منابع دیپلماتیک و نظامی روس فاش کردند؛

طرح جدید آمریکا برای تجزیه سوریه

عنوان

منابع دیپلماتیک و نظامی روس از اجرای طرح جدیدی زیر نظر آمریکا برای تجزیه سوریه خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، منابع دیپلماتیک و نظامی روس از اجرای طرح جدیدی زیر نظر آمریکا برای تجزیه سوریه خبر دادند. به گفته این منابع روسی، افراد مسلح برای عملیات گسترده نظامی با هدف تشکیل حکومت مستقل از دمشق و به پایتختی «درعا» برنامه ریزی می کنند. این منابع فاش کردند گذرگاهی بین فلسطین اشغالی و اردن برای انتقال سلاح های سنگین به مناطق در کنترل گروه های مسلح به منظور اجرای این طرح، ایجاد شده است.

این منابع خاطر نشان کردند: این حکومت جدید مانند منطقه شرق فرات که نیروهای موسوم به سوریه دموکراتیک زیر نظر آمریکا بر آن تسلط دارند، تشکیل خواهد شد. بعید نیست ادعای حمله شیمیایی (به دوما) برای توجیه تجاوز جدید غرب به سوریه، همزمان با حمله افراد مسلح صورت مطرح شده است.

خبرنگار شبکه المیادین در مسکو در این باره گفت: روسیه پیش تر هم درباره اجرای چنین سناریویی هشدار داده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، پس از تجاوز اخیر به سوریه فاش کرد قرار بود این تجاوز با حملات گروه های مسلح همزمان شود. در عمل هم افراد مسلح در استان حمص تلاش کردند حمله ای را برنامه ریزی کنند. ارتش سوریه توانست این حمله گروه های مسلح را که همزمان با حملات هوایی غربی ها صورت گرفت، ناکام بگذارد.

به نظر می رسد ارزیابی مسکو آن باشد که غرب این سناریو را کنار نگذاشته است. اکنون درباره گزارش های اطلاعاتی روسیه سخن می گوییم که نشان می دهد تحرکاتی با این هدف صورت گرفته و با این هدف، گذرگاهی در مثلث مرزی بین سوریه، اردن و فلسطین اشغالی در استان درعا ایجاد شده است. برای اجرای این سناریو، سلاح های سنگین، توپخانه، موشک انداز و خودروهای نظامی به سوریه قاچاق می شود.

در ادامه گزارش آمده است: مسکو معتقد است کمک های انسانی که از اردن به استان درعا منتقل می شود، در واقع محموله های سلاح برای تجهیز گروه های مسلح است. آمریکایی ها برای هماهنگی بین گروه های مسلح در جنوب سوریه تلاش می کنند. هدف آنها جدا کردن بخش گسترده ای از خاک سوریه و تشکیل حکومت مستقل از دمشق است.

این در حالی است که «دانا کوک»، سخنگوی پنتاگون، نیز امروز در گفتگو خبرنگاران، برنامه وزارت دفاع آمریکا برای استفاده از کُردهای مسلح سوریه برای ایجاد یک حکومت محلی در بخش هایی از این کشور را اعلام کرد.
انتهای پیام/

توطئه آمریکا برای تجزیه سوریه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

راهکارهای دولتی برای حمایت از تولید ملی

تنگناهای دولتی تولید ملی

انحصار طلبی وزارت نفت، مانع اصلی فروش نفت در بورس

با توجه به اعلام آمادگی بخش خصوصی برای خرید نفت از طریق سازوکار بورس و توانمندی این بخش برای بی اثر کردن تحریم‌های نفتی، اجرای این راهکار در دوران تحریم از ضرورت خاصی برخوردار است و باید هر چه سریعتر انجام شود.

هیئت سکولار را سفارت انگلیس قمه و قیمه می‌دهد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از مهم‌ترین اصول هیئتی و مذهبی بودن را تبعیت از اصول اهل‌بیت(ع) از جمله دستگیری از نیازمندان دانست.

پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟

وضعیت این دو بلوک به ترتیبی است که هیچ‌کدام به‌تنهایی نمی‌توانند فراکسیون اکثریت را در مجلس تشکیل دهند؛ اما در صورت ائتلاف با فهرست انتخاباتی «نصر» به اکثریت در مجلس دست‌یافته و نخست‌وزیر را معرفی می‌کنند. حیدر العبادی نیز سعی می‌کند پست نخست‌وزیری را همچنان حفظ کرده و در صورت قبول این پیش‌شرط توسط هر یک از دو بلوک پیش‌گفته با آنان وارد مذاکره و تعامل شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش اختصاصی نسیم آنلاین از آخرین تحولات سیاسی عراق
پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟
استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:
وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند
از آدم‌ربایی و قاچاق عتیقه تا مالیات و صادرات نفت
همه منابع مالی داعش!
دکتر فرشته روح‌افزا همسر شهید حاتمی:
تذکر می‌دهند که در خصوص شهدای مکه و منا مصاحبه نکنید
قانونی در ضدیت با تمام قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل و رد توافق اسلو
نژادپرستی علنی، فرصتی برای اقامه دعاوی حقوقی علیه تل‌آویو
مرگی جز شهادت بر تو حرام بود
چمران افغانستان
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین