نقش الگویی مدارس علوم و معارف اسلامی برای سایر مدارس

عنوان

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس باشند و به تحقق اهداف آموزش و پرورش اسلامی کمک کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, عباسعلی باقری در همایش علوم و معارف اسلامی که با حضور آیت الله امامی کاشانی در حال برگزاری است، اظهار کرد: تربیت نیروی انسانی در تراز جمهوری اسلامی و تربیت افراد متعهد و متدین مورد نیاز کشور از وظایف مدارس علوم و معارف اسلامی است.

وی افزود: تربیت انسان ها جزو کارهای دشوار است چرا که هیچ انسانی شبیه به انسان دیگر نیست؛ وقتی خلقت هر فرد مخصوص خودش است یک معلم برای هر دانش آموز باید نسخه ویژه را داشته باشد و نمی تواند برای همه یک نسخه بپیچد و تربیت 13 میلیون دانش آموز متفاوت است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در تربیت برخلاف همه رشته ها و شغل های دیگر مواد اولیه در اختیار فردی که کار انجام می دهد نیست. دانش آموز را باید بیاوریم و او معلم را بپذیرد و بعد او می تواند بر دانش آموز تاثیر مثبت داشته باشد و مدارس علوم و معارف اسلامی برای تربیت دانش آموزان در تراز جمهوری اسلامی کار دشواری دارند که البته موفق بوده اند.

باقری ادامه داد: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس باشند. در فقه شیعه اعتقاد داریم اسلام برای تمام وجوه زندگی برنامه و ایده دارد و در تعلیم و تربیت این مسئله را داریم که وقتی به سراغ بزرگان دین می رویم و راهنمایی می خواهیم چارجوب و کلیات را بیان می کنند در حالیکه مدارس ما کارهایی انجام می شود که نمی پسندیم؛ چرا چنین است؟ به نظر می رسد مسئله آموزش و پرورش در مدارس است و احکام دینی که می تواند به زندگی کمک کند در جای دیگر است و این دو بخش در کنار هم نیستند اما در مدارس معارف مسائل روز آموزش و پرورش وجود دارد و افراد اسلام شناس حضور دارند و این مدارس مشکلات آموزش و پرورش را شناخته و می توانند از طریق ارتباط با فقها مشکلات را حل کنند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال چینش و رنگ مدارس چگونه باشد؟ آیا باید دیدگاه غربی ها را مدنظر قرار دهیم یا اسلام در این رابطه نظر دارد؟ در بسیاری از این مسائل از سایر دیدگاه ها استفاده کرده ایم که باید آن را با فقه هماهنگ کنیم که اگر مشکل دارد مانع اجرا شویم و در بسیاری از این مسائل مدارس علوم و معارف اسلامی می تواند کمک کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس در برخی مسائل باشند و به آموزش و پرورش اسلامی برای تربیت نیروهای توانمند کمک کنند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نماز جمعه قلب تپنده جامعه و مغز بیدار جامعه باید باشد که برای مشکلات مردم دائما راه‌حل ارائه دهد.

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

فارس من| سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس:
سند ۲۰۳۰ از دستورکار آموزش و پرورش خارج شده است
در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین