منابع دیپلماتیک و نظامی روس فاش کردند؛

طرح جدید آمریکا برای تجزیه سوریه

عنوان

منابع دیپلماتیک و نظامی روس از اجرای طرح جدیدی زیر نظر آمریکا برای تجزیه سوریه خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، منابع دیپلماتیک و نظامی روس از اجرای طرح جدیدی زیر نظر آمریکا برای تجزیه سوریه خبر دادند. به گفته این منابع روسی، افراد مسلح برای عملیات گسترده نظامی با هدف تشکیل حکومت مستقل از دمشق و به پایتختی «درعا» برنامه ریزی می کنند. این منابع فاش کردند گذرگاهی بین فلسطین اشغالی و اردن برای انتقال سلاح های سنگین به مناطق در کنترل گروه های مسلح به منظور اجرای این طرح، ایجاد شده است.

این منابع خاطر نشان کردند: این حکومت جدید مانند منطقه شرق فرات که نیروهای موسوم به سوریه دموکراتیک زیر نظر آمریکا بر آن تسلط دارند، تشکیل خواهد شد. بعید نیست ادعای حمله شیمیایی (به دوما) برای توجیه تجاوز جدید غرب به سوریه، همزمان با حمله افراد مسلح صورت مطرح شده است.

خبرنگار شبکه المیادین در مسکو در این باره گفت: روسیه پیش تر هم درباره اجرای چنین سناریویی هشدار داده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، پس از تجاوز اخیر به سوریه فاش کرد قرار بود این تجاوز با حملات گروه های مسلح همزمان شود. در عمل هم افراد مسلح در استان حمص تلاش کردند حمله ای را برنامه ریزی کنند. ارتش سوریه توانست این حمله گروه های مسلح را که همزمان با حملات هوایی غربی ها صورت گرفت، ناکام بگذارد.

به نظر می رسد ارزیابی مسکو آن باشد که غرب این سناریو را کنار نگذاشته است. اکنون درباره گزارش های اطلاعاتی روسیه سخن می گوییم که نشان می دهد تحرکاتی با این هدف صورت گرفته و با این هدف، گذرگاهی در مثلث مرزی بین سوریه، اردن و فلسطین اشغالی در استان درعا ایجاد شده است. برای اجرای این سناریو، سلاح های سنگین، توپخانه، موشک انداز و خودروهای نظامی به سوریه قاچاق می شود.

در ادامه گزارش آمده است: مسکو معتقد است کمک های انسانی که از اردن به استان درعا منتقل می شود، در واقع محموله های سلاح برای تجهیز گروه های مسلح است. آمریکایی ها برای هماهنگی بین گروه های مسلح در جنوب سوریه تلاش می کنند. هدف آنها جدا کردن بخش گسترده ای از خاک سوریه و تشکیل حکومت مستقل از دمشق است.

این در حالی است که «دانا کوک»، سخنگوی پنتاگون، نیز امروز در گفتگو خبرنگاران، برنامه وزارت دفاع آمریکا برای استفاده از کُردهای مسلح سوریه برای ایجاد یک حکومت محلی در بخش هایی از این کشور را اعلام کرد.
انتهای پیام/

توطئه آمریکا برای تجزیه سوریه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین