طلایی مطرح کرد:

طرح‌های تصویب شده پیوست پژوهشی دارند/ بهره‌گیری از نظرات ذینفعان در برنامه‌ها

عنوان

معاون سازمان پژوهش با تاکید بر بهره مندی از نظرات ذینفعان در برنامه ها ااین امر را جز اولویت ها در سال ۹۷دانست.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست خبری حسین طلایی معاون توسعه و پیشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

تحول در کتاب های درسی با استقرار نظام ۳-۳-۶ 

در این مراسم طلایی با اشاره به اینکه بعد از تصویب برنامه درسی ملی، اولویت کارها در سازمان پژوهش اجرای این سند بوده است، عنوان کرد: با استقرار نظام ۳-۳-۶ تحول در کتاب های درسی آغاز شد و به ترتیب کتاب ها از دوره ابتدایی تا متوسطه دوم تغییر داشتند و زمانی که تغییر کتاب ها به متوسطه دوم رسید با توجه به حجم بالای کار حدود ۳۰۰عنوان محتوای آموزشی در سال تولید کردیم.

وی ادامه داد: سعی کردیم در کتاب های درسی تمام اهداف سند تحول مورد توجه قرار گیرد و رویکرد پژوهش، تفکر، خلاقیت و نوآوری و بهره گیری از فیلم را در برنامه های درسی مورد توجه قرار دهیم.

معاون توسعه و پیشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تصریح کرد: بعد از اجرای سند تحول بنیادین راهنمای برنامه و اهداف دوره ها را تصویب کردیم و ۵۶ عنوان کتاب درسی،۵۱ راهنمای معلم، ۳ عنوان کتاب کار، ۵۵عنوان نرم افزار در متوسطه اول و در متوسطه دوم، ۷۴ عنوان کتاب درسی و ۳۰ عنوان راهنمای معلم همچنین بیش از ۳۰۰عنوان کتاب در شاخه فنی و حرفه ای تولید شد.

تعریف اولویت ها دربرنامه های آموزشی سال ۹۷

طلایی درباره اولویت ها در سال ۹۷گفت: یکی از مهم ترین برنامه ها بهره گیری از نظرات جامعه ذینفعان است تا بعد از بررسی های کارشناسانه این نظرات را مورد بهره برداری قرار دهیم.

وی درباره پیوست پژوهشی طرح ها در آموزش و پرورش بیان کرد: تمامی طرح ها باید پیوست پژوهشی داشته باشند و بعد از آن در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک/ از تعهد بیشتر به خانواده تا روی آوردن به حیوانات

مقایسه صفحات مجازی سلبریتی‌های ایرانی و خارجی

هر کی با این طرح مخالفه ایرانی نیست!

در آستانه رای‌گیری درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس، «نسیم آنلاین» نظرات مردمی درباره این طرح را منتشر میکند. منبع: آرمان تی وی

پرونده قلعه گنج

بررسی بازسازی و نماکاری ساختمان های مرکزی بنیاد مستضعفان در پی هزینه ۱۲۰میلیاردی برای نماکاری و دکوراسیون ساختمان های بنیاد مستضعفان، "آوانت" تصاویر اختصاصی از ساختمان ها و مصاحبه با مسئولین آن را منتشر می کند.

ولخرجی عمامه‌های انگلیسی!

به بهانه تحرکات اخیر شیعه انگلیسی و تعرض برخی اعضای این گروه به ساختمان سفارت ایران در لندن، اظهارات آیت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره پشت پرده های این گروه، در «نسیم آنلاین» بازنشر یافته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین