نقش الگویی مدارس علوم و معارف اسلامی برای سایر مدارس

عنوان

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس باشند و به تحقق اهداف آموزش و پرورش اسلامی کمک کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, عباسعلی باقری در همایش علوم و معارف اسلامی که با حضور آیت الله امامی کاشانی در حال برگزاری است، اظهار کرد: تربیت نیروی انسانی در تراز جمهوری اسلامی و تربیت افراد متعهد و متدین مورد نیاز کشور از وظایف مدارس علوم و معارف اسلامی است.

وی افزود: تربیت انسان ها جزو کارهای دشوار است چرا که هیچ انسانی شبیه به انسان دیگر نیست؛ وقتی خلقت هر فرد مخصوص خودش است یک معلم برای هر دانش آموز باید نسخه ویژه را داشته باشد و نمی تواند برای همه یک نسخه بپیچد و تربیت 13 میلیون دانش آموز متفاوت است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در تربیت برخلاف همه رشته ها و شغل های دیگر مواد اولیه در اختیار فردی که کار انجام می دهد نیست. دانش آموز را باید بیاوریم و او معلم را بپذیرد و بعد او می تواند بر دانش آموز تاثیر مثبت داشته باشد و مدارس علوم و معارف اسلامی برای تربیت دانش آموزان در تراز جمهوری اسلامی کار دشواری دارند که البته موفق بوده اند.

باقری ادامه داد: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس باشند. در فقه شیعه اعتقاد داریم اسلام برای تمام وجوه زندگی برنامه و ایده دارد و در تعلیم و تربیت این مسئله را داریم که وقتی به سراغ بزرگان دین می رویم و راهنمایی می خواهیم چارجوب و کلیات را بیان می کنند در حالیکه مدارس ما کارهایی انجام می شود که نمی پسندیم؛ چرا چنین است؟ به نظر می رسد مسئله آموزش و پرورش در مدارس است و احکام دینی که می تواند به زندگی کمک کند در جای دیگر است و این دو بخش در کنار هم نیستند اما در مدارس معارف مسائل روز آموزش و پرورش وجود دارد و افراد اسلام شناس حضور دارند و این مدارس مشکلات آموزش و پرورش را شناخته و می توانند از طریق ارتباط با فقها مشکلات را حل کنند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال چینش و رنگ مدارس چگونه باشد؟ آیا باید دیدگاه غربی ها را مدنظر قرار دهیم یا اسلام در این رابطه نظر دارد؟ در بسیاری از این مسائل از سایر دیدگاه ها استفاده کرده ایم که باید آن را با فقه هماهنگ کنیم که اگر مشکل دارد مانع اجرا شویم و در بسیاری از این مسائل مدارس علوم و معارف اسلامی می تواند کمک کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس در برخی مسائل باشند و به آموزش و پرورش اسلامی برای تربیت نیروهای توانمند کمک کنند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین