عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در گفت‌وگو با فارس:

اقناع و اجبار در موضوع حجاب باید توأم باشد/ نقد حجاب اجباری با مقاصد سیاسی مطرح می‌شود

عنوان

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: اقناع و الزام در موضوع حجاب با توجه به منافع غیرقابل انکار حجاب، باید همزمان و توأمان باشد و نمی‌توان اجبار را به اقناع موکول کرد.

کبری پورعبدالله عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام و عضو هیأت امنای انجمن حقوق خانواده ایران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه معضل بدحجابی در جامعه به عدم هم افزایی لایه های مختلف حاکمیتی و غیرحاکمیتی بازمی گردد، اظهار داشت: اگر مسئله بدحجابی را تنها به یک نهاد یا علت منتسب کنیم، راه را به اشتباه رفته ایم.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که بیش از 20 دستگاه را برای اقدام در بهبود حجاب در جامعه موظف کرده بود، گفت: این سؤال مطرح است که اعضای دست اندرکار که در این مصوبه نام برده شده اند در این مدت در مقوله حجاب چه کرده اند؟ خروجی قابل توجهی از اقدامات این نهادها به جز تعدادی جلسات دیده نشده است.

وی افزود: برخی مسئله معیشت و مشکلات اقتصادی را در بروز بی حجابی دخیل می دانند که تا حدودی می تواند درست باشد اما نمی تواند علت تامه در این موضوع باشد زیرا در افراد متمول جامعه ظهور و بروز بی توجهی به حجاب و عفاف بیشتر دیده می شود.

پورعبدالله با بیان اینکه نقد حجاب اجباری با مقاصد سیاسی مطرح می شود و اجبار در حجاب نمی تواند عامل فرهنگی بروز بی حجابی باشد، گفت: اقناع و الزام در موضوع حجاب با توجه به منافع غیرقابل انکار حجاب، باید همزمان و توأم باشد و نمی توان اجبار را به اقناع موکول کرد. ممکن است حق مطلب در کارهای فرهنگی در حوزه حجاب ادا نشده باشد اما اگر در جامعه ما افرادی نسبت به موضوع حجاب کم اطلاع باشند، جاهل مقصرند.

وی تصریح کرد: برخی به دنبال خلق صحنه هایی در موضوع امر به معروف و نهی از منکر در حوزه حجاب هستند تا بلافاصله با بهره برداری سیاسی، آن را به حجاب اجباری ربط دهند و اهرم فشاری علیه حجاب ایجاد کنند در حالی که تنها به صحنه سازی رسانه ای متوسل می شوند و دستشان از منطق در این موضوع خالی است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
ایرنا گزارش می دهد
آبلیموهای تقلبی در بازار
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در واکنش به استعفای وزیر بهداشت
وزیر بهداشت پاسخگوی خرابی‌های به بار آورده‌اش باشد
تازه ترین خبرها از واژگونی اتوبوس
شمار دانشجویان جانباخته دانشگاه آزاد به ۱۰ تن رسید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین