دومین پاسخ ویدئویی لبنان به اسرائیل درباره ذخایر نفتی-گازی

عنوان

یک ویدئوی دیگر در پاسخ به تهدیدات تل‌آویو منتشر شد؛ در ویدئویی که لبنانی‌ها منتشر کرده‌اند، اعلام می‌شود در صورتی که به لبنان حمله شود، تأسیسات نفتی اسرائیل منهدم می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی اخیر خود، معادله جدیدی در جنگ علیه دشمن صهیونیستی وضع و تأکید کرد مقاومت برای جنگ آماده و هدف قرار دادن تأسیسات نفتی رژیم صهیونیستی البته در صورت درخواست شورای عالی دفاع لبنان است.

بر اساس گزارش گروه رسانه‌ای الاعلام‌الحربی در لبنان ( نزدیک به حزب‌الله) ، نصرالله در تهدید خود از موضع دفاعی وارد موضع هجومی در برابر تل‌آویو شد (جزئیات بیشتر).

در ا ین ویدئو اعلام می‌شود اگر لبنان بمباران شود، (تاسیسات نفتی فلسطین اشغالی) بمباران خواهد شد و اگر لبنان هدف قرار بگیرد (تاسیسات نفتی فلسطین اشغالی) هدف قرار خواهد گرفت. همچنین در ویدئوی مذکور، نصرالله اعلام می‌کند اگر لبنان هدف قرار بگیرد چاه‌های نفت و گاز رژیم صهیونیستی فقط طی چند ساعت هدف قرار خواهد گرفت.

تصویر تأسیسات نفتی فلسطین اشغالی در دریای مدیترانه که بسیار به مرز دریای لبنان نزدیک است.

این چاه‌های نفت و گاز به شرح زیر است:

1-«تمار» (Tamar) در سواحل «حیفا» حدود 90 کیلومتر از شهر «ناقوره» لبنان فاصله دارد و حدوود 35 کیلومتر از مرزهای دریایی لبنان فاصله دارد.

2- لوییاتان (leviathan) در سواحل حیفا که حدود 100 کیلومتر از شهر «ناقوره» فاصله دارد و حدود 50 کیلومتر از آب‌های منطقه‌ای لبنان دور است.

3-تانین (Tanin) در سواحل حیفا حدود 85 کیلومتر از شهر «ناقوره» فاصله دارد و حدود 30 کیلومتر از آب‌های منطقه‌ای لبنان فاصله دارد.

4- کاریش (Karish) در سواحل «عکا یا نهاریا» 75 کیلومتر از ناقوره فاصله دارد و در 5 کیلومتری مرزهای دریایی لبنان است.

5- دالیت (Dalit) در سواحل تل‌آویو . 95 کیلومتر از ناقوره فاصه دارد و در 50 کیلومتری مرزهای آبی لبنان است.

6- ماری-ب (Mari-B) در سواحل غزه

7- نوا (Noa ) در سواحل غزه

لیبرمن وزیر جنگ رژیم اسرائیل اوایل ماه جاری (بهمن‌ماه) مدعی شد: «بلوک گازی شماره 9 متعلق به ماست اما لبنان می‌خواهد آن را به مناقصه بگذارد». این اظهارات واکنش تند مقامات لبنان را به همراه داشت و آنها اعلام کردند از حق حاکمیت بر آب‌های منطقه‌‌ای متعلق به کشورشان محفوظ است.

گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی» لبنان در هیجدم ماه جاری نیز از طریق یک ویدئو به اظهارات آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره بلوک نفتی شماره 9 پاسخ داد (جزئیات بیشتر).

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

امضای الویری پای قانون نظارت استصوابی

«از قول من ذکر شده در مجلس اول در کمیسیون آیین‌نامه داخلی که من هم عضو آن کمیسیون بودم، نظارت استصوابی تصویب شده است، در حالی که اعلام می‌کنم اولاً من عضو کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس اول نبودم و دوم اینکه چنین موضوعی مربوط به این کمیسیون نیست و به قانون انتخابات مربوط است که در مجلس دوره چهارم مطرح شد».

مهم‌ترین مطالب سرویس

دبیرکل حزب‌الله لبنان برای اولین بار در یک فیلم مستند از شهید هادی نصرالله سخن گفت
ناگفته های سیدحسن نصرالله از پسر شهیدش: دوست داشتم طلبه شود / جنگ رسانه ای نصرالله و صهیونیست ها پس از شهادت سیدهادی
لزوم حساسیت به ترورهای کور و تفرقه انگیز در منطقه و کشور
موساد و آغاز سیاست ترور در خارج از سرزمین‌های اشغالی
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
واشنگتن و مصادره ادلب
سوریه در نقطه پایانی تغییر
بشار اسد در دیدار با سناتور آمریکایی:
تهدید و تحریم از ویژگی‌های اصلی رفتار آمریکاست
پوتین و اردوغان به تهران می‌آیند
نشست سرنوشت ساز تهران
تلاش تمام‌عیار واشنگتن برای حفظ حیدر العبادی در پست نخست وزیری!
چه کسی نماینده ترامپ را متوقف می‌کند؟
دور پایانی ماراتن تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان
کلید تشکیل دولت عراق در دستان کردها و اهل تسنن
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین