ایجاد نظام بومی برای مهارت آموزی سربازان

عنوان

رئیس مرکز تحقیقات کاربردی سازمان وظیفه عمومی ناجا بر ضرورت ایجاد یک نظام بومی برای مهارت آموزی سربازان در نیروهای مسلح تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ عبدالمالکی در نشست بررسی ابعاد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی سربازان در دوران قبل، حین و پس از خدمت سربازی که پیش از ظهر امروز در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی برگزار شد، گفت: نظام خدمت سربازی برای تامین امنیت است و بعد از آن مسائل دیگر مورد توجه قرار می‌گیرد. در بحث سربازی باید ما نگاه دقیقی داشته باشیم. باید ببینیم آیا طرح مهارت آموزی برای بهبود کسب و کار اجرا می‌شود؟. برای نظام و کشور اجرا می‌شود یا برای نشاط و روحیه سرباز است؟ که من معتقدم اگر این طرح را برای نظام و کشور اجرا کنیم دیگر موارد نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه امروز چشم اندازهای بسیار زیبایی از سربازی توصیف شد، گفت: اما باید درباره چگونگی و شیوه اجرا و همچنین تناسب آن با اهداف نیز بررسی‌های لازم انجام شود و اینطور نباشد که هدف به چالش کشیده شود.

رئیس مرکز تحقیقات کاربردی سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه سرباز در نیروهای مسلح یک نیروی کار است گفت: برخی از مدیران حاضر نیستند نیروی کارشان را از دست بدهند و ما برای اینکه بتوانیم یک سری کارها را انجام دهیم باید سرباز را از نیروهای مسلح جدا کنیم. در حالیکه نمی‌توان این کار را انجام داد و سرباز باید در این فضا مهارت را کسب کند.

وی با تاکید بر اینکه باید مشاغل را به مهارت تبدیل کنیم، گفت: ما امروز مشکل فارغ التحصیلان بیکار را داریم امروز بسیاری از کسب و کارهای ما به خاطر اشتباه یک مسئول در همان کسب و کار از بین رفته، بنابراین باید چنین مهارت‌هایی نیز به سربازان آموزش داده شود.

وی افزود: پیشنهاد می‌کنم که یک نظام بومی را برای نیروهای مسلح و همچنین مهارت آموزی سربازان ایجاد کنیم و این موضوع مورد توجه قرار بگیرد تا نیروهای مسلح وارد کننده مدل‌های موفق به بدنه جامعه باشند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در چرایی چرخش مواضع حامیان رئیس‌جمهور

نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!

طرح افزایش سن ازدواج مغایر تعالیم شرعی است

 پورمختار درخصوص اصلاح ماده 1041 قانون مدنی مبنی بر افزایش حداقل سن ازدوج دختران گفت: بنده شخصاً مخالف این طرح هستم چون این طرح سازگار با شرایط فرهنگی و اجتماعی ما نیست و مغایر با تعالیم شرعی است.

سیاست‌ دولت تاثیر تحریمها بر اقتصاد کشور را ۱۰ برابر کرد

افزایش قیمت دلار و ارز یک اثر هزینه‌ای مستقیم روی افزایش قیمت‌ها می‌گذارد، یعنی کالا‌هایی که وارداتی هستند یا بخشی از مواد اولیه آن‌ها وارداتی است با افزایش نرخ ارز، هزینه تمام‌شده‌شان افزایش پیدا می‌کند. اما باید گفت که قیمت دلار در کشور ما حدود 12.5 درصد تأثیر دارد. یعنی اگر قیمت ارز دو برابر شود، باید انتظار افزایش12.5  درصدی قیمت‌ها در بازار را داشته باشیم و نه بیشتر!

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

شبکه افق از همان ابتدا با یک رویکرد اشتباه پا به میدان گذاشت. رویکردی که باعث شد با وجود تولید و پخش طیف گسترده‌ای از برنامه‌های جذاب و خوش ساخت برای این شبکه، در عمل نتواند آن گونه که باید و شاید به چشم مخاطبان بیاید. اولین اشتباه استراتژیک بانیان و مبلغان این شبکه، آن بود که شبکه افق را با عنوان «شبکه گفتمان انقلاب اسلامی» به مخاطبان معرفی کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

فارس من| سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس:
سند ۲۰۳۰ از دستورکار آموزش و پرورش خارج شده است
در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین