اعتراض به خشونت‌های مسلحانه در آمریکا با انداختن هفت هزار جفت کفش روبروی کنگره

عنوان

سازمان جهانی آواز، رویدادی اعتراضی را در واشنگتن دی سی، روبروی ساختمان کنگره آمریکا برنامه ریزی کرد که توجه رسانه‌های جهان را به خود جلب کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه رویترز، سازمان جهانی آواز، نهادی که تظاهرات برای آرمان های مترقی را در آمریکا هماهنگ سازی می کند، رویدادی اعتراضی را در واشنگتن دی سی، روبروی ساختمان کنگره آمریکا برنامه ریزی کرد که توجه رسانه های جهان را به خود جلب کرد.

سازمان جهانی آواز در این رویداد که «بنای یادبود کودکان ما» نام دارد، هزاران جفت کفش به یاد نزدیک به هفت هزار کودک و نوجوانی که به علت خشونت با سلاح در آمریکا کشته شده اند روی چمن روبروی ساختمان کنگره در واشنگتن دی سی قرار داد.

بر اساس این گزارش، یک جفت کفش به یاد هر یک از هفت هزار کودک و نوجوانی است که پس از حادثه ی دبستان سندی هوک در سال ۲۰۱۲ به علت خشونت با سلاح جان خود را از دست داده اند.

این اقدام نمادین بخشی از تلاشی بسیار گسترده در سراسر آمریکاست تا کنگره ی این کشور را تحت فشار قرار بدهند و آنان را وادار سازند قوانین سخت گیرانه تری برای کنترل سلاح تصویب کنند.

به گفته ی سازمان دهندگان، این کفش های کهنه را هزاران نفر در سراسر آمریکا اهدا کرده اند.

تام موسر، پدر دانییل، یکی از کودکانی که به علت خشونت با سلاح جان باخته است، گفت: «من کفش های پسرم را پوشیده ام و به دی سی آمده ام؛ همان کفش هایی که او روز مرگش در کُلُمبین پوشیده بود. فکر می کنم چنین رویدادی با استفاده از کفش، کنایه ای بسیار قوی باشد هم برای نشان دادن غمی که بر ما به علت از دست دادن عزیزانمان می گذرد و هم برای اینکه بگوییم ما داریم برای آنان گام برمی داریم و خواهان تغییر هستیم تا دیگر هیچ کس مجبور نشود این مسیر غم انگیز و دردناک را بپیماید.»

رابی ساچز، یکی از سازمان دهندگان رویداد اعتراضی گفت: این رویداد از آن جهت اهمیت دارد که جنبش پایان خشونت با سلاح را برجسته می کند. این کفش ها در پایان رویداد اعتراضی به خیریه های مختلف اهدا خواهند شد. فرهنگ سلاح دارد تغییر می کند و می شود این تغییر را احساس کرد. دانش آموزان دارند مدارس شان را تعطیل می کنند، بازماندگان تیراندازی ها دارند در خیابان ها تظاهرات می کنند و والدین کودکان به یابود فرزندان شان اینجا گردهم آمدند تا درخواستی روشن و صریح از سیاستمداران داشته باشند: حتی یک نفر دیگر هم نباید با سلاح کشته شود.»

یادبود روز سه شنبه یک روز پیش از آن برگزار می شود که هزاران دانش آموز قرار است کلاس های درس را تعطیل و به نشانه ی اعتراض به خشونت به سلاح در خیابان ها تظاهرات و راهپیمایی کنند.
دانش آموزان شرکت کننده در این رویداد ۱۷ دقیقه میز های کلاس را خالی می کنند تا به ۱۷ دانش آموزی احترام بگذارند که در تیراندازی در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در پارک لند فلوریدا جان خود را از دست دادند.

در روز ۲۴ مارس، تظاهرات بزرگ دیگری در اعتراض به خشونت با سلاح در سراسر آمریکا برگزار خواهد شد.

بررسی ها نشان می دهد به طور میانگین از سال ۲۰۱۳ تاکنون هر هفته یک تیراندازی در مدارس آمریکا اتفاق افتاده است. تیراندازی سندی هوک در نیوتاون کنتیکت، شش سال پیش اتفاق افتاد و ۲۶ کشته بر جا گذاشت. بیست تن از قربانیان، کودکان خردسال بودند. از آن پس، هزاران نفر دیگر در تیراندازی در مدارس آمریکا جان باخته اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک/ از تعهد بیشتر به خانواده تا روی آوردن به حیوانات

مقایسه صفحات مجازی سلبریتی‌های ایرانی و خارجی

هر کی با این طرح مخالفه ایرانی نیست!

در آستانه رای‌گیری درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس، «نسیم آنلاین» نظرات مردمی درباره این طرح را منتشر میکند. منبع: آرمان تی وی

پرونده قلعه گنج

بررسی بازسازی و نماکاری ساختمان های مرکزی بنیاد مستضعفان در پی هزینه ۱۲۰میلیاردی برای نماکاری و دکوراسیون ساختمان های بنیاد مستضعفان، "آوانت" تصاویر اختصاصی از ساختمان ها و مصاحبه با مسئولین آن را منتشر می کند.

ولخرجی عمامه‌های انگلیسی!

به بهانه تحرکات اخیر شیعه انگلیسی و تعرض برخی اعضای این گروه به ساختمان سفارت ایران در لندن، اظهارات آیت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره پشت پرده های این گروه، در «نسیم آنلاین» بازنشر یافته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین