پارلمان افغانستان: عدم شفافیت دلیل حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان است

عنوان

رئیس پارلمان افغانستان با ابراز نگرانی از حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان در این کشور اعلام کرد که عدم شفافیت در روند برگزاری انتخابات سبب استقبال سرد مردم شده است.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، آغاز روند ثبت نام رای دهندگان برای شرکت در انتخابات پارلمانی افغانستان با استقبال سرد مردم این کشور روبرو شده است.

نمایندگان پارلمان افغانستان با ابراز نگرانی از عدم استقبال مردم افغانستان از روند ثبت نام رای دهندگان خواستار اقدامات جدی دولت این کشور در راستای بهبود این وضعیت شده است.

«عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان تصریح کرد، عدم تضمین شفافیت انتخابات باعث شده تا مردم افغانستان از روند ثبت نام رای دهندگان استقبال نکنند.

وی افزود: حضور کمرنگ مردم در انتخابات می تواند مشروعیت این روند را با چالش روبرو کند.

از سوی دیگر، برخی از نمایندگان افغان نیز بر این باورند که نداشتن شناسنامه الکترونیکی سبب حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان در این کشور شده است.

ابراهیمی اظهار داشت: دولت افغانستان باید روند صدور شناسنامه را تسریع کند و مسئولان اداره ثبت احوال نفوس افغانستان نیز برای پاسخگویی به نمایندگان مردم در پارلمان حضور یابند.

«غلام حسین ناصری» نماینده ولایت وردک در پارلمان افغانستان نیز اظهار داشت: تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری گذشته باعث شده تا مردم به روند انتخابات اعتماد خود را از دست بدهند.

وی افزود: حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان مشروعیت حقوقی انتخابات پیش رو را زیر سوال خواهد برد.

برخی از نمایندگان افغان نیز عدم اطلاع رسانی به موقع و عدم هماهنگی در کمیسیون انتخابات را دلیل حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان می دانند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

ترمیم کابینه منجر به انسجام در رویکرد اقتصادی می‌شود

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

مدیر عامل اسبق شرکت مهندسی آب و فاصلاب کشور، شکل نگرفتن فرهنگ مناسب مصرف برق در کشور، پایین بودن قیمت برق در ایران نسبت به کشورهای همسایه و عدم توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی متناسب با نیاز کشور را از جمله دلایل مهم قطعی‌های پرشمار اخیر برق در کشور برشمرد.

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحرکات مشکوک سوئدی‌ها در حوزه مسایل زنان ایران
آیا پروژه «خنثی‌سازی جنسیتی» در مدارس ایران کلید خورده است؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین