تایید و تکذیب همزمان کشف یک مومیایی

عنوان

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران خبر کشف جنازه‌ای مومیایی در حرم حضرت عبدالعظیم را تأیید کرد اما روابط عمومی آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) می گوید جنازه کشف شده مومیایی نبوده است.

له گزارش خبرگزاری مهر ،حسن خلیل‌آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با تایید خبر کشف جنازه‌ای مومیایی در حرم حضرت عبدالعظیم گفت: در پی حفاری‌هایی که در قسمت غربی صحن حرم حضرت عبدالعظیم در شهر ری انجام می‌شده، جنازه‌ای مومیایی‌شده کشف می‌شود که به مسئولان اطلاع می‌دهند و عملیات حفاری متوقف می‌شود.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه احتمال می‌رود جنازه کشف شده مربوط به پهلوی اول باشد، گفت: مسئولان آستان حرم عبدالعظیم ضمن اطلاع‌رسانی به میراث فرهنگی منتظرند تا کارشناسان این حوزه به بررسی موضوع پرداخته و درباره آن اظهارنظر کنند.

وی تأکید کرد: چون جنازه مومیایی است و جنبه میراثی و تاریخی دارد، باید منتظر ماند تا نظر نهایی از سوی کارشناسان اعلام شود.

این در حالی است که مصطفی آجرلو، مدیر کل روابط عمومی آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با رد وجود جسد مومیایی شده گفت : جنازه کشف در اطراف حرم حضرت شاه عبدالعظیم حسنی یک جسد طبیعی است و جسدی مومیایی به دست نیامده است.

وی ادامه داد : تنها مورد مشکوک در مورد این جسد، قابل تشخیص نبودن چهره آن است. 

آجرلو با اشاره به این که این جسد هنگام طرح توسعه حرم کشف شده و از نظر ما موردی طبیعی به شمار می‌رود اما باز هم اداره میراث فرهنگی استان تهران باید در موردش نظر کارشناسی بدهد گفت: در اطراف حرم عبدالعظیم، قبرستان‌های قدیمی وجود داشته‌اند که به مرور زمان ناپدید شده‌اند. به همین خاطر هنگام اجرای طرح توسعه رسیدن به چنین اجساد و بقایای آنها مورد تازه و ویژه‌ای به حساب نمی‌آید.

وی ادامه داد: در طرحِ در دست انجام، هیچ حفاری انجام نشده است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

راهکارهای دولتی برای حمایت از تولید ملی

تنگناهای دولتی تولید ملی

انحصار طلبی وزارت نفت، مانع اصلی فروش نفت در بورس

با توجه به اعلام آمادگی بخش خصوصی برای خرید نفت از طریق سازوکار بورس و توانمندی این بخش برای بی اثر کردن تحریم‌های نفتی، اجرای این راهکار در دوران تحریم از ضرورت خاصی برخوردار است و باید هر چه سریعتر انجام شود.

هیئت سکولار را سفارت انگلیس قمه و قیمه می‌دهد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از مهم‌ترین اصول هیئتی و مذهبی بودن را تبعیت از اصول اهل‌بیت(ع) از جمله دستگیری از نیازمندان دانست.

پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟

وضعیت این دو بلوک به ترتیبی است که هیچ‌کدام به‌تنهایی نمی‌توانند فراکسیون اکثریت را در مجلس تشکیل دهند؛ اما در صورت ائتلاف با فهرست انتخاباتی «نصر» به اکثریت در مجلس دست‌یافته و نخست‌وزیر را معرفی می‌کنند. حیدر العبادی نیز سعی می‌کند پست نخست‌وزیری را همچنان حفظ کرده و در صورت قبول این پیش‌شرط توسط هر یک از دو بلوک پیش‌گفته با آنان وارد مذاکره و تعامل شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت مطرح کرد؛
ابتلای ۸۷ نفر به ایدز در روستای درگز صحت ندارد/ بهزیستی به وظایفش عمل کند
مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر؛
هزینه بیمه روستائیان و عشایر روزی یک عدد تخم مرغ است
معاون خدمات شهری شهرداری تهران مطرح کرد؛
احداث زباله‌سوز ۳۲۰۰ تنی در آینده‌ای نزدیک در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین