با وجود کهولت و بیماری بوتفلیقه صورت گرفت

درخواست حزب حاکم الجزائر از بوتفلیقه برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری

عنوان

حزب «جبهه التحریر الوطنی» (جبهه آزادی‌بخش ملی) حاکم الجزائر از «عبدالعزیز بوتفلیقه» خواست برای پنجمین بار متوالی نامزد ریاست‌جمهوری شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جمال ولد عباس» دبیرکل حزب حاکم الجزائر از بوتفلیقه خواست تا برای پنجمین بار نامزد ریاست‌جمهوری شود و دلیل این درخواست حفظ امنیت کشور و ایجاد فضای بهتر برای نسل‌های آینده است.

روزنامه القدس‌العربی با اعلام این خبر نوشت که ولد عباس ۷ آوریل نیز در جمع نمایندگان پارلمان و وزرا از بوتفلیقه خواست تا همچنان در منصب ریاست‌جمهوری که از سال ۱۹۹۹ عهده‌دار آن شده است، باقی بماند.

پیش از این «احمد اویحیی» نخست‌وزیر الجزایر نیز تأکید کرد که استمرار ریاست‌جمهوری بوتفلیقه باعث خرسندی و سعادت خواهد شد.

بوتفلیقه در سال ۲۰۱۳ دچار سکته مغزی شد و از آن زمان تا کنون وی توان راه رفتن را از دست داده و از صندلی متحرک استفاده می‌کند و حتی قدرت تکلم وی نیز تا حدودی از دست رفته و به سختی سخن می‌گوید و اغلب در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود مگر در مناسبت‌های ملی همانند روز استقلال الجزائر.

بوتفلیقه در آوریل ۱۹۹۹ به عنوان جانشین «الیامین زروال» رئیس‌جمهور وقت الجزائر انتخاب شد و پس از آن بار دیگر در سال ۲۰۰۴ در منصب خود ابقا شد. وی قرار بود در سال ۲۰۰۹ منصب ریاست‌جمهوری را ترک کند اما با تغییر قانون اساسی موفق شد برای چهارمین بار این منصب را حفظ نماید.

 

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین