اعتراض به خشونت‌های مسلحانه در آمریکا با انداختن هفت هزار جفت کفش روبروی کنگره

عنوان

سازمان جهانی آواز، رویدادی اعتراضی را در واشنگتن دی سی، روبروی ساختمان کنگره آمریکا برنامه ریزی کرد که توجه رسانه‌های جهان را به خود جلب کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه رویترز، سازمان جهانی آواز، نهادی که تظاهرات برای آرمان های مترقی را در آمریکا هماهنگ سازی می کند، رویدادی اعتراضی را در واشنگتن دی سی، روبروی ساختمان کنگره آمریکا برنامه ریزی کرد که توجه رسانه های جهان را به خود جلب کرد.

سازمان جهانی آواز در این رویداد که «بنای یادبود کودکان ما» نام دارد، هزاران جفت کفش به یاد نزدیک به هفت هزار کودک و نوجوانی که به علت خشونت با سلاح در آمریکا کشته شده اند روی چمن روبروی ساختمان کنگره در واشنگتن دی سی قرار داد.

بر اساس این گزارش، یک جفت کفش به یاد هر یک از هفت هزار کودک و نوجوانی است که پس از حادثه ی دبستان سندی هوک در سال ۲۰۱۲ به علت خشونت با سلاح جان خود را از دست داده اند.

این اقدام نمادین بخشی از تلاشی بسیار گسترده در سراسر آمریکاست تا کنگره ی این کشور را تحت فشار قرار بدهند و آنان را وادار سازند قوانین سخت گیرانه تری برای کنترل سلاح تصویب کنند.

به گفته ی سازمان دهندگان، این کفش های کهنه را هزاران نفر در سراسر آمریکا اهدا کرده اند.

تام موسر، پدر دانییل، یکی از کودکانی که به علت خشونت با سلاح جان باخته است، گفت: «من کفش های پسرم را پوشیده ام و به دی سی آمده ام؛ همان کفش هایی که او روز مرگش در کُلُمبین پوشیده بود. فکر می کنم چنین رویدادی با استفاده از کفش، کنایه ای بسیار قوی باشد هم برای نشان دادن غمی که بر ما به علت از دست دادن عزیزانمان می گذرد و هم برای اینکه بگوییم ما داریم برای آنان گام برمی داریم و خواهان تغییر هستیم تا دیگر هیچ کس مجبور نشود این مسیر غم انگیز و دردناک را بپیماید.»

رابی ساچز، یکی از سازمان دهندگان رویداد اعتراضی گفت: این رویداد از آن جهت اهمیت دارد که جنبش پایان خشونت با سلاح را برجسته می کند. این کفش ها در پایان رویداد اعتراضی به خیریه های مختلف اهدا خواهند شد. فرهنگ سلاح دارد تغییر می کند و می شود این تغییر را احساس کرد. دانش آموزان دارند مدارس شان را تعطیل می کنند، بازماندگان تیراندازی ها دارند در خیابان ها تظاهرات می کنند و والدین کودکان به یابود فرزندان شان اینجا گردهم آمدند تا درخواستی روشن و صریح از سیاستمداران داشته باشند: حتی یک نفر دیگر هم نباید با سلاح کشته شود.»

یادبود روز سه شنبه یک روز پیش از آن برگزار می شود که هزاران دانش آموز قرار است کلاس های درس را تعطیل و به نشانه ی اعتراض به خشونت به سلاح در خیابان ها تظاهرات و راهپیمایی کنند.
دانش آموزان شرکت کننده در این رویداد ۱۷ دقیقه میز های کلاس را خالی می کنند تا به ۱۷ دانش آموزی احترام بگذارند که در تیراندازی در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در پارک لند فلوریدا جان خود را از دست دادند.

در روز ۲۴ مارس، تظاهرات بزرگ دیگری در اعتراض به خشونت با سلاح در سراسر آمریکا برگزار خواهد شد.

بررسی ها نشان می دهد به طور میانگین از سال ۲۰۱۳ تاکنون هر هفته یک تیراندازی در مدارس آمریکا اتفاق افتاده است. تیراندازی سندی هوک در نیوتاون کنتیکت، شش سال پیش اتفاق افتاد و ۲۶ کشته بر جا گذاشت. بیست تن از قربانیان، کودکان خردسال بودند. از آن پس، هزاران نفر دیگر در تیراندازی در مدارس آمریکا جان باخته اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین