دومین پاسخ ویدئویی لبنان به اسرائیل درباره ذخایر نفتی-گازی

عنوان

یک ویدئوی دیگر در پاسخ به تهدیدات تل‌آویو منتشر شد؛ در ویدئویی که لبنانی‌ها منتشر کرده‌اند، اعلام می‌شود در صورتی که به لبنان حمله شود، تأسیسات نفتی اسرائیل منهدم می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی اخیر خود، معادله جدیدی در جنگ علیه دشمن صهیونیستی وضع و تأکید کرد مقاومت برای جنگ آماده و هدف قرار دادن تأسیسات نفتی رژیم صهیونیستی البته در صورت درخواست شورای عالی دفاع لبنان است.

بر اساس گزارش گروه رسانه‌ای الاعلام‌الحربی در لبنان ( نزدیک به حزب‌الله) ، نصرالله در تهدید خود از موضع دفاعی وارد موضع هجومی در برابر تل‌آویو شد (جزئیات بیشتر).

در ا ین ویدئو اعلام می‌شود اگر لبنان بمباران شود، (تاسیسات نفتی فلسطین اشغالی) بمباران خواهد شد و اگر لبنان هدف قرار بگیرد (تاسیسات نفتی فلسطین اشغالی) هدف قرار خواهد گرفت. همچنین در ویدئوی مذکور، نصرالله اعلام می‌کند اگر لبنان هدف قرار بگیرد چاه‌های نفت و گاز رژیم صهیونیستی فقط طی چند ساعت هدف قرار خواهد گرفت.

تصویر تأسیسات نفتی فلسطین اشغالی در دریای مدیترانه که بسیار به مرز دریای لبنان نزدیک است.

این چاه‌های نفت و گاز به شرح زیر است:

1-«تمار» (Tamar) در سواحل «حیفا» حدود 90 کیلومتر از شهر «ناقوره» لبنان فاصله دارد و حدوود 35 کیلومتر از مرزهای دریایی لبنان فاصله دارد.

2- لوییاتان (leviathan) در سواحل حیفا که حدود 100 کیلومتر از شهر «ناقوره» فاصله دارد و حدود 50 کیلومتر از آب‌های منطقه‌ای لبنان دور است.

3-تانین (Tanin) در سواحل حیفا حدود 85 کیلومتر از شهر «ناقوره» فاصله دارد و حدود 30 کیلومتر از آب‌های منطقه‌ای لبنان فاصله دارد.

4- کاریش (Karish) در سواحل «عکا یا نهاریا» 75 کیلومتر از ناقوره فاصله دارد و در 5 کیلومتری مرزهای دریایی لبنان است.

5- دالیت (Dalit) در سواحل تل‌آویو . 95 کیلومتر از ناقوره فاصه دارد و در 50 کیلومتری مرزهای آبی لبنان است.

6- ماری-ب (Mari-B) در سواحل غزه

7- نوا (Noa ) در سواحل غزه

لیبرمن وزیر جنگ رژیم اسرائیل اوایل ماه جاری (بهمن‌ماه) مدعی شد: «بلوک گازی شماره 9 متعلق به ماست اما لبنان می‌خواهد آن را به مناقصه بگذارد». این اظهارات واکنش تند مقامات لبنان را به همراه داشت و آنها اعلام کردند از حق حاکمیت بر آب‌های منطقه‌‌ای متعلق به کشورشان محفوظ است.

گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی» لبنان در هیجدم ماه جاری نیز از طریق یک ویدئو به اظهارات آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره بلوک نفتی شماره 9 پاسخ داد (جزئیات بیشتر).

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک/ از تعهد بیشتر به خانواده تا روی آوردن به حیوانات

مقایسه صفحات مجازی سلبریتی‌های ایرانی و خارجی

هر کی با این طرح مخالفه ایرانی نیست!

در آستانه رای‌گیری درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس، «نسیم آنلاین» نظرات مردمی درباره این طرح را منتشر میکند. منبع: آرمان تی وی

پرونده قلعه گنج

بررسی بازسازی و نماکاری ساختمان های مرکزی بنیاد مستضعفان در پی هزینه ۱۲۰میلیاردی برای نماکاری و دکوراسیون ساختمان های بنیاد مستضعفان، "آوانت" تصاویر اختصاصی از ساختمان ها و مصاحبه با مسئولین آن را منتشر می کند.

ولخرجی عمامه‌های انگلیسی!

به بهانه تحرکات اخیر شیعه انگلیسی و تعرض برخی اعضای این گروه به ساختمان سفارت ایران در لندن، اظهارات آیت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره پشت پرده های این گروه، در «نسیم آنلاین» بازنشر یافته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین