جنجال بر سرِ مرگ کارتن‌خواب‌ها در پاریس و لندن

عنوان

در یک دهه اخیر تعداد کارتن خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها در پایتخت‌های مهم اروپایی از جمله پاریس و لندن افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است.

به گزارش ایسنا، در شش هفته گذشته نزدیک به ۲۰ کارتن خواب در خیابان‌های پاریس جان باخته اند. در حالی که عمر متوسط در جامعه فرانسه ۸۰ سال است ولی عمر متوسط در میان کارتن خواب‌ها از ۴۸ سال تجاوز نمی‌کند.

همزمان مرگ یک کارتن خواب در ایستگاه متروی وست مینیستر، پارلمان انگلیس، باعث شده است تا بار دیگر مساله کارتن خواب‌ها در لندن رسانه‌ای شود و موضوع انتقادات مخالفان شهرداری و همچنین دولت محافظه کار انگلیس گردد. 

به همین دلیل مقامات شهرداری‌ها در این دو پایتخت اروپایی تصمیم گرفته‌اند قاطعانه با این بحران انسانی کلان‌شهرها مبارزه کنند.

در همین راستا نزدیک به ۲۰۰۰ نفر مددکار اجتماعی که تقریبا ۱۷۰۰ نفر از آنها را افراد داوطلب تشکیل می‌دادند در سراسر شهر پاریس از روز جمعه به کمک کارتن خواب‌ها رفته‌اند. کمک‌هایی که در چارچوب طرح شهرداری پاریس، همیاری با محرومان، انجام می گیرد.

ان ایدالگو، شهردار پاریس می گوید که کمک به کارتن خواب‌های شهر پاریس در زمره اولویت‌های اصلی اوست. 

در حالیکه در سراسر انگلیس در سال ۲۰۰۵ تنها ۴۰۰ نفر کارتن خواب بودند امروز این تعداد به بیشتر از ۸۰۰۰ نفر رسیده است. روزنامه گاردین چاپ لندن می نویسد در صورت ادامه سیاست‌های فعلی دولت انگلیس تا سال ۲۰۳۰ تعداد بی‌خانمان‌ها می تواند از ۳۰ هزار نفر در این کشور تجاوز کند.

به گزارش یورونیوز، بحران پناهجویان در سال‌های اخیر به این مشکلات اضافه کرده و در برخی موارد موجب تنش‌های فراوان میان پناهجویان بی‌خانمان و کارتن خواب‌ها شده است. مثلا در فرانسه بسیاری از احزاب راست گرای افراطی از جمله جبهه ملی که تا قبل از بحران پناهجویان اصلا دغدغه کارتن خواب‌ها را نداشته‌اند امروز در نفی حضور سیاست‌های مهاجرتی ادعا می کنند که تمام بودجه کمک به کارتن خواب‌ها امروز صرف پناهجویان می‌شود. البته بارها شهرداری پاریس این اتهامات را انکار کرده است. 

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگو با نسیم آنلاین

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

امیرحسین فردی؛ آینده‌ساز استراتژیست

نیاز امروز ما به تصویر روشن از اینده برای نسل‌های جدید است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین