عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در گفت‌وگو با فارس:

اقناع و اجبار در موضوع حجاب باید توأم باشد/ نقد حجاب اجباری با مقاصد سیاسی مطرح می‌شود

عنوان

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: اقناع و الزام در موضوع حجاب با توجه به منافع غیرقابل انکار حجاب، باید همزمان و توأمان باشد و نمی‌توان اجبار را به اقناع موکول کرد.

کبری پورعبدالله عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام و عضو هیأت امنای انجمن حقوق خانواده ایران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه معضل بدحجابی در جامعه به عدم هم افزایی لایه های مختلف حاکمیتی و غیرحاکمیتی بازمی گردد، اظهار داشت: اگر مسئله بدحجابی را تنها به یک نهاد یا علت منتسب کنیم، راه را به اشتباه رفته ایم.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که بیش از 20 دستگاه را برای اقدام در بهبود حجاب در جامعه موظف کرده بود، گفت: این سؤال مطرح است که اعضای دست اندرکار که در این مصوبه نام برده شده اند در این مدت در مقوله حجاب چه کرده اند؟ خروجی قابل توجهی از اقدامات این نهادها به جز تعدادی جلسات دیده نشده است.

وی افزود: برخی مسئله معیشت و مشکلات اقتصادی را در بروز بی حجابی دخیل می دانند که تا حدودی می تواند درست باشد اما نمی تواند علت تامه در این موضوع باشد زیرا در افراد متمول جامعه ظهور و بروز بی توجهی به حجاب و عفاف بیشتر دیده می شود.

پورعبدالله با بیان اینکه نقد حجاب اجباری با مقاصد سیاسی مطرح می شود و اجبار در حجاب نمی تواند عامل فرهنگی بروز بی حجابی باشد، گفت: اقناع و الزام در موضوع حجاب با توجه به منافع غیرقابل انکار حجاب، باید همزمان و توأم باشد و نمی توان اجبار را به اقناع موکول کرد. ممکن است حق مطلب در کارهای فرهنگی در حوزه حجاب ادا نشده باشد اما اگر در جامعه ما افرادی نسبت به موضوع حجاب کم اطلاع باشند، جاهل مقصرند.

وی تصریح کرد: برخی به دنبال خلق صحنه هایی در موضوع امر به معروف و نهی از منکر در حوزه حجاب هستند تا بلافاصله با بهره برداری سیاسی، آن را به حجاب اجباری ربط دهند و اهرم فشاری علیه حجاب ایجاد کنند در حالی که تنها به صحنه سازی رسانه ای متوسل می شوند و دستشان از منطق در این موضوع خالی است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مشکل تسویه ارزی نفت خام فروخته شده در بورس چیست؟

پاشنه آشیل عرضه نفت در بورس

در منطق آمریکایی واژه توافق بی معناست / خروج امریکا از برجام برای امتیازگیری بیشتر است

کارشناس مسائل سیاسی گفت:طبیعی است که درهر توافق یکسری امتیازات به طرف مقابل داده و یک سری امتیازات هم گرفته شود، اما در منطق آمریکایی توافق مفهومی ندارد.

برجام هیچ کمکی به باز شدن راه‌های بانکی و سوئیفت نکرد

ورود ارز به کشور دلیل عمده کاهش قیمت ارز بود و باعث شد تا بین عرضه و تقاضا تعادل برقرار شود و هر چه این تعادل بیشتر شود قیمت دلار هم متعادل تر خواهد شد.

پذیرش FATF خلاف انسانیت و اسلامیت و استقلال ایران است

 یکی از روش‌های آمریکا برای اداره جهان جعل قواعدی است که به جهان‌داری او کمک کند و دولت‌های آزادی‌خواه و استقلال‌طلب را تحت شعاع قرار دهد. FATF یکی از آنهاست که ملزم می‌کند کشورهای عضو اطلاعات شفاف را مبادله کنند

مهم‌ترین مطالب سرویس

در نشست خبری اولین کنگره ملی خانواده مطرح شد
کاهش آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی هدف کنگره خانواده است
با حکم دادستان کل کشور؛
خرم آبادی معاون نظارت بر دادسراها شد
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اعلام کرد
کاهش سوء تغذیه و افزایش چاقی در کودکان ایرانی
در نامه دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان مطرح شد
تقاضای جاد برای ایجاد تسهیلات دانشجویان عازم سفر اربعین
نقد سیدمحمود رضوی بر گزارش روزنامه فرهیختگان
دفاع تهییه کننده سینما از مدارس غیرانتفاعی
شکرگزاری وجود مسیح علی‌نژاد باشیم
از انصارحزب الله تا مسیح علی نژاد
زاهدی‌فر در امارات است یا گرجستان؟
پشت‌پرده کلاه‌برداری خانوادگی سکه ثامن
رئیس نهاد رهبری در دانشگاهها در گفتگو با نسیم آنلاین:
دستاوردهای انقلاب را در دانشگاه‌ها تبیین می‌کنیم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین