در بیانیه جمعیت جانبازان مطرح شد؛

ضرورت برخورد جدی دستگاه دیپلماسی با اهانت‌کنندگان به سفارت کشورمان در لندن

عنوان

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اهانت به پرچم جمهور اسلامی ایران خواستار برخورد جدی دستگاه دیپلماسی با اهانت‌کنندگان به سفارت کشورمان در لندن شد.

به گزارش حوزه  احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن اهانت به پرچم جمهور اسلامی ایران خواستار برخورد جدی دستگاه دیپلماسی با اهانت کنندگان به سفارت کشورمان در لندن شد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

به دنبال تهاجم گروهی از حامیان صادق شیرازی در اعتراض به دستگیری حسین شیرازی و حمله آنها به ساختمان سفارت لندن و نمایش پرچم های خود به جای پرچم جمهوری اسلامی ایران، جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی خواستار اشد برخورد دستگاه دیپلماسی با اهانت کنندگان و پلیس ضد شورش انگلیس که به رغم حضور در محل، از متجاوزان به سفارت حمایت کرده است، شد.

در هجدهمین جلسه شورای مرکزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی همچنین موضوع نقش فضای مجازی به ویژه پیام رسان تلگرام در مساله سازی برای جمهوری اسلامی ایران مورد بحث قرار گرفت.

جمعیت جانبازان با تاکید بر هدف قرار دادن امنیت و هویت به ویژه سبک زندگی ایرانی و اسلامی توسط گردانندگان فضای مجازی، عدم حساسیت مسئولان نسبت به این مساله و کوتاهی برای مقابله با این صحنه رزم را نکوهش کرد.

این جمعیت نقش انتخاب موضوعات و بزرگنمایی آنها و سازمان دهی به منظور تبدیل کردن هر مساله کم اهمیت به گفتمان در سطح ملی و نفوذ گسترده در لایه های اجتماعی را از ظرفیت های این فناوری در فضای مجازی برشمرد و تاکید کرد: اگرچه رکاب گرفتن از این فناوری با بومی سازی آن امکان فوق العاده ای را برای نظام اسلامی و پدیده تمدن سازی در اختیار می گذارد، اما اکنون قرارگاه و سازماندهی فضای مجازی در اختیار دشمن و نظام سلطه است و جز با خاموش کردن این توپخانه در حال شلیک نمی توان جلوی قربانیان این تهاجم را گرفت.

جمعیت جانبازان اقدام همزمان روشنگری و بصیرت افزایی در خصوص مضرات و منافع این پدیده و نیز سرعت بخشیدن به بومی سازی ۱۰۰ درصدی این امکان را اولویت دارترین مسئله جمهوری اسلامی در جهت فروپاشی تصمیمات دشمن برشمرد.

به باور این جمعیت، رسانه تلگرام در حوادث اخیر اغتشاشات دی ماه، تجمع خون بار دراویش، اعتراض به حجاب و مواردی از این دست نقش پررنگی داشته و در خدمت آسیب زدن به حاکمیت نظام جمهوری اسلامی قرار داشته است.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با اشاره به نقش رئیس جمهور در فعال کردن شورای عالی فضای مجازی، پیگیری مجدانه برای دفع خطرات بالفعل را خواستار و خسارت های به تاخیر انداختن جلسات این شورا را به مسوولان متذکر شد.

در آخرین جلسه شورای مرکزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در سال جاری و همزمان با ایام آغاز اعزام کاروان های راهیان نور به مناطق جنگی، اهمیت و جایگاه اردوهای راهیان نور به منزله پدیده ای ارزشمند برای برقراری ارتباط بین نسلی با محوریت ارزش های هویت بخش دوران دفاع مقدس تاکید و به نقش پررنگ خاطرات شهدا و رزمندگان در این راستا اشاره شد. بازدید از جغرافیای حوادث دوران دفاع مقدس، رزمایش و اردوی فرهنگی بی نظیری برای بهره برداری همه اقشار به ویژه خانواده ها است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در یک مناظره تلویزیونی بررسی شد؛اماواگرهای الحاق ایران به گروه ویژه اقدام

ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

 آمریکا در هفته‌های اخیر همه توان خود را برای رایزنی با مشتریان نفتی ما به کار گرفته است تا آنها را از خرید نفت ایران منصرف کند. اما دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی در انفعال کامل است به طوریکه در چین و هند که خریدار بیش از 50 درصد نفت ایران هستند حتی سفیر هم نداریم.

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نسیم آنلاین بررسی می‌کند
مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین
۲ نکته درباره لزوم شفافیت آرا نمایندگان
چرا «شفافیت» برای مجلس حیاتی است؟
مبانی قانونی قطعنامه خبرگان برای پیگیری مطالبات رهبری از قوای سه‌گانه در گفتگو با آیت‌الله کعبی
مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم
آیا دستگاه قضایی عقب‌نشینی می‌کند؟
پشت پرده حکم حسن روحانی برای سیف
شورای نگهبان با لوایح FATF چه می‌کند؟
مجلس موظف به رفع ایرادات «مجمع» درباره پالرموست
جمشید پژویان:‌ دلار ۴۲۰۰ تومانی خزانه را خالی کرد
جهانگیری باید استعفا دهد
خیانت تیم اقتصادی دولت و جامعه دانشگاهی در ماجرای برجام در گفتگو با حسن عباسی:
به روحانی القا کردند مشکلات اقتصادی با مذاکره حل می‌شود
پاسخ موشکی سپاه به شرارت تروریست‌ها
شلیک ۷ موشک به مقر تروریست‌ها در کردستان عراق
رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امام خمینی(ره) نوشهر:
ملت ایران آمریکا را به عقب‌نشینی و شکست کشاند
روایت آیت‌الله کعبی از عاملان اصلی حوادث بصره
شکست سیاسی و انتخاباتی مهمترین دلیل حوادث بصره است
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به درخواست تغییر قانون اساسی
به جای اصلاح قانون اساسی باید به فکر استفاده از تمام ظرفیت های آن باشیم
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان:
کار جهادی باید توسط خود مسئولین انجام شود
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین