تلاش آمریکا برای قرار دادن پاکستان در فهرست حمایت از تروریسم/اسلام‌آباد برای دفاع از خود به FATF نماینده می‌فرستد

عنوان

دولت پاکستان اعلام کرد: این کشور برای دفاع از خود علیه اتهامات ارائه‌شده از سوی آمریکا و انگلیس به اجلاس FATF در پاریس نماینده اعزام می‌کند.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از هندوستان‌تایمز، دولت پاکستان به طور ناگهانی تصمیم گرفته است برای دفاع از خود در برابر اتهامات حمایت مالی از تروریسم کارشناسان خود را به اجلاس آتی FATF اعزام می‌کند.

آمریکا و انگلیس دولت پاکستان را به دلیل فعالیت دو مؤسسه جماعت دعوا و بنیاد فلاح انسانیت به حمایت مالی از تروریسم متهم کرده است.

قرار است مشاور مفتاح اسماعیل، مشاور مالی نخست‌وزیر پاکستان به نمایندگی از این کشور و برای دفاع از پاکستان در اجلاس FATF در پاریس شرکت کند. آمریکا و انگلیس قرار است طرح تنبیه دولت پاکستان در قالب حمایت از تروریسم را مطرح کرده و اسم این کشور را در فهرست حامیان تروریسم قرار دهد. آلمان و فرانسه نیز از آمریکا در این زمینه حمایت کردند.

بر اساس طرح اولیه دولت پاکستان قرار است برخی مقامات این کشور نظیر مدیر سازمان نظارت بر فعالیت‌های مالی پاکستان، مقامات وزارت اقتصاد و نماینده بانک مرکزی و همچنین بورس این کشور در اجلاس FATF حضور یابند.

در نشست ۶ روزه FATF نمایندگان ۲۰۳ سازمان و کشور زیرمجموعه شبکه FATF  در قالب ۷۰۰ هیأت در کنار نمایندگان سازمان ملل، صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی شرکت خواهند کرد.

این اجلاس قرار است هجدهم تا بیست و سوم فوریه سال جاری در پاریس فرانسه برگزار شود.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین