عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در گفت‌وگو با فارس:

اقناع و اجبار در موضوع حجاب باید توأم باشد/ نقد حجاب اجباری با مقاصد سیاسی مطرح می‌شود

عنوان

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: اقناع و الزام در موضوع حجاب با توجه به منافع غیرقابل انکار حجاب، باید همزمان و توأمان باشد و نمی‌توان اجبار را به اقناع موکول کرد.

کبری پورعبدالله عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام و عضو هیأت امنای انجمن حقوق خانواده ایران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه معضل بدحجابی در جامعه به عدم هم افزایی لایه های مختلف حاکمیتی و غیرحاکمیتی بازمی گردد، اظهار داشت: اگر مسئله بدحجابی را تنها به یک نهاد یا علت منتسب کنیم، راه را به اشتباه رفته ایم.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که بیش از 20 دستگاه را برای اقدام در بهبود حجاب در جامعه موظف کرده بود، گفت: این سؤال مطرح است که اعضای دست اندرکار که در این مصوبه نام برده شده اند در این مدت در مقوله حجاب چه کرده اند؟ خروجی قابل توجهی از اقدامات این نهادها به جز تعدادی جلسات دیده نشده است.

وی افزود: برخی مسئله معیشت و مشکلات اقتصادی را در بروز بی حجابی دخیل می دانند که تا حدودی می تواند درست باشد اما نمی تواند علت تامه در این موضوع باشد زیرا در افراد متمول جامعه ظهور و بروز بی توجهی به حجاب و عفاف بیشتر دیده می شود.

پورعبدالله با بیان اینکه نقد حجاب اجباری با مقاصد سیاسی مطرح می شود و اجبار در حجاب نمی تواند عامل فرهنگی بروز بی حجابی باشد، گفت: اقناع و الزام در موضوع حجاب با توجه به منافع غیرقابل انکار حجاب، باید همزمان و توأم باشد و نمی توان اجبار را به اقناع موکول کرد. ممکن است حق مطلب در کارهای فرهنگی در حوزه حجاب ادا نشده باشد اما اگر در جامعه ما افرادی نسبت به موضوع حجاب کم اطلاع باشند، جاهل مقصرند.

وی تصریح کرد: برخی به دنبال خلق صحنه هایی در موضوع امر به معروف و نهی از منکر در حوزه حجاب هستند تا بلافاصله با بهره برداری سیاسی، آن را به حجاب اجباری ربط دهند و اهرم فشاری علیه حجاب ایجاد کنند در حالی که تنها به صحنه سازی رسانه ای متوسل می شوند و دستشان از منطق در این موضوع خالی است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:

وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند

۲ گزاره رژیم صهیونیستی برای مقابله با راهکارهای ابتکاری مقاومت

حماس و مقاومت فلسطین از روزهای ابتدایی فروردین امسال با ابتکار «راهپیمایی بازگشت» و «بادبادک‌های آتشین» به منظور کاهش محاصره، معادلات نوارغزه را برای اسرائیل کاملاً دگرگون کردند. تداوم و گسترده شدن استفاده فلسطینیان از بادبادک‌های آتشین کاملاً امنیت شهرک‌های اطراف نوارغزه را با چالش روبرو کرد.

۹۰ درصد مشکلات افتصادی ناشی از تصمیمات غلط دولت است

در شرایط کنونی مردم و فعالان اقتصادی نسبت به نحوه مدیریت اقتصادی بسیاری از مدیران رده بالای اقتصادی کشور اعتراض دارند، اگر اعتراض آنها شنیده نشود و با این ادبیات اخیر معاون وزیر صنعت پاسخ داده شود، به نفع کشور نخواهد بود.

خطای بزرگ؛ زمینه‌ساز کاهش ارزش پول ملی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، کاهش ارزش پول ملی را از مشکلات کنونی اقتصاد کشور دانستند و گفتند: در قضیه ارز و سکه بر اثر برخی بی تدبیری و بی توجهی ارز کشور دست سوءاستفاده کنندگان رفت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت مطرح کرد؛
ابتلای ۸۷ نفر به ایدز در روستای درگز صحت ندارد/ بهزیستی به وظایفش عمل کند
مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر؛
هزینه بیمه روستائیان و عشایر روزی یک عدد تخم مرغ است
معاون خدمات شهری شهرداری تهران مطرح کرد؛
احداث زباله‌سوز ۳۲۰۰ تنی در آینده‌ای نزدیک در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین