نماینده پارلمان افغانستان: حذف «رهبران شمال» با هدف استقرار گروه‌های تروریستی انجام می‌شود

عنوان

نماینده بلخ در پارلمان افغانستان اظهار داشت استقرار تروریست‌ها در شمال افغانستان برای اهداف بلند مدت منطقه‌ای است و تلاش برای حذف رهبران شمال این کشور نیز به همین منظور صورت می‌گیرد.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «فرهاد عظیمی» نماینده پارلمان افغانستان گفت افرادی در راس ولایت های شمالی افغانستان قرار دارند و مانع بزرگی در برابر استقرار تروریست ها محسوب می شوند.

وی در ادامه تصریح کرد روند حذف رهبران شمال افغانستان به منظور زمینه سازی برای استقرار و فعالبت گروه های تروریستی در شمال این کشور صورت می گیرد.

عظیمی اظهار داشت: عده محدودی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان در برنامه استقرار تروریست ها در شمال افغانستان نقش دارند.

نماینده پارلمان افغانستان افزود: قدرت در ارگ ریاست جمهوری افغانستان متمرکز شده است و در انحصار افراد معدودی قرار گرفته که سیاست های قوم گرایانه را دنبال می کنند.

وی اظهار داشت: به دلیل سیاست های قومی برخی از والی ها و مقامات ولایتی برکنار می شوند و ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز توافقنامه حکومت وحدت ملی را نادیده می گیرد.

عظیمی تاکید کرد تصمیم یکجانبه برای توزیع شناسنامه های الکترونیکی نیز سبب تشدید بحران در این کشور شده است و اجماعی درباره محتوای این شناسنامه ها بین مردم افغانستان وجود ندارد.

نماینده مردم بلخ ادامه داد حزب جمعیت اسلامی در برابر تصمیمات دولت افغانستان مقاومت نمی کند بلکه از دولت افغانستان می خواهد تا با در نظر داشتن مواد توافقنامه حکومت وحدت ملی تصمیم بگیرد.

وی خاطرنشان کرد مذاکرات حزب جمعیت اسلامی با دولت افغانستان ادامه دارد و پیشنهادات خود را درباره رهبری ولایت بلخ نیز ارائه کرده است.

این در حالی است که پس از اعلام برکناری عطامحمد نور از ولایت بلخ تنش ها بین ارگ ریاست جمهوری و حزب جمعیت اسلامی افغانستان به صورت روز افزون افزایش یافته است.

روز گذشته نیز تعدادی از رهبران سیاسی و مقامات سابق دولت از سراسر افغانستان برای اعلام حمایت مجدد از عطامحمد نور به بلخ سفر کردند.

اخیرا عطامحمد نور از برگزاری راهپیمایی وسیعی در مقابله با دولت افغانستان خبر داده بود. که ژنرال «احمدالله نازک» از قندهار،«همایون همایون» معاون اول پارلمان افغانستان و «ظاهر قدیر» از شرق افغانستان نیز برای راه اندازی راهپیمایی اعلام آمادگی کردند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در چرایی چرخش مواضع حامیان رئیس‌جمهور

نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!

طرح افزایش سن ازدواج مغایر تعالیم شرعی است

 پورمختار درخصوص اصلاح ماده 1041 قانون مدنی مبنی بر افزایش حداقل سن ازدوج دختران گفت: بنده شخصاً مخالف این طرح هستم چون این طرح سازگار با شرایط فرهنگی و اجتماعی ما نیست و مغایر با تعالیم شرعی است.

سیاست‌ دولت تاثیر تحریمها بر اقتصاد کشور را ۱۰ برابر کرد

افزایش قیمت دلار و ارز یک اثر هزینه‌ای مستقیم روی افزایش قیمت‌ها می‌گذارد، یعنی کالا‌هایی که وارداتی هستند یا بخشی از مواد اولیه آن‌ها وارداتی است با افزایش نرخ ارز، هزینه تمام‌شده‌شان افزایش پیدا می‌کند. اما باید گفت که قیمت دلار در کشور ما حدود 12.5 درصد تأثیر دارد. یعنی اگر قیمت ارز دو برابر شود، باید انتظار افزایش12.5  درصدی قیمت‌ها در بازار را داشته باشیم و نه بیشتر!

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

شبکه افق از همان ابتدا با یک رویکرد اشتباه پا به میدان گذاشت. رویکردی که باعث شد با وجود تولید و پخش طیف گسترده‌ای از برنامه‌های جذاب و خوش ساخت برای این شبکه، در عمل نتواند آن گونه که باید و شاید به چشم مخاطبان بیاید. اولین اشتباه استراتژیک بانیان و مبلغان این شبکه، آن بود که شبکه افق را با عنوان «شبکه گفتمان انقلاب اسلامی» به مخاطبان معرفی کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین