پارلمان افغانستان: عدم شفافیت دلیل حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان است

عنوان

رئیس پارلمان افغانستان با ابراز نگرانی از حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان در این کشور اعلام کرد که عدم شفافیت در روند برگزاری انتخابات سبب استقبال سرد مردم شده است.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، آغاز روند ثبت نام رای دهندگان برای شرکت در انتخابات پارلمانی افغانستان با استقبال سرد مردم این کشور روبرو شده است.

نمایندگان پارلمان افغانستان با ابراز نگرانی از عدم استقبال مردم افغانستان از روند ثبت نام رای دهندگان خواستار اقدامات جدی دولت این کشور در راستای بهبود این وضعیت شده است.

«عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان تصریح کرد، عدم تضمین شفافیت انتخابات باعث شده تا مردم افغانستان از روند ثبت نام رای دهندگان استقبال نکنند.

وی افزود: حضور کمرنگ مردم در انتخابات می تواند مشروعیت این روند را با چالش روبرو کند.

از سوی دیگر، برخی از نمایندگان افغان نیز بر این باورند که نداشتن شناسنامه الکترونیکی سبب حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان در این کشور شده است.

ابراهیمی اظهار داشت: دولت افغانستان باید روند صدور شناسنامه را تسریع کند و مسئولان اداره ثبت احوال نفوس افغانستان نیز برای پاسخگویی به نمایندگان مردم در پارلمان حضور یابند.

«غلام حسین ناصری» نماینده ولایت وردک در پارلمان افغانستان نیز اظهار داشت: تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری گذشته باعث شده تا مردم به روند انتخابات اعتماد خود را از دست بدهند.

وی افزود: حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان مشروعیت حقوقی انتخابات پیش رو را زیر سوال خواهد برد.

برخی از نمایندگان افغان نیز عدم اطلاع رسانی به موقع و عدم هماهنگی در کمیسیون انتخابات را دلیل حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان می دانند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین