دبیر ستاد توسعه انرژی معاونت علمی مطرح کرد:

امکان تغییر در حوزه انرژی با ورود استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوین

عنوان

دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی گفت:فناوری های جدید، انقلاب جدیدی در فضای این حوزه ایجاد کرده پس از فناوری های جدید می توان برای اصلاح مسیر توسعه بخش انرژی کشور استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیروس وطنخواه در نخستین گردهمایی شتابدهنده ها و استارتاپ های حوزه انرژی اظهار کرد: انرژی یکی از حوزه های اساسی و پیشگام در کشور ما بوده و بدون شک هرگونه توسعه با هر مدلی به این بخش مرتبط است. در حال حاضر کم آبی یک بحران مهم برای کشور محسوب می شود اما بر این مشکل نمی توان غلبه کرد مگر به وسیله انرژی.

وطنخواه با اشاره به اینکه با توجه به اهمیتی که حوزه انرژی دارد اما  وضعیت آن در کشور خوب نیست گفت: در بخش های عرضه و تقاضا این حوزه وضعیت مناسبی ندارد و با ادامه این روند انتهای مسیرمان مشخص نیست. بنابراین تمام فعالان حوزه انرژی باید در بخش های مختلف آن همچون بهره وری، نگه داشت و بهینه سازی فکر اساسی داشته باشند و هر یک به اندازه خود نقش بازی کنند.

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی با اشاره به اتفاقات نو فناوری در دنیا ادامه داد: دنیا در حوزه فناوری در حال تجربه اتفاقات جدیدی است و فناوری های برافکن در حال تغییر الگوهای فکری و ذهنی سنتی است به گونه ای که با رسوخ به حوزه های مختلف انقلابی در تمامی حوزه ها ایجاد کرده اند. پس در حوزه انرژی نیز در کشور باید به این مسئله دقت کرد.

وی عنوان کرد: فناوری های جدید، انقلاب جدیدی در ذهنیت، رفتار، مصرف و کلیه فضای این حوزه ایجاد کرده است پس از فناوری های جدید می توان برای اصلاح مسیر توسعه بخش انرژی کشور استفاده کرد. بنابراین یکی از اهداف مهم از برگزاری این نشست نیز کمک گرفتن از این فناوری ها برای ایجاد تغییر در مدل های ذهنی و فرمول ها در حوزه انرژی است. لازمه این تغییر کاربرد فناوری های برافکن و کسب و کارهای جدید است. کسب و کارهای نوین با افکار جدید می توانند انگاره های ذهنی مدیران سنتی را تغییر دهند.

به گفته وطنخواه، با توجه به اهمیت کسب و کارهای جدید باید فضای مناسب برای فعالیت شتابدهنده ها در کشور ایجاد شود. کسب و کارهای نوین می توانند در بخش هایی با آحاد مردم ارتباط برقرار کنند و از این طریق نقش آفرینی خود را گسترش دهند آمارها نشان می دهد بیش از ۲۰ درصد تلفات انرژی در ساختمان ها است بر این اساس ورود به این حوزه می تواند تحول بزرگی را ایجاد کند. ستاد نیز به دنبال رشد استارتاپ ها و شتابدهنده های حوزه انرژی است و برای این اتفاق تلاش می کند. چرا که ورود افراد خلاق و نوآور و نقش آفرینی آنها در ان حوزه می تواند تحول ایجاد کند.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

معاون موسسه نیاوران
تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید
ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس برای بی‌اثرکردن تحریم‌های آمریکا
مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس
نایب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران
تحریم دلیل کاهش صادرات نیست
گوشت برزیلی در دست دلالان
گوشت قرمز به ۹۵هزارتومان می‌رسد
علی کاردر، مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت:
شرکت نفت زیان‌ده است
از ژن خوب تا چند شغله‌ها
۴۱ مشاور برای ۴ وزیر +جدول
روایت وزیر اسبق اقتصادی از نقش شیخ‌نشین‌ها در بازار ایران
فیلم: چگونه امارات در بازار ارز ایران خرابکاری می‌کند؟
کارشناس نفت و گاز در گفتگو با نسیم‌آنلاین:
فروش ریالی نفت در بورس مشکلی برای منابع ارزی کشور ایجاد نمی‌کند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین