پورمختار در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

اغتشاشگران خیابان پاسداران به دنبال آتش‌افروزی بودند/ با متهمان بر اساس میزان جرایم‌شان برخورد شود

عنوان

عضو کمیسیون حقوقی گفت: اغتشاشگران خیابان پاسداران به دنبال تنش‌آفرینی و آتش ‌افروزی بودند و از سوی بیگانگان هدایت شدند.

محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اقدامات و اغتشاشات دراویش آشوبگر در خیابان پاسداران تهران، اظهار کرد: حدود 2 ماه بود که تجمعاتی پراکنده و سازماندهی شده در این مکان وجود داشت، اما نیروی انتظامی با این افراد با مماشات برخورد می کرد.

وی ادامه داد: ادعای این اغتشاش گران مبنی بر اینکه رئیس فرقه شان تحت تعقیب قرار گرفته و تأمین جانی نداشته است، به هیچ وجه صحت ندارد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی با اشاره به اینکه اخیرا یکی از دراویش به علت سرقت خودرویی دستگیر شده بود، متذکر شد: عده ای از دراویش آشوبگر که از قبل سازماندهی شده بودند، با ابزارهایی چون سنگ، چوب و سلاح سرد  به هواخواهی از این فرد به سمت این کلانتری حمله کردند و خواهان آزدی وی بودند.

وی با بیان اینکه این متهم شاکی داشت و بر اساس دستور قضایی حبس شد و کلانتری نمی توانست او را آزاد کند، گفت: قوه قضائیه برای این متهم 150 میلیون تومان قرار وثیقه صادر کرده بود و این افراد به جای آنکه تجمع و اغتشاش آفرینی کنند، می توانستند مشکل را از طریق تهیه سند و وثیقه حل کنند.

پورمختار تاکید کرد: این افراد دنبال حل یک مسئله حقوقی و قانونی نبودند، بلکه به دنبال تنش آفرینی و آتش افروزی بودند و روش هایی که به کار بردند، مؤید این مسئله است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی اظهار کرد: در مقابل اقدامات این افراد جای هیچ گونه حلم و بردباری نیست و وظیفه نیروی انتظامی و سایر نیروهای امنیتی کشور آن است که ریشه این افراد را از جامعه بکنند، چراکه آنان از سوی بیگانگان هدایت و حمایت شده بودند.

وی با اشاره به شهادت رسیدن ماموران نیروی انتظامی و نیروی بسیج در این اغتشاشات، خاطرنشان کرد: متهمان این حادثه باید حتما قصاص شوند و نباید در برخورد با آنان کوتاهی صورت گیرد، کسانی هم که اموال مردم را تخریب کرده اند، باید حسب نوع جرمی که مرتکب شده اند، مجازات شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

ترمیم کابینه منجر به انسجام در رویکرد اقتصادی می‌شود

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

مدیر عامل اسبق شرکت مهندسی آب و فاصلاب کشور، شکل نگرفتن فرهنگ مناسب مصرف برق در کشور، پایین بودن قیمت برق در ایران نسبت به کشورهای همسایه و عدم توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی متناسب با نیاز کشور را از جمله دلایل مهم قطعی‌های پرشمار اخیر برق در کشور برشمرد.

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر سوریه در تهران:
همکاری تهران، مسکو و حزب الله در برقراری امنیت در سوریه موفق بود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین