گزارش تسنیم| تلاش‌های پنهان حزب نواز در کراچی و فاش شدن انگیزه سفرهای مکرر «شهباز شریف»

عنوان

سفرهای مکرر رئیس حزب نواز به شهر کراچی و ملاقات با افراد مختلف که موجب تعجب کارشناسان شده بود، سرانجام پرده از هدف سران این حزب برداشت.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، تنها طی یک ماه گذشته شهباز شریف رئیس حزب نواز و سروزیر ایالت پنجاب سه بار به کراچی سفر کرده است و همین موضوع باعث تعجب کارشناسان و احزاب مختلف شده بود، تا اینکه سفر اخیر وی پاسخ سوالات موجود را داد.

قرار است شهباز شریف در سفر خود با سران حزب متحده دیدار کرده و با آنان در مورد تشکیل ائتلاف گفتگو کند.

گزارش ها حاکیست حزب نواز تلاش می کند تا به هر قیمتی شده حمایت حزب متحده را جلب کند تا بازنده پیش از وقت انتخابات در شهر کراچی نباشد.

شرایط برای حزب نواز به قدری حساس است که سران این حزب کار رایزنی و جلب نظر سران حزب متحده را به عهده هیچ شخصی نگذاشته و مستقیما شهباز شریف برای این کار به کراچی سفر کرده است.

از سوی دیگر با توجه به سابقه ای که نمایندگان حزب متحده برای انجام معاملاتی این گونه دارند چندان دور از ذهن نیست که آنان با گرفتن امتیازات ویژه و خاص با پیشنهاد حزب نواز پاسخ مثبت دهند.

پیش از این و در زمان ریاست «الطاف حسین» بر حزب متحده، نمایندگان این حزب بارها با دریافت رشوه های کلان دست به حمایت از احزاب سیاسی مختلف زده و از قدرت نمایندگی خود سواستفاده کردند.

یک دلیل دیگر که می تواند باعث ساده تر شدن کار برای حزب نواز شود این است که اوضاع حزب متحده در حال حاضر بسیار بحرانی است و آنان امید چندانی ندارند که بتوانند بصورت مستقل به پیروزی های چشم گیری دست پیدا کنند.

رئیس سابق این حزب به جاسوسی و فساد اقتصادی متهم است، بسیاری از اعضای حزب متحده به جرم دست داشتن در نا امنی های کراچی دستگیر شده اند، ده ها تن از نمایندگان این حزب استعفا داده و به احزاب رقیب پیوسته اند، بدنه حزب متحده ریاست فاروق ستار را نپذیرفته اند و... اینها فقط بخشی از مشکلاتی است که حزب متحده با رو در رو است و ممکن است برای پیدا کردن راه گریزی موقتی حاضر به حمایت از حزب نواز شده و از این طریق به بخشی از مشکلات خود سامان دهد.

این مشکلات از چشم سران حزب نواز دور نمانده است و قطعا شهباز شریف با تاکید وجود این مشکلات و همچنین احتمال پیروزی حزب مردم که رقیب دیرینه هر دوی آنهاست، تلاش خواهد کرد تا حمایت حزب متحده را جلب کند.

اگر سروزیر ایالت پنجاب موفق به این کار شود می تواند تا حد زیادی از موفقیت نسبی در ایالت سند مطمئن باشد.

از سوی دیگر حزب نواز در تلاش است تا در سایر ایالت های پاکستان نیز متحدانی قدرتمند یافته و بازنده زودهنگام انتخابات نباشد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

راهکارهای دولتی برای حمایت از تولید ملی

تنگناهای دولتی تولید ملی

انحصار طلبی وزارت نفت، مانع اصلی فروش نفت در بورس

با توجه به اعلام آمادگی بخش خصوصی برای خرید نفت از طریق سازوکار بورس و توانمندی این بخش برای بی اثر کردن تحریم‌های نفتی، اجرای این راهکار در دوران تحریم از ضرورت خاصی برخوردار است و باید هر چه سریعتر انجام شود.

هیئت سکولار را سفارت انگلیس قمه و قیمه می‌دهد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از مهم‌ترین اصول هیئتی و مذهبی بودن را تبعیت از اصول اهل‌بیت(ع) از جمله دستگیری از نیازمندان دانست.

پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟

وضعیت این دو بلوک به ترتیبی است که هیچ‌کدام به‌تنهایی نمی‌توانند فراکسیون اکثریت را در مجلس تشکیل دهند؛ اما در صورت ائتلاف با فهرست انتخاباتی «نصر» به اکثریت در مجلس دست‌یافته و نخست‌وزیر را معرفی می‌کنند. حیدر العبادی نیز سعی می‌کند پست نخست‌وزیری را همچنان حفظ کرده و در صورت قبول این پیش‌شرط توسط هر یک از دو بلوک پیش‌گفته با آنان وارد مذاکره و تعامل شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش اختصاصی نسیم آنلاین از آخرین تحولات سیاسی عراق
پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟
استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:
وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند
از آدم‌ربایی و قاچاق عتیقه تا مالیات و صادرات نفت
همه منابع مالی داعش!
دکتر فرشته روح‌افزا همسر شهید حاتمی:
تذکر می‌دهند که در خصوص شهدای مکه و منا مصاحبه نکنید
قانونی در ضدیت با تمام قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل و رد توافق اسلو
نژادپرستی علنی، فرصتی برای اقامه دعاوی حقوقی علیه تل‌آویو
مرگی جز شهادت بر تو حرام بود
چمران افغانستان
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین