طلایی مطرح کرد:

طرح‌های تصویب شده پیوست پژوهشی دارند/ بهره‌گیری از نظرات ذینفعان در برنامه‌ها

عنوان

معاون سازمان پژوهش با تاکید بر بهره مندی از نظرات ذینفعان در برنامه ها ااین امر را جز اولویت ها در سال ۹۷دانست.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست خبری حسین طلایی معاون توسعه و پیشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

تحول در کتاب های درسی با استقرار نظام ۳-۳-۶ 

در این مراسم طلایی با اشاره به اینکه بعد از تصویب برنامه درسی ملی، اولویت کارها در سازمان پژوهش اجرای این سند بوده است، عنوان کرد: با استقرار نظام ۳-۳-۶ تحول در کتاب های درسی آغاز شد و به ترتیب کتاب ها از دوره ابتدایی تا متوسطه دوم تغییر داشتند و زمانی که تغییر کتاب ها به متوسطه دوم رسید با توجه به حجم بالای کار حدود ۳۰۰عنوان محتوای آموزشی در سال تولید کردیم.

وی ادامه داد: سعی کردیم در کتاب های درسی تمام اهداف سند تحول مورد توجه قرار گیرد و رویکرد پژوهش، تفکر، خلاقیت و نوآوری و بهره گیری از فیلم را در برنامه های درسی مورد توجه قرار دهیم.

معاون توسعه و پیشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تصریح کرد: بعد از اجرای سند تحول بنیادین راهنمای برنامه و اهداف دوره ها را تصویب کردیم و ۵۶ عنوان کتاب درسی،۵۱ راهنمای معلم، ۳ عنوان کتاب کار، ۵۵عنوان نرم افزار در متوسطه اول و در متوسطه دوم، ۷۴ عنوان کتاب درسی و ۳۰ عنوان راهنمای معلم همچنین بیش از ۳۰۰عنوان کتاب در شاخه فنی و حرفه ای تولید شد.

تعریف اولویت ها دربرنامه های آموزشی سال ۹۷

طلایی درباره اولویت ها در سال ۹۷گفت: یکی از مهم ترین برنامه ها بهره گیری از نظرات جامعه ذینفعان است تا بعد از بررسی های کارشناسانه این نظرات را مورد بهره برداری قرار دهیم.

وی درباره پیوست پژوهشی طرح ها در آموزش و پرورش بیان کرد: تمامی طرح ها باید پیوست پژوهشی داشته باشند و بعد از آن در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

سایر کشورهای برای مقابله با سوداگری سکه و ارز چه کرده‌اند؟

مقصر اصلی افزایش نقدینگی لجام گسیخته و بی ثمر در کشور کسی جز دولت نیست

هاتگرام و طلگرام چگونه کار می‌کنند؟

اگر امکانات و پهنای باندی که در اختیار هاتگرام و طلاگرام گذاشته شده به پیام رسان‌های داخلی داده شود، قطعا آن‌ها خدماتی بهتر از تلگرام به مردم عرضه خواهند کرد.

وزارت دفاع سعودی آماج موشک‌های یمن شد

یگان موشکی نیروهای مقاومت یمن اعلام کرد که موشک های بالستیک از نوع البرکان که ریاض پایتخت عربستان را هدف قرار داده بود به مرکز اطلاعات وزارت دفاع و دیگر اهداف موجود در این شهر اصابت کرده است.

۴ گزاره درباره «بن سلمان» پیشگام سازش

بن سلمان که چندی پیش گفته بود: «فلسطینیان با پیشنهادها و نیز حضور بر سر میز مذاکرات موافقت کنند یا این‌که لال بشوند و به شکوه و شکایت‌ها پایان دهند» این روزها در حال چانه زنی با اردن بوده که پس از معامله نقش بیشتری در اداره مسجد الاقصی داشته باشد. این در حالیست که بر اساس این طرح مسجد الاقصی و بافت قدیمی و تاریخی بیت‌المقدس کماکان در اشغال و حاکمیت رژیم صهیونیستی خواهد بود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین