پارلمان افغانستان: عدم شفافیت دلیل حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان است

عنوان

رئیس پارلمان افغانستان با ابراز نگرانی از حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان در این کشور اعلام کرد که عدم شفافیت در روند برگزاری انتخابات سبب استقبال سرد مردم شده است.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، آغاز روند ثبت نام رای دهندگان برای شرکت در انتخابات پارلمانی افغانستان با استقبال سرد مردم این کشور روبرو شده است.

نمایندگان پارلمان افغانستان با ابراز نگرانی از عدم استقبال مردم افغانستان از روند ثبت نام رای دهندگان خواستار اقدامات جدی دولت این کشور در راستای بهبود این وضعیت شده است.

«عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان تصریح کرد، عدم تضمین شفافیت انتخابات باعث شده تا مردم افغانستان از روند ثبت نام رای دهندگان استقبال نکنند.

وی افزود: حضور کمرنگ مردم در انتخابات می تواند مشروعیت این روند را با چالش روبرو کند.

از سوی دیگر، برخی از نمایندگان افغان نیز بر این باورند که نداشتن شناسنامه الکترونیکی سبب حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان در این کشور شده است.

ابراهیمی اظهار داشت: دولت افغانستان باید روند صدور شناسنامه را تسریع کند و مسئولان اداره ثبت احوال نفوس افغانستان نیز برای پاسخگویی به نمایندگان مردم در پارلمان حضور یابند.

«غلام حسین ناصری» نماینده ولایت وردک در پارلمان افغانستان نیز اظهار داشت: تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری گذشته باعث شده تا مردم به روند انتخابات اعتماد خود را از دست بدهند.

وی افزود: حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان مشروعیت حقوقی انتخابات پیش رو را زیر سوال خواهد برد.

برخی از نمایندگان افغان نیز عدم اطلاع رسانی به موقع و عدم هماهنگی در کمیسیون انتخابات را دلیل حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان می دانند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین