دومین پاسخ ویدئویی لبنان به اسرائیل درباره ذخایر نفتی-گازی

عنوان

یک ویدئوی دیگر در پاسخ به تهدیدات تل‌آویو منتشر شد؛ در ویدئویی که لبنانی‌ها منتشر کرده‌اند، اعلام می‌شود در صورتی که به لبنان حمله شود، تأسیسات نفتی اسرائیل منهدم می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی اخیر خود، معادله جدیدی در جنگ علیه دشمن صهیونیستی وضع و تأکید کرد مقاومت برای جنگ آماده و هدف قرار دادن تأسیسات نفتی رژیم صهیونیستی البته در صورت درخواست شورای عالی دفاع لبنان است.

بر اساس گزارش گروه رسانه‌ای الاعلام‌الحربی در لبنان ( نزدیک به حزب‌الله) ، نصرالله در تهدید خود از موضع دفاعی وارد موضع هجومی در برابر تل‌آویو شد (جزئیات بیشتر).

در ا ین ویدئو اعلام می‌شود اگر لبنان بمباران شود، (تاسیسات نفتی فلسطین اشغالی) بمباران خواهد شد و اگر لبنان هدف قرار بگیرد (تاسیسات نفتی فلسطین اشغالی) هدف قرار خواهد گرفت. همچنین در ویدئوی مذکور، نصرالله اعلام می‌کند اگر لبنان هدف قرار بگیرد چاه‌های نفت و گاز رژیم صهیونیستی فقط طی چند ساعت هدف قرار خواهد گرفت.

تصویر تأسیسات نفتی فلسطین اشغالی در دریای مدیترانه که بسیار به مرز دریای لبنان نزدیک است.

این چاه‌های نفت و گاز به شرح زیر است:

1-«تمار» (Tamar) در سواحل «حیفا» حدود 90 کیلومتر از شهر «ناقوره» لبنان فاصله دارد و حدوود 35 کیلومتر از مرزهای دریایی لبنان فاصله دارد.

2- لوییاتان (leviathan) در سواحل حیفا که حدود 100 کیلومتر از شهر «ناقوره» فاصله دارد و حدود 50 کیلومتر از آب‌های منطقه‌ای لبنان دور است.

3-تانین (Tanin) در سواحل حیفا حدود 85 کیلومتر از شهر «ناقوره» فاصله دارد و حدود 30 کیلومتر از آب‌های منطقه‌ای لبنان فاصله دارد.

4- کاریش (Karish) در سواحل «عکا یا نهاریا» 75 کیلومتر از ناقوره فاصله دارد و در 5 کیلومتری مرزهای دریایی لبنان است.

5- دالیت (Dalit) در سواحل تل‌آویو . 95 کیلومتر از ناقوره فاصه دارد و در 50 کیلومتری مرزهای آبی لبنان است.

6- ماری-ب (Mari-B) در سواحل غزه

7- نوا (Noa ) در سواحل غزه

لیبرمن وزیر جنگ رژیم اسرائیل اوایل ماه جاری (بهمن‌ماه) مدعی شد: «بلوک گازی شماره 9 متعلق به ماست اما لبنان می‌خواهد آن را به مناقصه بگذارد». این اظهارات واکنش تند مقامات لبنان را به همراه داشت و آنها اعلام کردند از حق حاکمیت بر آب‌های منطقه‌‌ای متعلق به کشورشان محفوظ است.

گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی» لبنان در هیجدم ماه جاری نیز از طریق یک ویدئو به اظهارات آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره بلوک نفتی شماره 9 پاسخ داد (جزئیات بیشتر).

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در چرایی چرخش مواضع حامیان رئیس‌جمهور

نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!

طرح افزایش سن ازدواج مغایر تعالیم شرعی است

 پورمختار درخصوص اصلاح ماده 1041 قانون مدنی مبنی بر افزایش حداقل سن ازدوج دختران گفت: بنده شخصاً مخالف این طرح هستم چون این طرح سازگار با شرایط فرهنگی و اجتماعی ما نیست و مغایر با تعالیم شرعی است.

سیاست‌ دولت تاثیر تحریمها بر اقتصاد کشور را ۱۰ برابر کرد

افزایش قیمت دلار و ارز یک اثر هزینه‌ای مستقیم روی افزایش قیمت‌ها می‌گذارد، یعنی کالا‌هایی که وارداتی هستند یا بخشی از مواد اولیه آن‌ها وارداتی است با افزایش نرخ ارز، هزینه تمام‌شده‌شان افزایش پیدا می‌کند. اما باید گفت که قیمت دلار در کشور ما حدود 12.5 درصد تأثیر دارد. یعنی اگر قیمت ارز دو برابر شود، باید انتظار افزایش12.5  درصدی قیمت‌ها در بازار را داشته باشیم و نه بیشتر!

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

شبکه افق از همان ابتدا با یک رویکرد اشتباه پا به میدان گذاشت. رویکردی که باعث شد با وجود تولید و پخش طیف گسترده‌ای از برنامه‌های جذاب و خوش ساخت برای این شبکه، در عمل نتواند آن گونه که باید و شاید به چشم مخاطبان بیاید. اولین اشتباه استراتژیک بانیان و مبلغان این شبکه، آن بود که شبکه افق را با عنوان «شبکه گفتمان انقلاب اسلامی» به مخاطبان معرفی کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین