نگرانی اردن از تشدید درگیری‌ها در جنوب سوریه

عنوان

یک نویسنده و تحلیلگر سیاسی اردن گفت که تأکید وزارت خارجه این کشور بر ضرورت حفظ منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه بیانگر نگرانی اردن از تشدید درگیری‌ها در این منطقه است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «غیث العضایله» نویسنده و تحلیلگر سیاسی اردن تأکید کرد که ثبات جنوب سوریه به نفع اردن، سوریه و روسیه است.

العضایله اظهار داشت که حتی اردن از احتمال تشدید درگیری‌ها در این منطقه و سرازیر شدن پناهندگان سوری به سمت اردن نگران است.

وی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک همچنین با اشاره به مخالفت‌های اردن با اعزام نیروهای عربی به سوریه و جایگزینی آن به جای نیروهای آمریکایی گفت که «پیام روشن اردن این است که هرگز در این جایگزینی و اعزام نیروهای عربی مشارکت نخواهد کرد.»

«محمد الکاید» سخنگوی وزارت خارجه اردن دو روز پیش بر حفظ منطقه کاهش تنش که در مذاکرات اردن، آمریکا و روسیه درباره آن توافق شده است، تأکید کرد.

از سوی دیگر روز پنج‌شنبه گذشته «ماریا زخاروفا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه از ورود کامیون‌ها و خودروهایی به جنوب سوریه از طریق مرز اردن خبر داد و افزود که البته این خودروها حامل کمک‌های انسانی نیستند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد

خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین