آیت الله کعبی به مهر خبر داد:

تصویب طرح تشکیل «هیئت اندیشه ورز» در مجلس خبرگان رهبری

عنوان

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری از تصویب طرح تشکیل هیئت اندیشه ورز به ریاست آیت الله احمد جنتی خبر داد.

آیت الله عباس کعبی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار مهر، از تصویب طرح تشکیل «هیات اندیشه ورز» به ریاست آیت الله احمد جنتی خبر داد.

آیت الله کعبی اظهار داشت: این هیئت ۱۱ عضو دارد که در جلسه عصر امروز مجلس خبرگان رهبری، انتخاب خواهند شد.

وی درباره پیشینه شکل گیری این هیئت گفت: در دیداری که اعضای خبرگان رهبری در تاریخ ۳۰ شهریورماه سال جاری با مقام معظم رهبری داشتند، رهبر انقلاب فرمودند که برای بررسی پیشرفت ها و پسرفت های مسیر انقلاب، یک هیئت اندیشه ورز شکل بگیرد.

وی دیده بانی کلان نسبت به پیشرفت ها و پسرفت ها در مسیر انقلاب اسلامی، ارزیابی کلان حرکت صحیح نظام در مسیر تحقق اهداف انقلاب، آینده نگری نسبت به بایسته های تحقق اهداف انقلاب اسلامی و پیشنهاد راهبردهای مورد نیاز، گفتمان سازی و تبیین انقلاب اسلامی برای افکار عمومی و مطالبه گری کلان از قوای عمومی و سازمان ها و نهادهای مربوطه را از جمله اهداف اصلی تعریف شده برای این هیئت ارزیابی کرد.

آیت الله کعبی در همین باره تصریح کرد: مطالبات مجلس خبرگان، نه مسائل جزئی و اجرایی بلکه در سطح کلان است چون خبرگان دستگاه اجرایی نیست و مطالبات اش هم مطالبات کلانِ راهبردی در جهت مشخص شدن پیشرفت ها و پسرفت ها در مسیر انقلاب اسلامی است.  

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

رحیم‌پور ازغدی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه
مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار فرماندهان و مسئولان نداجا
دشمن نباید جرئت تهدید ملت ایران را هم داشته باشد
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به مهر خبر داد:
شرط جدید کمیسیون کشاورزی برای تصویب معاهده پاریس
آیت‌الله بطحایی در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:
مجلس خبرگان می‌تواند بر کل مسئولان در راستای مصلحت انقلاب نظارت کند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین