طلایی مطرح کرد:

طرح‌های تصویب شده پیوست پژوهشی دارند/ بهره‌گیری از نظرات ذینفعان در برنامه‌ها

عنوان

معاون سازمان پژوهش با تاکید بر بهره مندی از نظرات ذینفعان در برنامه ها ااین امر را جز اولویت ها در سال ۹۷دانست.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست خبری حسین طلایی معاون توسعه و پیشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

تحول در کتاب های درسی با استقرار نظام ۳-۳-۶ 

در این مراسم طلایی با اشاره به اینکه بعد از تصویب برنامه درسی ملی، اولویت کارها در سازمان پژوهش اجرای این سند بوده است، عنوان کرد: با استقرار نظام ۳-۳-۶ تحول در کتاب های درسی آغاز شد و به ترتیب کتاب ها از دوره ابتدایی تا متوسطه دوم تغییر داشتند و زمانی که تغییر کتاب ها به متوسطه دوم رسید با توجه به حجم بالای کار حدود ۳۰۰عنوان محتوای آموزشی در سال تولید کردیم.

وی ادامه داد: سعی کردیم در کتاب های درسی تمام اهداف سند تحول مورد توجه قرار گیرد و رویکرد پژوهش، تفکر، خلاقیت و نوآوری و بهره گیری از فیلم را در برنامه های درسی مورد توجه قرار دهیم.

معاون توسعه و پیشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تصریح کرد: بعد از اجرای سند تحول بنیادین راهنمای برنامه و اهداف دوره ها را تصویب کردیم و ۵۶ عنوان کتاب درسی،۵۱ راهنمای معلم، ۳ عنوان کتاب کار، ۵۵عنوان نرم افزار در متوسطه اول و در متوسطه دوم، ۷۴ عنوان کتاب درسی و ۳۰ عنوان راهنمای معلم همچنین بیش از ۳۰۰عنوان کتاب در شاخه فنی و حرفه ای تولید شد.

تعریف اولویت ها دربرنامه های آموزشی سال ۹۷

طلایی درباره اولویت ها در سال ۹۷گفت: یکی از مهم ترین برنامه ها بهره گیری از نظرات جامعه ذینفعان است تا بعد از بررسی های کارشناسانه این نظرات را مورد بهره برداری قرار دهیم.

وی درباره پیوست پژوهشی طرح ها در آموزش و پرورش بیان کرد: تمامی طرح ها باید پیوست پژوهشی داشته باشند و بعد از آن در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین