موافقت رئیس جمهور نیکاراگوئه برای مذاکره با معترضان

عنوان

رئیس جمهوری نیکاراگوئه گفته است که دولتش مایل است تا وارد مذاکره درباره اصلاحات اجتماعی شود که باعث به وجود آمدن اعتراضات چهار روزه و درگیری میان مردم و نیروهای امنیتی شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در جریان اعتراضات در نیکاراگوئه دست کم 25 تن کشته شده‌اند. یک خبرنگار که این اعتراضات را پوشش می‌داد، نیز در میان کشته هاست.

لوئیس اورتگا، رئیس جمهوری این کشور واقع در آمریکای جنوبی در یک پیام تلویزیونی از زمان آغاز تظاهرات در روز چهارشنبه گفت که آماده مذاکره است تا دیگر خانواده‌های نیکاراگوئه‌ای کشته ندهند.

وی همچنین اشاره کرد که تنها با مقام‌های ارشد اقتصادی گفتگو می‌کند نه دیگر بخش‌های جامعه.

اورتگا تلاش می‌کند تا واکنش تند و خشن نیروهای دولتی و متحدانش را توجیه کند و معترضان را که اکثرا دانشجویان هستند مسبب آغاز درگیری‌ها در کشور جلوه دهد.

رئیس جمهوری نیکاراگوئه ادامه داد: بر آنچه در کشور رخ می‌دهد نمی‌توان نامی نهاد. کودکان – دانشجویان - هم نمی‌دانند کدام حزب آنها را به بازی گرفته است. اعضای گروه‌های تبهکار این کودکان را به صحنه آورده و راهپیمایی‌ها را جرم‌خیز می‌کنند. به همین دلیل است که این دانشجویان در معرض خطر هستند.

یکی از اتاق‌های بازرگانی مهم در نیکاراگوئه در بیانیه‌ای شرایط مذاکره با اورتگا را پایان دادن به سرکوب، آزادی تمامی معترضان بازداشتی و دست برداشتن مقام‌های دولتی از کنترل یکی از کانال‌های خصوصی خبررسان اعلام کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: اگر این شرایط حداقلی اجرایی نشود، هیچ مذاکره‌ای صورت نمی‌گیرد.

از طرفی، کنفرانس اسقف‌های کلیسای رومن کاتولیک نیکاراگوئه نیز این سرکوب علیه معترضان را محکوم و به دولت تاکید کرد تا به آنها گوش فرا دهد و اصلاحات امنیت جامعه را متوقف کند.

براساس این اصلاحات، افزایش درآمدها، پرداخت مالیات و تغییرات در بازنشستگی به منظور مقابله با بحران‌های سیستم امنیت اجتماعی در نیکاراگوئه در نظر گرفته شده است.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین