جنجال بر سرِ مرگ کارتن‌خواب‌ها در پاریس و لندن

عنوان

در یک دهه اخیر تعداد کارتن خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها در پایتخت‌های مهم اروپایی از جمله پاریس و لندن افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است.

به گزارش ایسنا، در شش هفته گذشته نزدیک به ۲۰ کارتن خواب در خیابان‌های پاریس جان باخته اند. در حالی که عمر متوسط در جامعه فرانسه ۸۰ سال است ولی عمر متوسط در میان کارتن خواب‌ها از ۴۸ سال تجاوز نمی‌کند.

همزمان مرگ یک کارتن خواب در ایستگاه متروی وست مینیستر، پارلمان انگلیس، باعث شده است تا بار دیگر مساله کارتن خواب‌ها در لندن رسانه‌ای شود و موضوع انتقادات مخالفان شهرداری و همچنین دولت محافظه کار انگلیس گردد. 

به همین دلیل مقامات شهرداری‌ها در این دو پایتخت اروپایی تصمیم گرفته‌اند قاطعانه با این بحران انسانی کلان‌شهرها مبارزه کنند.

در همین راستا نزدیک به ۲۰۰۰ نفر مددکار اجتماعی که تقریبا ۱۷۰۰ نفر از آنها را افراد داوطلب تشکیل می‌دادند در سراسر شهر پاریس از روز جمعه به کمک کارتن خواب‌ها رفته‌اند. کمک‌هایی که در چارچوب طرح شهرداری پاریس، همیاری با محرومان، انجام می گیرد.

ان ایدالگو، شهردار پاریس می گوید که کمک به کارتن خواب‌های شهر پاریس در زمره اولویت‌های اصلی اوست. 

در حالیکه در سراسر انگلیس در سال ۲۰۰۵ تنها ۴۰۰ نفر کارتن خواب بودند امروز این تعداد به بیشتر از ۸۰۰۰ نفر رسیده است. روزنامه گاردین چاپ لندن می نویسد در صورت ادامه سیاست‌های فعلی دولت انگلیس تا سال ۲۰۳۰ تعداد بی‌خانمان‌ها می تواند از ۳۰ هزار نفر در این کشور تجاوز کند.

به گزارش یورونیوز، بحران پناهجویان در سال‌های اخیر به این مشکلات اضافه کرده و در برخی موارد موجب تنش‌های فراوان میان پناهجویان بی‌خانمان و کارتن خواب‌ها شده است. مثلا در فرانسه بسیاری از احزاب راست گرای افراطی از جمله جبهه ملی که تا قبل از بحران پناهجویان اصلا دغدغه کارتن خواب‌ها را نداشته‌اند امروز در نفی حضور سیاست‌های مهاجرتی ادعا می کنند که تمام بودجه کمک به کارتن خواب‌ها امروز صرف پناهجویان می‌شود. البته بارها شهرداری پاریس این اتهامات را انکار کرده است. 

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک/ از تعهد بیشتر به خانواده تا روی آوردن به حیوانات

مقایسه صفحات مجازی سلبریتی‌های ایرانی و خارجی

هر کی با این طرح مخالفه ایرانی نیست!

در آستانه رای‌گیری درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس، «نسیم آنلاین» نظرات مردمی درباره این طرح را منتشر میکند. منبع: آرمان تی وی

پرونده قلعه گنج

بررسی بازسازی و نماکاری ساختمان های مرکزی بنیاد مستضعفان در پی هزینه ۱۲۰میلیاردی برای نماکاری و دکوراسیون ساختمان های بنیاد مستضعفان، "آوانت" تصاویر اختصاصی از ساختمان ها و مصاحبه با مسئولین آن را منتشر می کند.

ولخرجی عمامه‌های انگلیسی!

به بهانه تحرکات اخیر شیعه انگلیسی و تعرض برخی اعضای این گروه به ساختمان سفارت ایران در لندن، اظهارات آیت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره پشت پرده های این گروه، در «نسیم آنلاین» بازنشر یافته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین