موافقت رئیس جمهور نیکاراگوئه برای مذاکره با معترضان

عنوان

رئیس جمهوری نیکاراگوئه گفته است که دولتش مایل است تا وارد مذاکره درباره اصلاحات اجتماعی شود که باعث به وجود آمدن اعتراضات چهار روزه و درگیری میان مردم و نیروهای امنیتی شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در جریان اعتراضات در نیکاراگوئه دست کم 25 تن کشته شده‌اند. یک خبرنگار که این اعتراضات را پوشش می‌داد، نیز در میان کشته هاست.

لوئیس اورتگا، رئیس جمهوری این کشور واقع در آمریکای جنوبی در یک پیام تلویزیونی از زمان آغاز تظاهرات در روز چهارشنبه گفت که آماده مذاکره است تا دیگر خانواده‌های نیکاراگوئه‌ای کشته ندهند.

وی همچنین اشاره کرد که تنها با مقام‌های ارشد اقتصادی گفتگو می‌کند نه دیگر بخش‌های جامعه.

اورتگا تلاش می‌کند تا واکنش تند و خشن نیروهای دولتی و متحدانش را توجیه کند و معترضان را که اکثرا دانشجویان هستند مسبب آغاز درگیری‌ها در کشور جلوه دهد.

رئیس جمهوری نیکاراگوئه ادامه داد: بر آنچه در کشور رخ می‌دهد نمی‌توان نامی نهاد. کودکان – دانشجویان - هم نمی‌دانند کدام حزب آنها را به بازی گرفته است. اعضای گروه‌های تبهکار این کودکان را به صحنه آورده و راهپیمایی‌ها را جرم‌خیز می‌کنند. به همین دلیل است که این دانشجویان در معرض خطر هستند.

یکی از اتاق‌های بازرگانی مهم در نیکاراگوئه در بیانیه‌ای شرایط مذاکره با اورتگا را پایان دادن به سرکوب، آزادی تمامی معترضان بازداشتی و دست برداشتن مقام‌های دولتی از کنترل یکی از کانال‌های خصوصی خبررسان اعلام کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: اگر این شرایط حداقلی اجرایی نشود، هیچ مذاکره‌ای صورت نمی‌گیرد.

از طرفی، کنفرانس اسقف‌های کلیسای رومن کاتولیک نیکاراگوئه نیز این سرکوب علیه معترضان را محکوم و به دولت تاکید کرد تا به آنها گوش فرا دهد و اصلاحات امنیت جامعه را متوقف کند.

براساس این اصلاحات، افزایش درآمدها، پرداخت مالیات و تغییرات در بازنشستگی به منظور مقابله با بحران‌های سیستم امنیت اجتماعی در نیکاراگوئه در نظر گرفته شده است.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

راهکارهای دولتی برای حمایت از تولید ملی

تنگناهای دولتی تولید ملی

انحصار طلبی وزارت نفت، مانع اصلی فروش نفت در بورس

با توجه به اعلام آمادگی بخش خصوصی برای خرید نفت از طریق سازوکار بورس و توانمندی این بخش برای بی اثر کردن تحریم‌های نفتی، اجرای این راهکار در دوران تحریم از ضرورت خاصی برخوردار است و باید هر چه سریعتر انجام شود.

هیئت سکولار را سفارت انگلیس قمه و قیمه می‌دهد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از مهم‌ترین اصول هیئتی و مذهبی بودن را تبعیت از اصول اهل‌بیت(ع) از جمله دستگیری از نیازمندان دانست.

پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟

وضعیت این دو بلوک به ترتیبی است که هیچ‌کدام به‌تنهایی نمی‌توانند فراکسیون اکثریت را در مجلس تشکیل دهند؛ اما در صورت ائتلاف با فهرست انتخاباتی «نصر» به اکثریت در مجلس دست‌یافته و نخست‌وزیر را معرفی می‌کنند. حیدر العبادی نیز سعی می‌کند پست نخست‌وزیری را همچنان حفظ کرده و در صورت قبول این پیش‌شرط توسط هر یک از دو بلوک پیش‌گفته با آنان وارد مذاکره و تعامل شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش اختصاصی نسیم آنلاین از آخرین تحولات سیاسی عراق
پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟
استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:
وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند
از آدم‌ربایی و قاچاق عتیقه تا مالیات و صادرات نفت
همه منابع مالی داعش!
دکتر فرشته روح‌افزا همسر شهید حاتمی:
تذکر می‌دهند که در خصوص شهدای مکه و منا مصاحبه نکنید
قانونی در ضدیت با تمام قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل و رد توافق اسلو
نژادپرستی علنی، فرصتی برای اقامه دعاوی حقوقی علیه تل‌آویو
مرگی جز شهادت بر تو حرام بود
چمران افغانستان
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین