حریرچی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد؛

اعزام بیش از ۱۰۰۰ اکیپ در راستای بازرسی از رستوران‌های بین راهی / سامانه ۱۹۰ برای رسیدگی به شکیایت‌های مردمی در حوزه مسائل بهداشتی

عنوان

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بیش از ۱۰۰۰ اکیپ در راستای بازرسی از رستوران‌های بین راهی در طرح سلامت نوروزی به سراسر کشور اعزلام شده اند.

ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: طرح بازرسی از رستوران های بین راهی و اغذیه فروشی های سراسر کشور از 15 اسفندماه 96 آغاز و تا پایان 15 فروردین ماه سال 97 ادامه پیدا می کند.

وی ادامه داد: تیم های وزارت بهداشت مکررا در راستای بازرسی از اماکن و رستوران های بین راهی تجهیز شده اند و بازرسی های جاده ای به طور وسیعی در مناطق مختلف کشور انجام می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سامانه 190 در اختیار مردم قرار گرفته است تا هرگونه شکایات از وضعیت بهداشتی اماکن عمومی را به وزارت بهداشت اطلاع دهند تا این وزارتخانه در سریعترین زمان نسبت به رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهد.

وی عنوان کرد: با بازرسی های انجام شده از رستوران های بین شهری و اغذیه فروشی ها که از تاریخ 15 اسفندماه 96 آغاز شده است تا به امروز دستور پلمپ 481 مورد صادر شده است.

حریرچی  ادامه داد: پس از بازرسی از رستوران های بین راهی و اغذیه فروشی ها متأسفانه تا به این لحظه 860 مورد به مراکز غذایی ارجاع و بازرسی از بیش از 300 هزار مکان انجام شده است که در این بین بیش از 3 تن موادغذایی غیربهداشتی کشف و به وسیله عوامل بازرسی وزارت بهداشت معدوم شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین