دومین پاسخ ویدئویی لبنان به اسرائیل درباره ذخایر نفتی-گازی

عنوان

یک ویدئوی دیگر در پاسخ به تهدیدات تل‌آویو منتشر شد؛ در ویدئویی که لبنانی‌ها منتشر کرده‌اند، اعلام می‌شود در صورتی که به لبنان حمله شود، تأسیسات نفتی اسرائیل منهدم می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی اخیر خود، معادله جدیدی در جنگ علیه دشمن صهیونیستی وضع و تأکید کرد مقاومت برای جنگ آماده و هدف قرار دادن تأسیسات نفتی رژیم صهیونیستی البته در صورت درخواست شورای عالی دفاع لبنان است.

بر اساس گزارش گروه رسانه‌ای الاعلام‌الحربی در لبنان ( نزدیک به حزب‌الله) ، نصرالله در تهدید خود از موضع دفاعی وارد موضع هجومی در برابر تل‌آویو شد (جزئیات بیشتر).

در ا ین ویدئو اعلام می‌شود اگر لبنان بمباران شود، (تاسیسات نفتی فلسطین اشغالی) بمباران خواهد شد و اگر لبنان هدف قرار بگیرد (تاسیسات نفتی فلسطین اشغالی) هدف قرار خواهد گرفت. همچنین در ویدئوی مذکور، نصرالله اعلام می‌کند اگر لبنان هدف قرار بگیرد چاه‌های نفت و گاز رژیم صهیونیستی فقط طی چند ساعت هدف قرار خواهد گرفت.

تصویر تأسیسات نفتی فلسطین اشغالی در دریای مدیترانه که بسیار به مرز دریای لبنان نزدیک است.

این چاه‌های نفت و گاز به شرح زیر است:

1-«تمار» (Tamar) در سواحل «حیفا» حدود 90 کیلومتر از شهر «ناقوره» لبنان فاصله دارد و حدوود 35 کیلومتر از مرزهای دریایی لبنان فاصله دارد.

2- لوییاتان (leviathan) در سواحل حیفا که حدود 100 کیلومتر از شهر «ناقوره» فاصله دارد و حدود 50 کیلومتر از آب‌های منطقه‌ای لبنان دور است.

3-تانین (Tanin) در سواحل حیفا حدود 85 کیلومتر از شهر «ناقوره» فاصله دارد و حدود 30 کیلومتر از آب‌های منطقه‌ای لبنان فاصله دارد.

4- کاریش (Karish) در سواحل «عکا یا نهاریا» 75 کیلومتر از ناقوره فاصله دارد و در 5 کیلومتری مرزهای دریایی لبنان است.

5- دالیت (Dalit) در سواحل تل‌آویو . 95 کیلومتر از ناقوره فاصه دارد و در 50 کیلومتری مرزهای آبی لبنان است.

6- ماری-ب (Mari-B) در سواحل غزه

7- نوا (Noa ) در سواحل غزه

لیبرمن وزیر جنگ رژیم اسرائیل اوایل ماه جاری (بهمن‌ماه) مدعی شد: «بلوک گازی شماره 9 متعلق به ماست اما لبنان می‌خواهد آن را به مناقصه بگذارد». این اظهارات واکنش تند مقامات لبنان را به همراه داشت و آنها اعلام کردند از حق حاکمیت بر آب‌های منطقه‌‌ای متعلق به کشورشان محفوظ است.

گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی» لبنان در هیجدم ماه جاری نیز از طریق یک ویدئو به اظهارات آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره بلوک نفتی شماره 9 پاسخ داد (جزئیات بیشتر).

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین گره گشا خواهد بود؟

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

مطالبات ایران از آمریکا

بی اعتنایی به قوانین و مقررات بین‌المللی و تلاش برای تخریب هرگونه قانونمندی در نظام بین‌المللی یکی دیگر از وجوه بارز سیاست خارجی دولت کنونی آمریکا است. تا آنجا که حتی مطابق گزارشهای خبری، نمایندگان آمریکا در جریان مذاکره بر سر بیانیه نشست گروه 7 در کانادا، با ذکر عبارتی مبنی بر لزوم اعتلای "نظم بین‌المللی مبتنی بر قانون"  مخالفت کرده بودند. دولت ترامپ این رویه مخرب خود را با نفی اصل بنیادی "وفا به عهد" آغاز کرد.

۱۲ توصیه مهم رهبر انقلاب به مجلس

مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، و بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد و نباید با دید مأیوسانه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملی نگاه کند

اجاره‌نشین‌ها!

در این گزارش از مجموعه ویدئوهای "آوانت"، تلاش شده تا گوشه ای از مشکلات مستاجران پس از گرانی های اخیر مسکن زیر ذره بین قرار گیرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین