لاوروف: ته‌مانده اعتمادی را که به دوستان غربی داشتیم، از دست داده‌ایم

عنوان

وزیر خارجه روسیه گفت در پی حمله غیرقانونی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، مسکو اندک اعتمادی که به غربی‌ها داشت از دست داد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی بی بی سی،  سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، در مصاحبه با این شبکه گفت روابط این کشور با غرب بدتر از دوران جنگ سرد است. 

او  گفت: «اساساً ما ته مانده اعتمادی را که به دوستان غربی داشتیم، از دست داده ایم؛ دوستانی که ترجیح می دهند بر اساس منطق بسیار عجیبی عمل کنند. آن ها ابتدا اقدام به مجازات در دوما، سوریه، می کنند، و سپس منتظر می مانند تا بازرسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی منطقه مظنون (به حملات شیمیایی) را بازرسی کنند.»

وزیر امور خارجه روسیه  تاکید کرد: آمریکا، انگلیس، و فرانسه باید قبل از حملات موشکی به سوریه، منتظر تحقیقات مستقل درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی در این کشور می شدند.

لاوروف در ادامه این مصاحبه، غربی ها  را به روسیه هراسی متهم کرد که به گفته وی، با تحریم ها مورد نسل کشی قرار گرفته است. 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین