عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در گفت‌وگو با فارس:

اقناع و اجبار در موضوع حجاب باید توأم باشد/ نقد حجاب اجباری با مقاصد سیاسی مطرح می‌شود

عنوان

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: اقناع و الزام در موضوع حجاب با توجه به منافع غیرقابل انکار حجاب، باید همزمان و توأمان باشد و نمی‌توان اجبار را به اقناع موکول کرد.

کبری پورعبدالله عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام و عضو هیأت امنای انجمن حقوق خانواده ایران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه معضل بدحجابی در جامعه به عدم هم افزایی لایه های مختلف حاکمیتی و غیرحاکمیتی بازمی گردد، اظهار داشت: اگر مسئله بدحجابی را تنها به یک نهاد یا علت منتسب کنیم، راه را به اشتباه رفته ایم.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که بیش از 20 دستگاه را برای اقدام در بهبود حجاب در جامعه موظف کرده بود، گفت: این سؤال مطرح است که اعضای دست اندرکار که در این مصوبه نام برده شده اند در این مدت در مقوله حجاب چه کرده اند؟ خروجی قابل توجهی از اقدامات این نهادها به جز تعدادی جلسات دیده نشده است.

وی افزود: برخی مسئله معیشت و مشکلات اقتصادی را در بروز بی حجابی دخیل می دانند که تا حدودی می تواند درست باشد اما نمی تواند علت تامه در این موضوع باشد زیرا در افراد متمول جامعه ظهور و بروز بی توجهی به حجاب و عفاف بیشتر دیده می شود.

پورعبدالله با بیان اینکه نقد حجاب اجباری با مقاصد سیاسی مطرح می شود و اجبار در حجاب نمی تواند عامل فرهنگی بروز بی حجابی باشد، گفت: اقناع و الزام در موضوع حجاب با توجه به منافع غیرقابل انکار حجاب، باید همزمان و توأم باشد و نمی توان اجبار را به اقناع موکول کرد. ممکن است حق مطلب در کارهای فرهنگی در حوزه حجاب ادا نشده باشد اما اگر در جامعه ما افرادی نسبت به موضوع حجاب کم اطلاع باشند، جاهل مقصرند.

وی تصریح کرد: برخی به دنبال خلق صحنه هایی در موضوع امر به معروف و نهی از منکر در حوزه حجاب هستند تا بلافاصله با بهره برداری سیاسی، آن را به حجاب اجباری ربط دهند و اهرم فشاری علیه حجاب ایجاد کنند در حالی که تنها به صحنه سازی رسانه ای متوسل می شوند و دستشان از منطق در این موضوع خالی است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین