پورمختار در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

اغتشاشگران خیابان پاسداران به دنبال آتش‌افروزی بودند/ با متهمان بر اساس میزان جرایم‌شان برخورد شود

عنوان

عضو کمیسیون حقوقی گفت: اغتشاشگران خیابان پاسداران به دنبال تنش‌آفرینی و آتش ‌افروزی بودند و از سوی بیگانگان هدایت شدند.

محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اقدامات و اغتشاشات دراویش آشوبگر در خیابان پاسداران تهران، اظهار کرد: حدود 2 ماه بود که تجمعاتی پراکنده و سازماندهی شده در این مکان وجود داشت، اما نیروی انتظامی با این افراد با مماشات برخورد می کرد.

وی ادامه داد: ادعای این اغتشاش گران مبنی بر اینکه رئیس فرقه شان تحت تعقیب قرار گرفته و تأمین جانی نداشته است، به هیچ وجه صحت ندارد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی با اشاره به اینکه اخیرا یکی از دراویش به علت سرقت خودرویی دستگیر شده بود، متذکر شد: عده ای از دراویش آشوبگر که از قبل سازماندهی شده بودند، با ابزارهایی چون سنگ، چوب و سلاح سرد  به هواخواهی از این فرد به سمت این کلانتری حمله کردند و خواهان آزدی وی بودند.

وی با بیان اینکه این متهم شاکی داشت و بر اساس دستور قضایی حبس شد و کلانتری نمی توانست او را آزاد کند، گفت: قوه قضائیه برای این متهم 150 میلیون تومان قرار وثیقه صادر کرده بود و این افراد به جای آنکه تجمع و اغتشاش آفرینی کنند، می توانستند مشکل را از طریق تهیه سند و وثیقه حل کنند.

پورمختار تاکید کرد: این افراد دنبال حل یک مسئله حقوقی و قانونی نبودند، بلکه به دنبال تنش آفرینی و آتش افروزی بودند و روش هایی که به کار بردند، مؤید این مسئله است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی اظهار کرد: در مقابل اقدامات این افراد جای هیچ گونه حلم و بردباری نیست و وظیفه نیروی انتظامی و سایر نیروهای امنیتی کشور آن است که ریشه این افراد را از جامعه بکنند، چراکه آنان از سوی بیگانگان هدایت و حمایت شده بودند.

وی با اشاره به شهادت رسیدن ماموران نیروی انتظامی و نیروی بسیج در این اغتشاشات، خاطرنشان کرد: متهمان این حادثه باید حتما قصاص شوند و نباید در برخورد با آنان کوتاهی صورت گیرد، کسانی هم که اموال مردم را تخریب کرده اند، باید حسب نوع جرمی که مرتکب شده اند، مجازات شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه ی تصویب کلیات استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی
۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات
هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی:
دشمنان برای خوزستان و اهواز برنامه‌ها دارند
شمخانی در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا:
سیاست ایران حفظ امنیت منطقه و مبارزه جدی با هر نوع تروریسم است
توضیحات رئیس دفتر رئیس جمهور در مصاحبه با خبرنگاران
فیلم: مخالفت روحانی با استعفای وزیر بهداشت
پرسشی از شریعتمداری، وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی؛
چرا برکناری مدیران چند شغله در وزات کار مسکوت ماند؟!
در خواست سعید جلیلی از دانشگاهیان ؛
برجام را بررسی کنید
رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:
پیروزی نهایی فلسطین در آینده‌ای نه چندان دور محقق خواهد شد
سردار قاسم سلیمانی:
عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی بود
در گفتگو با نسیم آنلاین مطرح شد
یزد؛ استانی بدون مسوول!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین