نقش الگویی مدارس علوم و معارف اسلامی برای سایر مدارس

عنوان

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس باشند و به تحقق اهداف آموزش و پرورش اسلامی کمک کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, عباسعلی باقری در همایش علوم و معارف اسلامی که با حضور آیت الله امامی کاشانی در حال برگزاری است، اظهار کرد: تربیت نیروی انسانی در تراز جمهوری اسلامی و تربیت افراد متعهد و متدین مورد نیاز کشور از وظایف مدارس علوم و معارف اسلامی است.

وی افزود: تربیت انسان ها جزو کارهای دشوار است چرا که هیچ انسانی شبیه به انسان دیگر نیست؛ وقتی خلقت هر فرد مخصوص خودش است یک معلم برای هر دانش آموز باید نسخه ویژه را داشته باشد و نمی تواند برای همه یک نسخه بپیچد و تربیت 13 میلیون دانش آموز متفاوت است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در تربیت برخلاف همه رشته ها و شغل های دیگر مواد اولیه در اختیار فردی که کار انجام می دهد نیست. دانش آموز را باید بیاوریم و او معلم را بپذیرد و بعد او می تواند بر دانش آموز تاثیر مثبت داشته باشد و مدارس علوم و معارف اسلامی برای تربیت دانش آموزان در تراز جمهوری اسلامی کار دشواری دارند که البته موفق بوده اند.

باقری ادامه داد: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس باشند. در فقه شیعه اعتقاد داریم اسلام برای تمام وجوه زندگی برنامه و ایده دارد و در تعلیم و تربیت این مسئله را داریم که وقتی به سراغ بزرگان دین می رویم و راهنمایی می خواهیم چارجوب و کلیات را بیان می کنند در حالیکه مدارس ما کارهایی انجام می شود که نمی پسندیم؛ چرا چنین است؟ به نظر می رسد مسئله آموزش و پرورش در مدارس است و احکام دینی که می تواند به زندگی کمک کند در جای دیگر است و این دو بخش در کنار هم نیستند اما در مدارس معارف مسائل روز آموزش و پرورش وجود دارد و افراد اسلام شناس حضور دارند و این مدارس مشکلات آموزش و پرورش را شناخته و می توانند از طریق ارتباط با فقها مشکلات را حل کنند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال چینش و رنگ مدارس چگونه باشد؟ آیا باید دیدگاه غربی ها را مدنظر قرار دهیم یا اسلام در این رابطه نظر دارد؟ در بسیاری از این مسائل از سایر دیدگاه ها استفاده کرده ایم که باید آن را با فقه هماهنگ کنیم که اگر مشکل دارد مانع اجرا شویم و در بسیاری از این مسائل مدارس علوم و معارف اسلامی می تواند کمک کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس در برخی مسائل باشند و به آموزش و پرورش اسلامی برای تربیت نیروهای توانمند کمک کنند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
حاشیه‌‌سازی برخی رسانه‌ها برای دیوارنگاره اخیر میدان ولیعصر(عج) تهران
وقتی «مادر» بودن را توهین تلقی می‌‌کنند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
وکالت نباید انحصاری باشد
در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین