روایتی از حضور رهبر انقلاب در منزل شهیدان جنیدی+عکس

عنوان

روایتی از اولین حضور مقام معظم رهبری در منزل شهیدان جنیدی را بخوانید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا, آیت الله احمد جنیدی امام جمعه رودسر و پدر چهار شهید بود که در سال 1377 به دیدار فرزندانش شتافت و آسمانی شد. نصرالله جنیدی در سال 59 در سوسنگرد، رضا جنیدی در سال 1362 در مریوان, محمد جنیدی در سال 1362 درعملیات خیبر جزیره مجنون بود که پیکرش پس از 14 سال به شناسایی شد و عبدالحمید جنیدی جانباز شیمیایی بود که در سال 1379 به درجه شهادت نائل شد, چهار فرزند شهید این خانواده بودند.

امام خامنه ای 4 بار به دیدار این خانواده شهید رفته بودند. اولین بار در سال77 و قبل از درگذشت حجت الاسلام جنیدی و در زمان ریاست جمهوری به دیدار این خانواده رفتند. در ادامه روایتی از این حضور را که در کتاب چشم تو دریاست روایت شهیدان جنیدی از زبان مادر شهید که توسط جواد کلاته عربی و توسط انتشارات روایت فتح به چاپ رسیده است, می خوانید: «انگشت سبابه اش را گذاشت جلوی بینی اش و گفت «هیس... بله حاج خانم، آقا می خواهند تشریف بیارند. فقط خواهش می کنم یه کمی آروم تر. به کسی هم زنگ نزنید لطفاً.» مثل دفعه ی قبل نشد که من بخواهم به فامیل های نزدیک تلفن بزنم که بیایند. تقریباً‍ همه بودند. دیشبش مراسم شبِ هفت حاج آقا بود و همه ی فامیل های نزدیک، هنوز خانه ی ما مانده بودند؛ دامادها و دخترها و بچه هایشان، عروس های خودم و برادرها و زن هایشان و داماد حاج حمید. آن آقا گفت: «آقا نظرشون اینه که برون خونه ی خودتون.»

ـ ببخشید حاج آقا! خونه ی ما هنوز مردها می آن و می رند. خیلی شلوغه، نمی شه. الان اون همه مرد توی اون خونه س. من برم بیرون شان کنم بگم چی؟ بگم آقا داره می آد؟! غیر از این، اگه آقا تشریف بیارند منزل خود حاج عبدالحمید، برای همسرش و بچه هاش یه چیز دیگه س. تسلایی می شه براشون.   

آن چند نفری که آمده بودند، قبول کردند آقا بیاید منزل خود حاج عبدالحمید. نیم ساعت بعد هم حضرت آقا تشریف آوردند. نشستند و بعد از سلام و احوال پرسی طبق معمول فرمودند افرادی که توی خانه هستند را معرفی کنم. آقا درباره ی حاج حمید مقداری صحبت کردند و فرمودند: «من حمید را از تهِ دل دوست داشتم. ایشان اگر مقامش از شهدای دیگر شما بیش تر نباشد، کم تر نیست.» طوری درباره ی حمید صحبت می کرد که انگار پدری دارد از بچه ی خودش حرف می زند.»

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

ترمیم کابینه منجر به انسجام در رویکرد اقتصادی می‌شود

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

مدیر عامل اسبق شرکت مهندسی آب و فاصلاب کشور، شکل نگرفتن فرهنگ مناسب مصرف برق در کشور، پایین بودن قیمت برق در ایران نسبت به کشورهای همسایه و عدم توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی متناسب با نیاز کشور را از جمله دلایل مهم قطعی‌های پرشمار اخیر برق در کشور برشمرد.

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛
چهار جایگاه نقش‌آفرینی دختر در خانواده چیست؟
حق‌شناس در بازدید از خانه کتاب خبر داد؛
راه‌اندازی پهنه فرهنگی رودکی در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین