پارلمان افغانستان: عدم شفافیت دلیل حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان است

عنوان

رئیس پارلمان افغانستان با ابراز نگرانی از حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان در این کشور اعلام کرد که عدم شفافیت در روند برگزاری انتخابات سبب استقبال سرد مردم شده است.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، آغاز روند ثبت نام رای دهندگان برای شرکت در انتخابات پارلمانی افغانستان با استقبال سرد مردم این کشور روبرو شده است.

نمایندگان پارلمان افغانستان با ابراز نگرانی از عدم استقبال مردم افغانستان از روند ثبت نام رای دهندگان خواستار اقدامات جدی دولت این کشور در راستای بهبود این وضعیت شده است.

«عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان تصریح کرد، عدم تضمین شفافیت انتخابات باعث شده تا مردم افغانستان از روند ثبت نام رای دهندگان استقبال نکنند.

وی افزود: حضور کمرنگ مردم در انتخابات می تواند مشروعیت این روند را با چالش روبرو کند.

از سوی دیگر، برخی از نمایندگان افغان نیز بر این باورند که نداشتن شناسنامه الکترونیکی سبب حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان در این کشور شده است.

ابراهیمی اظهار داشت: دولت افغانستان باید روند صدور شناسنامه را تسریع کند و مسئولان اداره ثبت احوال نفوس افغانستان نیز برای پاسخگویی به نمایندگان مردم در پارلمان حضور یابند.

«غلام حسین ناصری» نماینده ولایت وردک در پارلمان افغانستان نیز اظهار داشت: تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری گذشته باعث شده تا مردم به روند انتخابات اعتماد خود را از دست بدهند.

وی افزود: حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان مشروعیت حقوقی انتخابات پیش رو را زیر سوال خواهد برد.

برخی از نمایندگان افغان نیز عدم اطلاع رسانی به موقع و عدم هماهنگی در کمیسیون انتخابات را دلیل حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان می دانند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین