قاسمی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

بیانیه‌های ضد ایرانی اتحادیه عرب مانع از تعامل مطلوب می‌شود

عنوان

سخنگوی وزارت خارجه گفت: اتحادیه عرب با بیانیه‌های ضدایرانی، مسیر همکاری با کشورمان را ناهموار می‌کند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب و تاثیر آن بر نحوه همکاری کشورهای حاشیه خلیج فارس با کشورمان اظهار کرد: سعی ما این است که روابطمان با کشورهای همسایه و پیرامونی تا جایی که امکان دارد در یک فضای مسالمت آمیز باشد و بتوانیم در یک محیط  صلح آمیز زندگی کنیم. 

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: اگرچه ما در این مسیر صلح آمیز حرکت می کنیم و تمایل داریم این  روند  را در رابطه با همسایگان خود ادامه دهیم، اما طرف مقابل این گونه عمل نمی کند.

وی بیان کرد: رفتار اتحادیه عرب و بیانیه ضد ایرانی آن گویای چنین تمایلی نیست و معمولا کشورهایی که نفوذ بیشتر و دشمنی گسترده ای با  جمهوری اسلامی ایران دارند این نوع  بیانیه ها را صادر می کنند و رفتار سایر اعضا را تحت تاثیر قرار می دهند. 

قاسمی با بیان اینکه هرگونه موضع گیری و بیانیه علیه کشورمان را محکوم می کنیم و آن را فاقد اعتبار می دانیم، تصریح کرد: کشورهای عضو اتحادیه عرب با چنین روندی مسیر همکاری  را ناهموار می کنند و مانع از تعامل مطلوب می شوند. 

وی افزود: ادامه رویکردهای ضد ایرانی توسط اتحادیه عرب کاری اشتباه و پیمودن کج راهه ای بیش نیست و سودی برای سران کشورهای عربی نخواهد داشت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان خاطرنشان کرد: زمان، مهمترین مولفه برای سران اتحادیه عرب است تا دوست را از دشمن تشخیص دهند. 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد

کاربران هاتگرام و تلگرام طلایی چند نفرند؟

انگونه که از صحبت‌های عبدالصمد خرم آبادی و سردار جلالی می‌توان استنباط کرد حدود ۳۰ میلیون نفر این روزها با استفاده از فیلترشکن یا تلگرام‌های جایگزین از این خدمات تلگرام استفاده می‌کنند.

لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد باثبات

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پر شتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

سرورهای هاتگرام و طلاگرام در ساختمان متعقل به وزارت ارتباطات قرار دارند

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت متأسفانه کمترین حمایتی از شبکه‌های داخلی نشده و سرورهای تلگرام، در اختیار هاتگرام و طلاگرام قرار گرفته است؛ در صورتی که می‌توانستند آنها را به پیام‌رسان‌های داخلی بدهند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
گزارش نسیم آنلاین از فضای مجازی
توئیتری‌ها به دنبال حجامت نظام
اما و اگرهای برجام اروپایی
اروپا برای ادامه برجام چه خواهد کرد؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین