پلیس آلمان یکی از مدیران پورشه را بازداشت کرد

عنوان

پلیس آلمان از بازداشت یکی از مدیران شرکت خودروسازی پورشه تحت تاثیر احتمال دست داشتن در رسوایی خودروهای دیزلی فولکس واگن، خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از CNBC ، در سال ۲۰۱۵ میلادی رسوایی پرونده خودروهای آلاینده فولکس واگن آلمان - شرکت مادر خودروسازانی همچون پورشه و آئودی - برای نخستین بار در ایالات متحده آمریکا افشا شد چرا که پس از آزمایش های صورت گرفته مشخص شد نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی موتور خودروهای دیزلی این شرکت در آمریکا دستکاری شده است.

فولکس واگن پس از اعتراف به تقلب، به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه محکوم شد و هنوز هم با مشکلات حقوقی در آلمان، آمریکا و سراسر جهان مواجه است. این شرکت ۲۲ میلیارد یورو را برای پرداخت خسارات حاصل اختصاص داده و همچنان هم به ایجاد آلودگی در محیط زیست در جهان متهم است.

با اینکه حدود دو سال و نیم از رسوایی فولکس واگن می گذرد، پیگیری های قانونی مراجع قضایی، حقوقی و پلیس همچنان ادامه دارد و حالا گریبان شرکت های سازنده خودروهای لوکس زیرمجموعه فولکس واگن یعنی پورشه و آئودی را گرفته است.

دیروز جمعه، پلیس آلمان اعلام کرد که جورج کرنر – مدیر بخش انتقال قدرت موتور خودرو در شرکت پورشه – را به جرم همکاری و دست داشتن در رسوایی فولکس واگن بازداشت کرده است.

به گفته یکی از منابع آگاه، بازداشت جورج کرنر در ادامه موضوع دستکاری و تقلب در نرم افزار نشان دهنده میزان انتشار آلاینده به هوا موجود در موتور خودروهای دیزلی تولیدی این شرکت ها بوده است.

این در حالیست که سخنگوی شرکت پورشه از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

گفته می شود در بررسی های پلیس از دفاتر کاری این خودروسازان مشخص شده است که جورج کرنر یکی از سه مدیر ارشد پورشه بوده که از دستکاری در نرم افزار موتور خودروهای دیزلی این شرکت مطلع و آگاه بوده است. این اتهام نشان می دهد که وی در کنار سایر مدیران شرکت مادر فولکس واگن، جرم تقلب در میزان انتشار آلاینده ها و رسوایی به بار آمده را مرتکب شده و در صورت تایید از سوی مقامات قضایی عالیه این کشور، باید مجازات و جریمه های سنگینی را متحمل شود.

وی در یادداشتی گفت: من تمامی این اتهامات را رد می کنم و تنها برای شفاف سازی امور و رفع اتهام زنی ها به مراجع قانونی می روم.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

معاون موسسه نیاوران
تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید
ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس برای بی‌اثرکردن تحریم‌های آمریکا
مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس
نایب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران
تحریم دلیل کاهش صادرات نیست
گوشت برزیلی در دست دلالان
گوشت قرمز به ۹۵هزارتومان می‌رسد
علی کاردر، مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت:
شرکت نفت زیان‌ده است
از ژن خوب تا چند شغله‌ها
۴۱ مشاور برای ۴ وزیر +جدول
روایت وزیر اسبق اقتصادی از نقش شیخ‌نشین‌ها در بازار ایران
فیلم: چگونه امارات در بازار ارز ایران خرابکاری می‌کند؟
کارشناس نفت و گاز در گفتگو با نسیم‌آنلاین:
فروش ریالی نفت در بورس مشکلی برای منابع ارزی کشور ایجاد نمی‌کند
چرا بودجه شرکتهای دولتی در مجلس بررسی نمی‌شود؟!
۶۰درصد بودجه برای ۴ شرکت دولتی!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین