نقش الگویی مدارس علوم و معارف اسلامی برای سایر مدارس

عنوان

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس باشند و به تحقق اهداف آموزش و پرورش اسلامی کمک کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, عباسعلی باقری در همایش علوم و معارف اسلامی که با حضور آیت الله امامی کاشانی در حال برگزاری است، اظهار کرد: تربیت نیروی انسانی در تراز جمهوری اسلامی و تربیت افراد متعهد و متدین مورد نیاز کشور از وظایف مدارس علوم و معارف اسلامی است.

وی افزود: تربیت انسان ها جزو کارهای دشوار است چرا که هیچ انسانی شبیه به انسان دیگر نیست؛ وقتی خلقت هر فرد مخصوص خودش است یک معلم برای هر دانش آموز باید نسخه ویژه را داشته باشد و نمی تواند برای همه یک نسخه بپیچد و تربیت 13 میلیون دانش آموز متفاوت است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در تربیت برخلاف همه رشته ها و شغل های دیگر مواد اولیه در اختیار فردی که کار انجام می دهد نیست. دانش آموز را باید بیاوریم و او معلم را بپذیرد و بعد او می تواند بر دانش آموز تاثیر مثبت داشته باشد و مدارس علوم و معارف اسلامی برای تربیت دانش آموزان در تراز جمهوری اسلامی کار دشواری دارند که البته موفق بوده اند.

باقری ادامه داد: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس باشند. در فقه شیعه اعتقاد داریم اسلام برای تمام وجوه زندگی برنامه و ایده دارد و در تعلیم و تربیت این مسئله را داریم که وقتی به سراغ بزرگان دین می رویم و راهنمایی می خواهیم چارجوب و کلیات را بیان می کنند در حالیکه مدارس ما کارهایی انجام می شود که نمی پسندیم؛ چرا چنین است؟ به نظر می رسد مسئله آموزش و پرورش در مدارس است و احکام دینی که می تواند به زندگی کمک کند در جای دیگر است و این دو بخش در کنار هم نیستند اما در مدارس معارف مسائل روز آموزش و پرورش وجود دارد و افراد اسلام شناس حضور دارند و این مدارس مشکلات آموزش و پرورش را شناخته و می توانند از طریق ارتباط با فقها مشکلات را حل کنند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال چینش و رنگ مدارس چگونه باشد؟ آیا باید دیدگاه غربی ها را مدنظر قرار دهیم یا اسلام در این رابطه نظر دارد؟ در بسیاری از این مسائل از سایر دیدگاه ها استفاده کرده ایم که باید آن را با فقه هماهنگ کنیم که اگر مشکل دارد مانع اجرا شویم و در بسیاری از این مسائل مدارس علوم و معارف اسلامی می تواند کمک کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس در برخی مسائل باشند و به آموزش و پرورش اسلامی برای تربیت نیروهای توانمند کمک کنند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد

کاربران هاتگرام و تلگرام طلایی چند نفرند؟

انگونه که از صحبت‌های عبدالصمد خرم آبادی و سردار جلالی می‌توان استنباط کرد حدود ۳۰ میلیون نفر این روزها با استفاده از فیلترشکن یا تلگرام‌های جایگزین از این خدمات تلگرام استفاده می‌کنند.

لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد باثبات

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پر شتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

سرورهای هاتگرام و طلاگرام در ساختمان متعقل به وزارت ارتباطات قرار دارند

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت متأسفانه کمترین حمایتی از شبکه‌های داخلی نشده و سرورهای تلگرام، در اختیار هاتگرام و طلاگرام قرار گرفته است؛ در صورتی که می‌توانستند آنها را به پیام‌رسان‌های داخلی بدهند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیر مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا مطرح کرد:
مدگرایی، عامل موثر در خودزنی دختران نوجوان
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خبرداد
کمک ۵۲۱ میلیارد تومانی مردم به کمیته امداد امام خمینی(ره) در سه‌ ماهه نخست امسال
گزارش مردمی متفاوت از آبادان-خرمشهر
آبادان برزیلته؛آبادان آب شورِته
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در گفت‌وگو با فارس:
شهرداری پاسخ نمی دهد که آرم های طرح ترافیک را چطور توزیع کرده است
التهابات اقتصادی اخیر به روایت حاج حسین یکتا
مستند "روایت مردم" - قسمت دوم
مدیر کل امور بانوان استانداری تهران مطرح کرد؛
تبصره بخشنامه تغییر ساعات کاری برای بانوان دارای شرایط خاص
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت خبر داد
۹ هزار و ۲۶۵ نفر معتاد و موادفروش پایتخت شناسایی و دستگیر شدند + عکس
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین