تایید و تکذیب همزمان کشف یک مومیایی

عنوان

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران خبر کشف جنازه‌ای مومیایی در حرم حضرت عبدالعظیم را تأیید کرد اما روابط عمومی آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) می گوید جنازه کشف شده مومیایی نبوده است.

له گزارش خبرگزاری مهر ،حسن خلیل‌آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با تایید خبر کشف جنازه‌ای مومیایی در حرم حضرت عبدالعظیم گفت: در پی حفاری‌هایی که در قسمت غربی صحن حرم حضرت عبدالعظیم در شهر ری انجام می‌شده، جنازه‌ای مومیایی‌شده کشف می‌شود که به مسئولان اطلاع می‌دهند و عملیات حفاری متوقف می‌شود.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه احتمال می‌رود جنازه کشف شده مربوط به پهلوی اول باشد، گفت: مسئولان آستان حرم عبدالعظیم ضمن اطلاع‌رسانی به میراث فرهنگی منتظرند تا کارشناسان این حوزه به بررسی موضوع پرداخته و درباره آن اظهارنظر کنند.

وی تأکید کرد: چون جنازه مومیایی است و جنبه میراثی و تاریخی دارد، باید منتظر ماند تا نظر نهایی از سوی کارشناسان اعلام شود.

این در حالی است که مصطفی آجرلو، مدیر کل روابط عمومی آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با رد وجود جسد مومیایی شده گفت : جنازه کشف در اطراف حرم حضرت شاه عبدالعظیم حسنی یک جسد طبیعی است و جسدی مومیایی به دست نیامده است.

وی ادامه داد : تنها مورد مشکوک در مورد این جسد، قابل تشخیص نبودن چهره آن است. 

آجرلو با اشاره به این که این جسد هنگام طرح توسعه حرم کشف شده و از نظر ما موردی طبیعی به شمار می‌رود اما باز هم اداره میراث فرهنگی استان تهران باید در موردش نظر کارشناسی بدهد گفت: در اطراف حرم عبدالعظیم، قبرستان‌های قدیمی وجود داشته‌اند که به مرور زمان ناپدید شده‌اند. به همین خاطر هنگام اجرای طرح توسعه رسیدن به چنین اجساد و بقایای آنها مورد تازه و ویژه‌ای به حساب نمی‌آید.

وی ادامه داد: در طرحِ در دست انجام، هیچ حفاری انجام نشده است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین