لاوروف: ته‌مانده اعتمادی را که به دوستان غربی داشتیم، از دست داده‌ایم

عنوان

وزیر خارجه روسیه گفت در پی حمله غیرقانونی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، مسکو اندک اعتمادی که به غربی‌ها داشت از دست داد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی بی بی سی،  سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، در مصاحبه با این شبکه گفت روابط این کشور با غرب بدتر از دوران جنگ سرد است. 

او  گفت: «اساساً ما ته مانده اعتمادی را که به دوستان غربی داشتیم، از دست داده ایم؛ دوستانی که ترجیح می دهند بر اساس منطق بسیار عجیبی عمل کنند. آن ها ابتدا اقدام به مجازات در دوما، سوریه، می کنند، و سپس منتظر می مانند تا بازرسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی منطقه مظنون (به حملات شیمیایی) را بازرسی کنند.»

وزیر امور خارجه روسیه  تاکید کرد: آمریکا، انگلیس، و فرانسه باید قبل از حملات موشکی به سوریه، منتظر تحقیقات مستقل درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی در این کشور می شدند.

لاوروف در ادامه این مصاحبه، غربی ها  را به روسیه هراسی متهم کرد که به گفته وی، با تحریم ها مورد نسل کشی قرار گرفته است. 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

ترمیم کابینه منجر به انسجام در رویکرد اقتصادی می‌شود

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

مدیر عامل اسبق شرکت مهندسی آب و فاصلاب کشور، شکل نگرفتن فرهنگ مناسب مصرف برق در کشور، پایین بودن قیمت برق در ایران نسبت به کشورهای همسایه و عدم توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی متناسب با نیاز کشور را از جمله دلایل مهم قطعی‌های پرشمار اخیر برق در کشور برشمرد.

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحرکات مشکوک سوئدی‌ها در حوزه مسایل زنان ایران
آیا پروژه «خنثی‌سازی جنسیتی» در مدارس ایران کلید خورده است؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین