در راستای تقویت حضور نظامی در قاره آفریقا

آمریکا در نیجر در حال ساخت پایگاه پهپادِ رزمی است

عنوان

طبق گزارش رسانه آمریکایی، در ادامه تقویت حضور نظامی این کشور در قاره آفریقا، واشنگتن در حال ساخت یک پایگاه پهپادهای رزمی در نیجر است.

به گزارش گروه بین‌‎الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های آمریکایی از ساخت یک پایگاه پهپادهای نظامی و رزمی این کشور در نیجر خبر دادند تا به ادعای واشنگتن از آن برای مقابله با «گروه‌های تروریستی» استفاده شود.

بنا بر گزارش آسوشیتدپرس، نیروی هوایی آمریکا در نیجر در حال ساختن یک پاپگاه پهپادی رزمی  است؛ پایگاهی که انتظار می‌رود تا اوایل سال آینده میلادی آماده به کار و عملیاتی شود.

بنا به گفته مقام‌های آمریکایی، این پایگاه به درخواست دولت نیجر و در چند مایلی شهر «اغادیز» در حال احداث است.
طبق گزارش آسوشیتدپرس، قرار است به تدریج و با نهایی شدن ساخت آن، جنگنده‌ها و پهپادهای ام کیو-9 آمریکایی که هم اکنون در نیامی پایتخت نیجر مستقر است، به پایگاه جدید منتقل شود.

تا پیش از حمله غافلگیرانه عناصر وابسته به داعش در ماه اکتبر به نظامیان آمریکایی در نیجر که به کشته شدن 4 نظامی منجر شد، خبرهای چندانی درباره حضور نظامی واشنگتن در این کشور آفریقایی منتشر نمی‌شد.

مقام‌های رسمی آمریکایی بنا به دلایل امنیتی، درباره اینکه چه تعداد پهپاد رزمی در پایگاه نیجر مستقر خواهد شد و یا اینکه چه تعداد پرسنل تازه آمریکایی قرار است به نیجر یا دیگر کشورهای آفریقایی اعزام شوند، اظهارنظر نکرده‌اند.

پیش از نیجر، آمریکا در جیبوتی هم حضور نظامی پررنگی داشته است.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، واشنگتن در این چند سال اخیر، تعداد نظامیانش را از 100 تن به 800 تن در نیجر افزایش داده است.

بیشترین تهداد نظامیان آمریکایی در قاره آفریقا در اردوگاه «لیمونیه» واقع در جیبوتی حاضر هستند و در آن 4 هزار نیرو فعالیت دارند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین