبل از سخنان نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، سردار محمدرضا مهماندار رئیس راهور تهران بزرگ در سخنانی با مهم خواندن خدمات ارائه شده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی، بر لزوم رعایت اخلاق در این حوزه تاکید کرد.

انتهای پیام/
 

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین