ایجاد نظام بومی برای مهارت آموزی سربازان

عنوان

رئیس مرکز تحقیقات کاربردی سازمان وظیفه عمومی ناجا بر ضرورت ایجاد یک نظام بومی برای مهارت آموزی سربازان در نیروهای مسلح تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ عبدالمالکی در نشست بررسی ابعاد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی سربازان در دوران قبل، حین و پس از خدمت سربازی که پیش از ظهر امروز در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی برگزار شد، گفت: نظام خدمت سربازی برای تامین امنیت است و بعد از آن مسائل دیگر مورد توجه قرار می‌گیرد. در بحث سربازی باید ما نگاه دقیقی داشته باشیم. باید ببینیم آیا طرح مهارت آموزی برای بهبود کسب و کار اجرا می‌شود؟. برای نظام و کشور اجرا می‌شود یا برای نشاط و روحیه سرباز است؟ که من معتقدم اگر این طرح را برای نظام و کشور اجرا کنیم دیگر موارد نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه امروز چشم اندازهای بسیار زیبایی از سربازی توصیف شد، گفت: اما باید درباره چگونگی و شیوه اجرا و همچنین تناسب آن با اهداف نیز بررسی‌های لازم انجام شود و اینطور نباشد که هدف به چالش کشیده شود.

رئیس مرکز تحقیقات کاربردی سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه سرباز در نیروهای مسلح یک نیروی کار است گفت: برخی از مدیران حاضر نیستند نیروی کارشان را از دست بدهند و ما برای اینکه بتوانیم یک سری کارها را انجام دهیم باید سرباز را از نیروهای مسلح جدا کنیم. در حالیکه نمی‌توان این کار را انجام داد و سرباز باید در این فضا مهارت را کسب کند.

وی با تاکید بر اینکه باید مشاغل را به مهارت تبدیل کنیم، گفت: ما امروز مشکل فارغ التحصیلان بیکار را داریم امروز بسیاری از کسب و کارهای ما به خاطر اشتباه یک مسئول در همان کسب و کار از بین رفته، بنابراین باید چنین مهارت‌هایی نیز به سربازان آموزش داده شود.

وی افزود: پیشنهاد می‌کنم که یک نظام بومی را برای نیروهای مسلح و همچنین مهارت آموزی سربازان ایجاد کنیم و این موضوع مورد توجه قرار بگیرد تا نیروهای مسلح وارد کننده مدل‌های موفق به بدنه جامعه باشند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

با گرانی خانه‌ها، چه بلایی سر مستاجرین آمده است!؟

اجاره‌نشین‌ها!

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

اروپایی ها اگر جای مردم ایران بودند با امثال شرکت های فرانسوی چه می کردند؟!

پس از رفتن دوباره ی شرکت های پژو و توتال از ایران، دیدن این گزارش و واکنش مردم اروپا خالی از لطف نیست

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین