نهاوندیان در جمع خبرنگاران؛

تعامل میان مجلس و دولت برای حل مشکلات مردم است/باید انگیزه و مسائل سیاسی کنار رود

عنوان

معاون اقتصادی مجلس گفت: تعامل میان مجلس و دولت برای حل مشکلات مردم است و باید انگیزه و مسائل سیاسی کنار رود.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در حاشیه صحن علنی امروز (یکشنبه 29 بهمن ماه) مجلس پس از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی در مورد سوال از رئیس جمهور در جمع خبرنگاران گفت: پیشینه مشکلات پیش آمده و اقداماتی که بانک مرکزی انجام داد در جلسه امروز مطرح شد و البته مباحث ادامه دارد.

وی هدف از برگزاری این نشست را تعامل میان مجلس و دولت برای حل مشکلات مردم دانست و ادامه داد: این گونه نشست ها برای حل مشکلات مردم تشکیل می شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی براینکه برخی از نمایندگان بیان می کنند سپرده افراد زیر ۱۰۰ میلیونی نیز توسط دولت پرداخت نشده اظهار کرد: تصمیماتی که گرفته شده با قوت و جدیت دنبال می شود و گزارش هایی که بانک مرکزی درباره این موضوع داده در هیئت دیگری نیز رسیدگی می شود.

نهاوندیان تصریح کرد: در مورد وظیفه پاسخگویی هم تصمیم گیری شده است و موضوع را تا اجرای کامل مصوبات دنبال خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سوال کنندگان از طرح این سوال انگیزه سیاسی دارند یا خیر، گفت: وقتی بحث مشکلات مردم است طبیعتا باید انگیزه و مسائل سیاسی کنار رود.

معاون اقتصادی رییس جمهوری در پاسخ به این سوال که آیا دولت خبر خوشی برای سپرده گذاران موسسات مالی دارد، گفت: ما با تمام توان برای حراست از حقوق سپرده گذاران این حرکت را آغاز کرده ایم، وقتی سران سه قوه اهتمام کردند به این معنا است.

نهاودیان افزود: کمیته ای از طرف آنان این کار را دنبال می کند. این موضوع نشان دهنده این است که از حقوق مردم باید حراست شود.

وی اضافه کرد: با این حال مسیر باید، به گونه ای باشد که هماهنگی سه قوه در آن تامین شود، رسیدگی های قضایی، همکاری های دستگاه های دیگر نیز بسیار ضروری است، تشکیل این کمیته عملاً تکمیل کننده این هماهنگی ها و همکاری ها است.

معاون اقتصادی رییس جمهوری اضافه کرد: انشاءالله مشکل باقی سپرده گذاران نیز با تشکیل هیئت های تسویه با سرعت بیشتر و هماهنگی بیشتری دنبال می کنیم تا از محل اموال این پرداخت ها انجام شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا روند رسیدگی به این سوال تا این حد به طول کشید، گفت: مهم این است که اقدامات اجرایی در این باره باید با سرعت و جدیت بیشتری انجام شود که الحمدالله انجام شده و هم اکنون در شرایط بهتری نسبت به گذشته هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

طبقه متوسط، مستضعفین و شاغلین فقیر در گفتگو با دکتر محمد خوش‌چهره

افزایش تعداد شاغلین فقیر نتیجه سیاست‌های غلط دولت است

خودکفایی و استقلال اقتصادی لازمه فعالیت‌های فرهنگی

اگر استقلال مالی از حاکمیت در انجام فعالیت‌های فرهنگی تحقق یابد، تولیدات فرهنگی خودکفا در همه جا و همه شرایطی، با اندکی تغییر در بازدهی، قدرت زیست خواهند داشت و آنگاه می‌توان به گسترش چنین فعالیت هایی در محیط‌های فرهنگی خارج از حاکمیت جغرافیایی جمهوری اسلامی نیز چشم دوخت. به عبارتی استقلال اقتصادی راز بقای فعالیت های فرهنگی و پیش نیازی برای صدور انقلاب است.

شرح حدیث رهبر انقلاب درباره ریاست‌طلبی/ نباید دنبال ریاست بدویم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: برخی‌ها برای نمایندگی مجلس خودشان را می‌کُشند؛ اگر راه پیدا نکنند یا صلاحیّتش را تأیید نکنند یا رأی نیاورد، خودش را به آب و آتش و در و دیوار می‌زند که چرا نشد؛ این عقل و تدبیر نیست.

۲۰ درصد مشکلات اقتصادی تحت تاثیر تحریم‌هاست

لطفعلی بخشی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه درباره اقتصاد ایران در سال 98 به «نود اقتصادی» گفت سال آینده از لحاظ اقتصادی سال دشواری خواهد بود، شاید بتوان گفت که سال 1398 سخت ترین سال چند دهه اخیر کشور ما از لحاظ اقتصادی باشد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

بی‌بی‌سی‌فارسی با مستند «بهتان برای‌حفظ نظام» وارد بازی‌ای شده که قواعدش را بلد نیست
بهتان آیت‌الله بی‌بی‌سی برای تضعیف فقاهت
حکومت، رفراندوم و فروپاشی اجتماعی در گفتگو با دکتر حسین کچویان
انقلاب اسلامی تنها انقلابی که به آرا مردم مراجعه کرد
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در گفتگو با نسیم
طرح افزایش سن ازدواج مغایر تعالیم شرعی است
در چرایی چرخش مواضع حامیان رئیس‌جمهور
نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!
بازی رسانه‌ای کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!
جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار ۴۲۰۰ تومانی
رحیم‌پور ازغدی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه
مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین