پورمختار در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

اغتشاشگران خیابان پاسداران به دنبال آتش‌افروزی بودند/ با متهمان بر اساس میزان جرایم‌شان برخورد شود

عنوان

عضو کمیسیون حقوقی گفت: اغتشاشگران خیابان پاسداران به دنبال تنش‌آفرینی و آتش ‌افروزی بودند و از سوی بیگانگان هدایت شدند.

محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اقدامات و اغتشاشات دراویش آشوبگر در خیابان پاسداران تهران، اظهار کرد: حدود 2 ماه بود که تجمعاتی پراکنده و سازماندهی شده در این مکان وجود داشت، اما نیروی انتظامی با این افراد با مماشات برخورد می کرد.

وی ادامه داد: ادعای این اغتشاش گران مبنی بر اینکه رئیس فرقه شان تحت تعقیب قرار گرفته و تأمین جانی نداشته است، به هیچ وجه صحت ندارد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی با اشاره به اینکه اخیرا یکی از دراویش به علت سرقت خودرویی دستگیر شده بود، متذکر شد: عده ای از دراویش آشوبگر که از قبل سازماندهی شده بودند، با ابزارهایی چون سنگ، چوب و سلاح سرد  به هواخواهی از این فرد به سمت این کلانتری حمله کردند و خواهان آزدی وی بودند.

وی با بیان اینکه این متهم شاکی داشت و بر اساس دستور قضایی حبس شد و کلانتری نمی توانست او را آزاد کند، گفت: قوه قضائیه برای این متهم 150 میلیون تومان قرار وثیقه صادر کرده بود و این افراد به جای آنکه تجمع و اغتشاش آفرینی کنند، می توانستند مشکل را از طریق تهیه سند و وثیقه حل کنند.

پورمختار تاکید کرد: این افراد دنبال حل یک مسئله حقوقی و قانونی نبودند، بلکه به دنبال تنش آفرینی و آتش افروزی بودند و روش هایی که به کار بردند، مؤید این مسئله است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی اظهار کرد: در مقابل اقدامات این افراد جای هیچ گونه حلم و بردباری نیست و وظیفه نیروی انتظامی و سایر نیروهای امنیتی کشور آن است که ریشه این افراد را از جامعه بکنند، چراکه آنان از سوی بیگانگان هدایت و حمایت شده بودند.

وی با اشاره به شهادت رسیدن ماموران نیروی انتظامی و نیروی بسیج در این اغتشاشات، خاطرنشان کرد: متهمان این حادثه باید حتما قصاص شوند و نباید در برخورد با آنان کوتاهی صورت گیرد، کسانی هم که اموال مردم را تخریب کرده اند، باید حسب نوع جرمی که مرتکب شده اند، مجازات شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین