نگرانی اردن از تشدید درگیری‌ها در جنوب سوریه

عنوان

یک نویسنده و تحلیلگر سیاسی اردن گفت که تأکید وزارت خارجه این کشور بر ضرورت حفظ منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه بیانگر نگرانی اردن از تشدید درگیری‌ها در این منطقه است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «غیث العضایله» نویسنده و تحلیلگر سیاسی اردن تأکید کرد که ثبات جنوب سوریه به نفع اردن، سوریه و روسیه است.

العضایله اظهار داشت که حتی اردن از احتمال تشدید درگیری‌ها در این منطقه و سرازیر شدن پناهندگان سوری به سمت اردن نگران است.

وی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک همچنین با اشاره به مخالفت‌های اردن با اعزام نیروهای عربی به سوریه و جایگزینی آن به جای نیروهای آمریکایی گفت که «پیام روشن اردن این است که هرگز در این جایگزینی و اعزام نیروهای عربی مشارکت نخواهد کرد.»

«محمد الکاید» سخنگوی وزارت خارجه اردن دو روز پیش بر حفظ منطقه کاهش تنش که در مذاکرات اردن، آمریکا و روسیه درباره آن توافق شده است، تأکید کرد.

از سوی دیگر روز پنج‌شنبه گذشته «ماریا زخاروفا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه از ورود کامیون‌ها و خودروهایی به جنوب سوریه از طریق مرز اردن خبر داد و افزود که البته این خودروها حامل کمک‌های انسانی نیستند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

راهکارهای دولتی برای حمایت از تولید ملی

تنگناهای دولتی تولید ملی

انحصار طلبی وزارت نفت، مانع اصلی فروش نفت در بورس

با توجه به اعلام آمادگی بخش خصوصی برای خرید نفت از طریق سازوکار بورس و توانمندی این بخش برای بی اثر کردن تحریم‌های نفتی، اجرای این راهکار در دوران تحریم از ضرورت خاصی برخوردار است و باید هر چه سریعتر انجام شود.

هیئت سکولار را سفارت انگلیس قمه و قیمه می‌دهد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از مهم‌ترین اصول هیئتی و مذهبی بودن را تبعیت از اصول اهل‌بیت(ع) از جمله دستگیری از نیازمندان دانست.

پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟

وضعیت این دو بلوک به ترتیبی است که هیچ‌کدام به‌تنهایی نمی‌توانند فراکسیون اکثریت را در مجلس تشکیل دهند؛ اما در صورت ائتلاف با فهرست انتخاباتی «نصر» به اکثریت در مجلس دست‌یافته و نخست‌وزیر را معرفی می‌کنند. حیدر العبادی نیز سعی می‌کند پست نخست‌وزیری را همچنان حفظ کرده و در صورت قبول این پیش‌شرط توسط هر یک از دو بلوک پیش‌گفته با آنان وارد مذاکره و تعامل شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش اختصاصی نسیم آنلاین از آخرین تحولات سیاسی عراق
پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟
استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:
وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند
از آدم‌ربایی و قاچاق عتیقه تا مالیات و صادرات نفت
همه منابع مالی داعش!
دکتر فرشته روح‌افزا همسر شهید حاتمی:
تذکر می‌دهند که در خصوص شهدای مکه و منا مصاحبه نکنید
قانونی در ضدیت با تمام قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل و رد توافق اسلو
نژادپرستی علنی، فرصتی برای اقامه دعاوی حقوقی علیه تل‌آویو
مرگی جز شهادت بر تو حرام بود
چمران افغانستان
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین