قاسمی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

بیانیه‌های ضد ایرانی اتحادیه عرب مانع از تعامل مطلوب می‌شود

عنوان

سخنگوی وزارت خارجه گفت: اتحادیه عرب با بیانیه‌های ضدایرانی، مسیر همکاری با کشورمان را ناهموار می‌کند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب و تاثیر آن بر نحوه همکاری کشورهای حاشیه خلیج فارس با کشورمان اظهار کرد: سعی ما این است که روابطمان با کشورهای همسایه و پیرامونی تا جایی که امکان دارد در یک فضای مسالمت آمیز باشد و بتوانیم در یک محیط  صلح آمیز زندگی کنیم. 

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: اگرچه ما در این مسیر صلح آمیز حرکت می کنیم و تمایل داریم این  روند  را در رابطه با همسایگان خود ادامه دهیم، اما طرف مقابل این گونه عمل نمی کند.

وی بیان کرد: رفتار اتحادیه عرب و بیانیه ضد ایرانی آن گویای چنین تمایلی نیست و معمولا کشورهایی که نفوذ بیشتر و دشمنی گسترده ای با  جمهوری اسلامی ایران دارند این نوع  بیانیه ها را صادر می کنند و رفتار سایر اعضا را تحت تاثیر قرار می دهند. 

قاسمی با بیان اینکه هرگونه موضع گیری و بیانیه علیه کشورمان را محکوم می کنیم و آن را فاقد اعتبار می دانیم، تصریح کرد: کشورهای عضو اتحادیه عرب با چنین روندی مسیر همکاری  را ناهموار می کنند و مانع از تعامل مطلوب می شوند. 

وی افزود: ادامه رویکردهای ضد ایرانی توسط اتحادیه عرب کاری اشتباه و پیمودن کج راهه ای بیش نیست و سودی برای سران کشورهای عربی نخواهد داشت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان خاطرنشان کرد: زمان، مهمترین مولفه برای سران اتحادیه عرب است تا دوست را از دشمن تشخیص دهند. 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین