پلیس آلمان یکی از مدیران پورشه را بازداشت کرد

عنوان

پلیس آلمان از بازداشت یکی از مدیران شرکت خودروسازی پورشه تحت تاثیر احتمال دست داشتن در رسوایی خودروهای دیزلی فولکس واگن، خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از CNBC ، در سال ۲۰۱۵ میلادی رسوایی پرونده خودروهای آلاینده فولکس واگن آلمان - شرکت مادر خودروسازانی همچون پورشه و آئودی - برای نخستین بار در ایالات متحده آمریکا افشا شد چرا که پس از آزمایش های صورت گرفته مشخص شد نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی موتور خودروهای دیزلی این شرکت در آمریکا دستکاری شده است.

فولکس واگن پس از اعتراف به تقلب، به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه محکوم شد و هنوز هم با مشکلات حقوقی در آلمان، آمریکا و سراسر جهان مواجه است. این شرکت ۲۲ میلیارد یورو را برای پرداخت خسارات حاصل اختصاص داده و همچنان هم به ایجاد آلودگی در محیط زیست در جهان متهم است.

با اینکه حدود دو سال و نیم از رسوایی فولکس واگن می گذرد، پیگیری های قانونی مراجع قضایی، حقوقی و پلیس همچنان ادامه دارد و حالا گریبان شرکت های سازنده خودروهای لوکس زیرمجموعه فولکس واگن یعنی پورشه و آئودی را گرفته است.

دیروز جمعه، پلیس آلمان اعلام کرد که جورج کرنر – مدیر بخش انتقال قدرت موتور خودرو در شرکت پورشه – را به جرم همکاری و دست داشتن در رسوایی فولکس واگن بازداشت کرده است.

به گفته یکی از منابع آگاه، بازداشت جورج کرنر در ادامه موضوع دستکاری و تقلب در نرم افزار نشان دهنده میزان انتشار آلاینده به هوا موجود در موتور خودروهای دیزلی تولیدی این شرکت ها بوده است.

این در حالیست که سخنگوی شرکت پورشه از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

گفته می شود در بررسی های پلیس از دفاتر کاری این خودروسازان مشخص شده است که جورج کرنر یکی از سه مدیر ارشد پورشه بوده که از دستکاری در نرم افزار موتور خودروهای دیزلی این شرکت مطلع و آگاه بوده است. این اتهام نشان می دهد که وی در کنار سایر مدیران شرکت مادر فولکس واگن، جرم تقلب در میزان انتشار آلاینده ها و رسوایی به بار آمده را مرتکب شده و در صورت تایید از سوی مقامات قضایی عالیه این کشور، باید مجازات و جریمه های سنگینی را متحمل شود.

وی در یادداشتی گفت: من تمامی این اتهامات را رد می کنم و تنها برای شفاف سازی امور و رفع اتهام زنی ها به مراجع قانونی می روم.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:

وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند

۲ گزاره رژیم صهیونیستی برای مقابله با راهکارهای ابتکاری مقاومت

حماس و مقاومت فلسطین از روزهای ابتدایی فروردین امسال با ابتکار «راهپیمایی بازگشت» و «بادبادک‌های آتشین» به منظور کاهش محاصره، معادلات نوارغزه را برای اسرائیل کاملاً دگرگون کردند. تداوم و گسترده شدن استفاده فلسطینیان از بادبادک‌های آتشین کاملاً امنیت شهرک‌های اطراف نوارغزه را با چالش روبرو کرد.

۹۰ درصد مشکلات افتصادی ناشی از تصمیمات غلط دولت است

در شرایط کنونی مردم و فعالان اقتصادی نسبت به نحوه مدیریت اقتصادی بسیاری از مدیران رده بالای اقتصادی کشور اعتراض دارند، اگر اعتراض آنها شنیده نشود و با این ادبیات اخیر معاون وزیر صنعت پاسخ داده شود، به نفع کشور نخواهد بود.

خطای بزرگ؛ زمینه‌ساز کاهش ارزش پول ملی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، کاهش ارزش پول ملی را از مشکلات کنونی اقتصاد کشور دانستند و گفتند: در قضیه ارز و سکه بر اثر برخی بی تدبیری و بی توجهی ارز کشور دست سوءاستفاده کنندگان رفت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش کارشناسی شبکه کانون های تفکر ایران منتشر شد
فروش ریالی نفت در بورس، راهکار بی اثر کردن تحریم فروش نفت ایران
موسی الرضا ثروتی، نماینده سابق مجلس:
سیف بانک مرکزی را بی‌برنامه اداره کرد
تحلیل دکتر جمشید پژویان از نوسانات اخیر بازار ارز
دلار ۱۱ هزار تومانی قیمت رسمی بازار نیست
رئیس سابق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
آخوندی با نامه نمی‌تواند مانع افزایش اجاره‌ها شود
افشاگری معاون نعمت‌زاده
پشت پرده برخی زد و بندهای وزارت صمت
نسبت‌سنجی موافقتنامه پاریس و سیاست‌های وزارت نیرو
خاموشی‌ها و فراموشی‌ها
مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد
امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین