توافق دوجانبه کانادا و ژاپن برای توسعه همکاری‌های نظامی

عنوان

وزرای خارجه کانادا و ژاپن برای توسعه همکاری‌های نظامی و امنیتی توافق کردند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، «کریستیا فریلند»، وزیر امور خارجه کانادا و «تارو کونو»، وزیر امور خارجه ژاپن یک توافق دوجانبه برای توسعه همکاری های نظامی امضا کردند. وزارت امور خارجه کانادا امروز (یکشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد: «کانادا و ژاپن طی یک توافق دوجانبه و متقابل موافقت کردند که همکاری های نظامی دو کشور را توسعه دهند و در عملیات مختلف از تجهیزات نظامی یکدیگر استفاده کنند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: همکاری های نظامی میان نیروهای مسلح کانادا و نیروهای دفاعی ژاپن تقویت خواهد شد. همچنین هر دو کشور می توانند در طول عملیات و رزمایش های مختلف در کانادا، ژاپن و کشورهای دیگر از تجهیزات نظامی یکدیگر استفاده کنند.

بر اساس این توافق، همکاری های دوجانبه در زمینه فعالیت های صلح آمیز، مقابله با بحران های انسانی و بلایای طبیعی گسترش خواهد یافت.

وزارت امور خارجه ژاپن هم در بیانیه ای جداگانه اعلام کرد: توافق حاصل شده میان دو کشور درباره تحویل دوجانبه تجهیزات و خدمات نظامی است. دو کشور همچنین موافقت کرده اند که در مسائل امنیتی هم یکدیگر را حمایت کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین