موافقت رئیس جمهور نیکاراگوئه برای مذاکره با معترضان

عنوان

رئیس جمهوری نیکاراگوئه گفته است که دولتش مایل است تا وارد مذاکره درباره اصلاحات اجتماعی شود که باعث به وجود آمدن اعتراضات چهار روزه و درگیری میان مردم و نیروهای امنیتی شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در جریان اعتراضات در نیکاراگوئه دست کم 25 تن کشته شده‌اند. یک خبرنگار که این اعتراضات را پوشش می‌داد، نیز در میان کشته هاست.

لوئیس اورتگا، رئیس جمهوری این کشور واقع در آمریکای جنوبی در یک پیام تلویزیونی از زمان آغاز تظاهرات در روز چهارشنبه گفت که آماده مذاکره است تا دیگر خانواده‌های نیکاراگوئه‌ای کشته ندهند.

وی همچنین اشاره کرد که تنها با مقام‌های ارشد اقتصادی گفتگو می‌کند نه دیگر بخش‌های جامعه.

اورتگا تلاش می‌کند تا واکنش تند و خشن نیروهای دولتی و متحدانش را توجیه کند و معترضان را که اکثرا دانشجویان هستند مسبب آغاز درگیری‌ها در کشور جلوه دهد.

رئیس جمهوری نیکاراگوئه ادامه داد: بر آنچه در کشور رخ می‌دهد نمی‌توان نامی نهاد. کودکان – دانشجویان - هم نمی‌دانند کدام حزب آنها را به بازی گرفته است. اعضای گروه‌های تبهکار این کودکان را به صحنه آورده و راهپیمایی‌ها را جرم‌خیز می‌کنند. به همین دلیل است که این دانشجویان در معرض خطر هستند.

یکی از اتاق‌های بازرگانی مهم در نیکاراگوئه در بیانیه‌ای شرایط مذاکره با اورتگا را پایان دادن به سرکوب، آزادی تمامی معترضان بازداشتی و دست برداشتن مقام‌های دولتی از کنترل یکی از کانال‌های خصوصی خبررسان اعلام کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: اگر این شرایط حداقلی اجرایی نشود، هیچ مذاکره‌ای صورت نمی‌گیرد.

از طرفی، کنفرانس اسقف‌های کلیسای رومن کاتولیک نیکاراگوئه نیز این سرکوب علیه معترضان را محکوم و به دولت تاکید کرد تا به آنها گوش فرا دهد و اصلاحات امنیت جامعه را متوقف کند.

براساس این اصلاحات، افزایش درآمدها، پرداخت مالیات و تغییرات در بازنشستگی به منظور مقابله با بحران‌های سیستم امنیت اجتماعی در نیکاراگوئه در نظر گرفته شده است.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد

خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین