یک سازمان مخالف سلاح‌های هسته‌ای وضعیت فعلی جهان را نگران‌کننده‌تر از زمان جنگ سرد دانست

عنوان

سازمان موسوم به کمپین بین‌المللی نابود سازی سلاح‌های هسته‌ای (ICAN) رهبران اروپا را به دلیل سکوت‌شان در قبال تهدیدهای هسته‌ای از جانب آمریکا و روسیه محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، بئاتریس فین، مدیر اجرایی کمپین ICAN در مصاحبه‌ای به خبرگزاری ترکیه‌ای آناتولی گفت: ما می‌دانیم جنگ جهانی چه بلایی سر قاره ما می‌آورد. در صورتی که یک جنگ هسته‌ای بین آمریکا و روسیه بالا بگیرد میدان این جنگ اروپا خواهد بود.

فین که گروه تحت رهبری‌اش در سال ۲۰۱۷ برنده جایزه صلح نوبل شد، خاطرنشان کرد: رهبران اروپا نمی‌توانند اکنون ساکت بمانند. آنها بیش از حد در مورد این مساله سکوت اختیار کرده‌اند. آنها باید اکنون در مقابل ترامپ، پوتین و کیم جونگ اون، رهبران آمریکا، روسیه و کره شمالی بایستند و به آنها بگویند که این وضعیت غیرقابل قبول است.

فین همچنین از رژیم صهیونیستی خواست سلاح‌های هسته‌ایش را به خاطر صلح و امنیت منطقه کنار بگذارد.

او خاطر نشان کرد: اسرائیل باید خلع سلاح هسته‌ای شود.

وی با اشاره به نگرانی از تهدید هسته‌ای اسرائیل علیه صلح و امنیت از جمله در خاورمیانه خاطرنشان کرد: تاثیر استفاده از سلاح‌های هسته‌ای ویرانگر خواهد بود و چنین احتمالی بسیار نگران کننده است.

فین گفت که وضعیت فعلی در جهان حتی از زمان جنگ سرد نیز نگران کننده‌تر است.

او تاکید کرد: ما با این تهدیدها قطعا در حال رفتن به سمت یک دوران نگران کننده هستیم. ما شاهد وضعیت‌های نگران کننده در شبه جزیره کره، بین آمریکا و روسیه، در خاورمیانه و همین طور در پاکستان هستیم. این وضعیت بسیار پیچیده بوده و شبیه به زمان جنگ سرد نیست که تنها دو ابرقدرت وجود داشتند.

او گفت: داشتن سلاح هسته‌ای در این نظام متشنج چند قطبی خیلی خطرناکتر از وضعیتی است که در زمان جنگ سرد وجود داشت.

او همچنین تهدیدهای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای خارج شدن از برجام را بسیار نگران کننده خواند و از آمریکا خواست با قدرت این توافق با ایران را حفظ کند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین