منابع دیپلماتیک و نظامی روس فاش کردند؛

طرح جدید آمریکا برای تجزیه سوریه

عنوان

منابع دیپلماتیک و نظامی روس از اجرای طرح جدیدی زیر نظر آمریکا برای تجزیه سوریه خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، منابع دیپلماتیک و نظامی روس از اجرای طرح جدیدی زیر نظر آمریکا برای تجزیه سوریه خبر دادند. به گفته این منابع روسی، افراد مسلح برای عملیات گسترده نظامی با هدف تشکیل حکومت مستقل از دمشق و به پایتختی «درعا» برنامه ریزی می کنند. این منابع فاش کردند گذرگاهی بین فلسطین اشغالی و اردن برای انتقال سلاح های سنگین به مناطق در کنترل گروه های مسلح به منظور اجرای این طرح، ایجاد شده است.

این منابع خاطر نشان کردند: این حکومت جدید مانند منطقه شرق فرات که نیروهای موسوم به سوریه دموکراتیک زیر نظر آمریکا بر آن تسلط دارند، تشکیل خواهد شد. بعید نیست ادعای حمله شیمیایی (به دوما) برای توجیه تجاوز جدید غرب به سوریه، همزمان با حمله افراد مسلح صورت مطرح شده است.

خبرنگار شبکه المیادین در مسکو در این باره گفت: روسیه پیش تر هم درباره اجرای چنین سناریویی هشدار داده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، پس از تجاوز اخیر به سوریه فاش کرد قرار بود این تجاوز با حملات گروه های مسلح همزمان شود. در عمل هم افراد مسلح در استان حمص تلاش کردند حمله ای را برنامه ریزی کنند. ارتش سوریه توانست این حمله گروه های مسلح را که همزمان با حملات هوایی غربی ها صورت گرفت، ناکام بگذارد.

به نظر می رسد ارزیابی مسکو آن باشد که غرب این سناریو را کنار نگذاشته است. اکنون درباره گزارش های اطلاعاتی روسیه سخن می گوییم که نشان می دهد تحرکاتی با این هدف صورت گرفته و با این هدف، گذرگاهی در مثلث مرزی بین سوریه، اردن و فلسطین اشغالی در استان درعا ایجاد شده است. برای اجرای این سناریو، سلاح های سنگین، توپخانه، موشک انداز و خودروهای نظامی به سوریه قاچاق می شود.

در ادامه گزارش آمده است: مسکو معتقد است کمک های انسانی که از اردن به استان درعا منتقل می شود، در واقع محموله های سلاح برای تجهیز گروه های مسلح است. آمریکایی ها برای هماهنگی بین گروه های مسلح در جنوب سوریه تلاش می کنند. هدف آنها جدا کردن بخش گسترده ای از خاک سوریه و تشکیل حکومت مستقل از دمشق است.

این در حالی است که «دانا کوک»، سخنگوی پنتاگون، نیز امروز در گفتگو خبرنگاران، برنامه وزارت دفاع آمریکا برای استفاده از کُردهای مسلح سوریه برای ایجاد یک حکومت محلی در بخش هایی از این کشور را اعلام کرد.
انتهای پیام/

توطئه آمریکا برای تجزیه سوریه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آب پاکی دبیر اجرایی FATF روی دست حامیان دولت

هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد

کدخدایی: اصلاح فوری قانون انتخابات ضروری است

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: اصلاح قانون انتخابات ضرورتی انکارناپذیر است.

ایران دستور کار اجلاس FATF

اعضای گروه ویژه اقدام مالی از روز یکشنبه با یک فهرست کار گردهم می‌آیند که از جمله موارد این فهرست ارزیابی میزان پیشرفت ایران در تحقق برنامه اجرایی توافق شده بین دو طرف است.

متأسفانه قانع کننده نبود

آیت الله مکارم شیرازی در پی سخنان اخیر رییس قوه قضائیه در خصوص اظهارات ایشان در مورد بدهکاران مهریه، نامه‌ای سرگشاده به وی ارسال کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نماینده سازمان ملل متحد در یمن
قحطی جان ۱۳ میلیون یمنی را تهدید می‌کند
به امید حضور دوباره در سنگر مبارزه برای مجاهدی از جنس مقاومت و تفکر
رمضان عبدالله شلح؛ از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
ایزدی در تحلیل سفر روحانی به نیویورک مطرح کرد:
مذاکره، ابزار عملیات روانیِ آمریکا است
نگاهی به سپتامبر پر حادثه تاریخ فلسطین
چرا هزینه سازش بیشتر از مقاومت است؟
اولین مصاحبه بشار اسد با یک رسانه عربی پس از جنگ
سوریه بزودی نقش محوری عربی خود را بازخواهد یافت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین