داورزنی: تلاش می‌کنیم رئیس هیئت، شغل محسوب نشود

عنوان

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: در حال رایزنی و تلاش هستیم تا فعالیت روسای هیئت‌های استان‌ها که بدون چشمداشت زحمت می‌کشند، شغل محسوب نشود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون انجمن های ورزشی، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون انجمن های ورزشی روز گذشته در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک و به ریاست  محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمد علیپور، رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی اظهار داشت: موفقیت فدراسیون مرهون تلاش های دوستان ما در شهرستان هاست.

وی افزود: با وجود مشکلات و تنگناهای موجود هیئت های استان های مختلف بیلان موفقیت آمیزی بر جای گذاشته اند و به واقع استان های ما جبهه مقدم فدراسیون های انجمن های ورزشی به شمار می آیند.

علیپور عنوان کرد: هر استان 19 انجمن را پوشش می دهد لذا مدیران کل ورزش و جوانان در استانها نباید آنها را به عنوان یک هیات نگاه کنند. سیاست ما استقلال کاری و اعتماد به هیات های استانها است وآنها به خوبی پاسخگوی این همدلی را داده اند که جا دارد از تلاش بی وقفه و دلسوزانه آنها تشکر ویژه داشته باشم.

وی در ادامه گفت: از وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک انتظار داریم نسبت به این فدراسیون که 9 رشته المپیکی و حاضردر بازیهای آسیایی دارد نگاه جدی تری داشته باشد، متاسفانه بودجه فدراسیون کفاف یک انجمن را هم نمی دهد ضمن اینکه تجهیزات و امکانات رشته های تحت پوشش در داخل کشور تولید نمی شود. به همین دلیل توقع داریم مسئولان محترم نسبت به این فدراسیون پرجمعیت تغییر ذائقه بدهند.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی همچنین خاطرنشان کرد: 3 رشته تحت پوشش ما اعم از ورزشهای هوایی، بازی های الکترونیک و جت اسکی با وجود تصویب قانون از سوی برخی از سازمانها با موازی کاری موجه می شوند که جا دارد وزارت ورزش در این خصوص بطور جدی ورود کند.

علیپور در پایان ضمن ارائه تعداد مدال های کسب شده در سالهای 95 و 96 تصریح کرد: خوشبختانه ملی پوشان در توفیقاهی این فدراسیون نقش کلیدی داشتند بطوریکه از 11 مدال طلای کسب شده در سالجاری 5 نشان طلا توسط بانوان بدست آمد.

محمدرضا داورزنی در ادامه این مجمع گفت: همان طوریکه آقای علیپور تاکید کرد، فدراسیون انجمن های ورزشی رشته های متعدد و هیجان انگیزی را پوشش می دهد که برای علاقه مندان به ویژه نسل جوان جاذبه دارد که این رشته ها نیاز به آب، چمن، هوا و فضا دارند که بتوانند پتانسیل خود را نشان دهند و طبعا اکثر این ورزش ها شرایط خاصی دارند و تجهیزات و امکانات ویژه ای می خواهند.

وی اظهار داشت: توسعه این رشته ها می تواند به جامعه کمک کند و جوان های مشتاق را ترغیب کند تا به این رشته های جذاب روی بیاورند. مادنبال تحقق ماده 88 هستیم تا این رشته تامین شوند و مشکلات به حداقل برسد.

داورزنی گفت: باید طوری مهندسی کنیم که سالن ها در شهرستان ها در اختیار هیئت های فعال قرار گیرد و در این صورت می توان در راه توسعه رشته های تحت پوشش انجمن های ورزشی اهتمام کرد.

وی ادامه داد: جوانان بالنده ما در عرصه علمی و ورزشی به موفقیت های جالب توجهی دست یافته اند و اعتقاد دارم رشته های هیجان انگیز و جذاب تحت پوشش فدراسیون انجمن های ورزشی با عنایت ویژه مسئولان پتانسیل کسب مدال های بیشتر در عرصه رقابتهای برون مرزی را دارد.

داورزنی گفت: در حال رایزنی و تلاش هستیم تا فعالیت روسای هیئت های استان ها که بدون چشمداشت زحمت می کشند ،شغل محسوب نشود، در این راستا با سازمان بازرسی رایزنی های لازم صورت گرفته و منتظر مصوبه دولت هستیم تا طوری برنامه ریزی شود دوستان ما در استان ها با فراغ بال به فعالیت خود ادامه دهند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روایت عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از مجوز رهبر انقلاب برای بازشماری آرا در سال ۸۸

ناگفته های بازشماری آرا در انتخابات ۸۸

شعار علیه حضور ایران در سوریه، مزخرف بود!

بهروز افخمی با حضور در برنامه "ققنوس" اظهارات جالبی را درباره داوری های جشنواره فجر و علت حذف لاتاری و همچنین تحلیل آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا بیان کرد.

شخصی که بخاطر کوپن به راهپیمایی رفت!

در این دوربین مخفی، بازیگر به میان راهپیمایان 22 بهمن اصفهان رفته و طوری وانمود میکند که برای دریافت کوپن خود پا به راهپیمایی گذاشته است. منبع:آدرنالین

جمع‌آوری 5 دقیقه‌ای دلالان چهارراه استانبول!

پلیس آگاهی امروز با ورود با بازار متلاطم ارز، در عرض حدود 5 دقیقه دلالان ارز در چهارراه استانبول تهران را جمع آوری کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین