اعتراض دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس به تخلیه اجباری خوابگاه

عنوان

دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در اعتراض به جابه‌جایی اجباری خوابگاه ها و وضعیت صنفی صبح امروز در محوطه دانشگاه تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در اعتراض به جابه جایی اجباری خوابگاه ها و  وضعیت صنفی صبح امروز در محوطه دانشگاه  تجمع کردند.

شاهد عبادی مسئول بسیج دانشگاه تربیت مدرس  در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه اعتراضات از زمانی شروع شد که مسئولین به دانشجویان دستور تخلیه خوابگاه فردوسی را دادند، گفت: مسئولان اداره خوابگاه ها در روز های پایانی سال که کسی در خوابگاه ها نبود اطلاعیه تخلیه خوابگاه فردوسی را صادر کردند که بر اساس آن دانشجویان موظف بودند تا آخر فروردین خوابگاه را تخلیه کنند.

عبادی با اشاره به اینکه این اعتراضات صنفی است، گفت: از ابتدای امسال دانشجویان در فضای مجازی به این اقدام مسئولیان دانشگاه اعتراض داشتند، اما از هفته گذشته این اعتراضات به شکل جدی تر دنبال شد؛ عمده شعار ها هم مربوط به مسائل رفاهی و عدم شفافیت مالی مسئولین دانشگاه است.

خوابگاه های جدید اصلا ظرفیت ندارد

یکی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس که در  خوابگاه فردوسی سکونت دارد در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: مسئولان ۲۴ اسفند ماه سال گذشته که عملا کسی از دانشجویان در تهران نبود دستور تخلیه خوابگاه را تا ۲۹ فروردین ماه صادر کردند  و در همان اطلاعیه به ما گفتند از ۱۸ فروردین برای مشخص شدن جای جدید به اداره خوابگاه ها برویم.

وی با بیان اینکه خوابگاه های جدید اصلا ظرفیت دانشجو جدید را ندارد، گفت: ظرفیت اسمی برخی از این خوابگاه ها ۴ نفر است، اما به سختی دو نفر در آن می توانند زندگی کنند این تازه شرایط خوابگاه فردوسی  یعنی بهترین خوابگاه دانشگاه است؛ خوابگاه های دیگر از نظر کیفی اختلاف زیادی با آن دارند و بسیار بی کیفیت هستند.

این دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه عمده بحث ما این است که چرا در میان ترم ما را مجبور به تخلیه خوابگاه کرده اند، گفت: دانشجویان در اوج فعالیت های درسی باید برای خود نگران مکان باشند؛ استرس پیدا کردن خوابگاه، اجبار برای سکونت با هم اتاقی هایی که با آن ها آشنا نیستند هم مشکلاتی را برای دانشجویان ایجاد کرده است؛ به دانشجویان گفته شده است که سریع برای خود جا پیدا کنید، چرا که ممکن است ظرفیت های باقی مانده هم پر شود؛ برای همین هم از ۱۵۰ دانشجویی که در این خوابگاه ساکن هستند حدود ۲۰ نفر برای جابه جایی اقدام کرده اند، اما وقتی کیفیت پایین خوابگاه های دیگر را دیدند، قصد بازگشت دارند.

وی کیفیت بسیار پایین غذا های دانشگاه، کاهش تعداد سرویس های خوابگاه به دانشگاه و کاهش بودجه های پژوهشی را از مشکلات دیگر دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس دانست و افزود: دانشجویان برای انجام پروژه های خود تا چند میلیون تومان از جیب هزینه می کنند، اما دانشگاه مساعدت لازم را برای کمک به آن ها در نظر نمی گیرد؛ این موضوعات باعث شده است، دانشجویان مجبور باشند برای دستیابی به خواسته های خود اعتراض کنند.

عواقب تخلیه اجباری خوابگاه ها بعد ها مشخص می شود

این دانشجو با اشاره به دستور مسئولان اداره خوابگاه ها برای تخلیه چند خوابگاه دیگر دانشگاه گفت: خوابگاه های متاهلی هم باید تخلیه شوند؛ قرار است متاهلین را اطراف جاده کرج منتقل کنند؛ چند خوابگاه دیگر هم باید تخلیه شوند؛ مسئولان فکر نمی کنند که آیا خوابگاه های باقی مانده ظرفیت این تعداد دانشجو را دارد یا خیر؟  امروز از خوابگاه فردوسی شروع کردند، اما عواقب این کار بعد ها مشخص می شود.

وی با بیان اینکه مسئول خوابگاه ها برخورد نامناسبی با دانشجویان داشته اند، گفت: مسئولان اداره خوابگاه ها اصلا صحبت دانشجویان را نمی شنوند؛ با اعضای شورای صنفی خیلی بد صحبت کردند و حتی آن ها را تهدید به اخراج کردند؛ سرانجام هم با منت قبول کره اند که تا ۱۵ خرداد ما تکلیف خودمان را روشن کنیم، ولی تهدید می کنند که اگر زودتر اقدام به تخلیه نکنیم ممکن است ظرفیت های باقی مانده در خوابگاه های دیگر هم تکمیل شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

یادداشت دکتر وحید شقاقی شهری به بهانه اظهارات اخیر وزیر بهداشت؛

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار دست‌اندرکاران حج امسال، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهم‌ترین ویژگی آن را اجتماع مسلمانان در زمان و مکان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است که از یک طرف همراه با برائت از مشرکین باشد و از طرف دیگر زمینه‌ساز وحدت و همدلی و یک‌صدایی مسلمانان شود.

کاربران هاتگرام و تلگرام طلایی چند نفرند؟

انگونه که از صحبت‌های عبدالصمد خرم آبادی و سردار جلالی می‌توان استنباط کرد حدود ۳۰ میلیون نفر این روزها با استفاده از فیلترشکن یا تلگرام‌های جایگزین از این خدمات تلگرام استفاده می‌کنند.

لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد باثبات

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پر شتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیر مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا مطرح کرد:
مدگرایی، عامل موثر در خودزنی دختران نوجوان
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خبرداد
کمک ۵۲۱ میلیارد تومانی مردم به کمیته امداد امام خمینی(ره) در سه‌ ماهه نخست امسال
گزارش مردمی متفاوت از آبادان-خرمشهر
آبادان برزیلته؛آبادان آب شورِته
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در گفت‌وگو با فارس:
شهرداری پاسخ نمی دهد که آرم های طرح ترافیک را چطور توزیع کرده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین