برقراری پرواز مستقیم بین تهران و بلگراد

عنوان

معاون نخست وزیر و وزیر گردشگری جمهوری صربستان گفت آغاز عملیات پرواز مستقیم هواپیمایی ایران به کشورش، نقش موثری در توسعه روابط بین ایران و صربستان خواهد داشت.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، معاون نخست وزیر و وزیر گردشگری جمهوری صربستان گفت: آغاز عملیات پرواز مستقیم هواپیمایی ایران ایر به کشورمان، نقش موثری در توسعه روابط بین ایران و صربستان خواهد داشت و ما امروز این رخداد را جشن گرفته ایم.

"لیائیچ" امروز در مراسم جشن دومین عملیات پرواز مستقیم تهران -بلگراد که با حضور مقامات این کشور و سفیر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد افزود: امروز بعد از ۲۸ سال این قدم مهم و تأثیر گذار برداشته شد و پرواز مستقیم تهران- بلگراد هم موجب توسعه گردشگری و مهمتر از آن توسعه تجارت بین صربستان و ایران خواهد شد.

وزیر گردشگری صربستان افزود: ما به گرمی از گردشگران ایرانی در صربستان استقبال می کنیم. وزارت گردشگری صربستان در مورد سلائق و علائق گردشگران ایرانی مطالعات بسیاری کرده است. مسئولین این وزارتخانه سفری به ایران داشته اند و در نمایشگاه گردشگری در تهران حضور یافتند و اقدامات مشترکی نیز با اسلوونی در مورد نحوه جذب گردشگران انجام داده اند.

حسین ملاعبدالهی سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان هم گفت: برقراری پرواز مستقیم دومین دستاورد مهم دو کشور طی ۶ ماه گذشته برای آسان سازی مراودات مردمی و توسعه همکاری های گردشگری، تجاری، بازرگانی، فرهنگی و علمی و آموزشی تلقی می شود.

وی افزود: اولین دستاورد مهم در این راستا لغو روادید بین دو کشور در سپتامبر ۲۰۱۷ بود.

سفیر کشورمان تصریح کرد تحقق این دو هدف مهم که در ابتدا بسیار دور از دسترس به نظر می رسید، حاصل اراده مثبت و جدی مسئولان دو کشور برای توسعه همه جانبه همکاری ها محسوب می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در یک مناظره تلویزیونی بررسی شد؛اماواگرهای الحاق ایران به گروه ویژه اقدام

ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

 آمریکا در هفته‌های اخیر همه توان خود را برای رایزنی با مشتریان نفتی ما به کار گرفته است تا آنها را از خرید نفت ایران منصرف کند. اما دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی در انفعال کامل است به طوریکه در چین و هند که خریدار بیش از 50 درصد نفت ایران هستند حتی سفیر هم نداریم.

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دبیرکل حزب‌الله لبنان برای اولین بار در یک فیلم مستند از شهید هادی نصرالله سخن گفت
ناگفته های سیدحسن نصرالله از پسر شهیدش: دوست داشتم طلبه شود / جنگ رسانه ای نصرالله و صهیونیست ها پس از شهادت سیدهادی
لزوم حساسیت به ترورهای کور و تفرقه انگیز در منطقه و کشور
موساد و آغاز سیاست ترور در خارج از سرزمین‌های اشغالی
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
واشنگتن و مصادره ادلب
سوریه در نقطه پایانی تغییر
بشار اسد در دیدار با سناتور آمریکایی:
تهدید و تحریم از ویژگی‌های اصلی رفتار آمریکاست
پوتین و اردوغان به تهران می‌آیند
نشست سرنوشت ساز تهران
تلاش تمام‌عیار واشنگتن برای حفظ حیدر العبادی در پست نخست وزیری!
چه کسی نماینده ترامپ را متوقف می‌کند؟
دور پایانی ماراتن تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان
کلید تشکیل دولت عراق در دستان کردها و اهل تسنن
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین