اخبار امنیتی سوریه؛

نبرد ارتش سوریه با داعش ادامه دارد/ناکام ماندن تحرکات تروریست‌ها

عنوان

تداوم نبرد ارتش سوریه با تکفیری ها در جنوب دمشق و تعداد موارد نقض مناطق کاهش تنش در سوریه طی ۲۴ ساعت گذشته از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، ارتش سوریه در ادامه پیشروی های خود در جنوب دمشق در محور زلیخه در منطقه التضامن پیشروی کرد و برخی ساختمانهای تحت اشغال داعش را از لوث تکفیری ها آزاد کرد.

از سوی دیگر ارتش سوریه تحرک تروریستهایی که قصد داشتند از الحجر الاسود به سوی القدم در جنوب دمشق نفوذ کنند را ناکام گذاشت. این تروریستها قصد داشتند از طریق تونل حفر شده خود را به محله القدم برسانند که ارتش سوریه در عملیاتی شماری از تروریستها را به هلاکت رساند و زخمی کرد.

همزمان تروریستهای از اردوگاه الیرموک در جنوب دمشق به منطقه التضامن خمپاره شلیک کردند.

در حمص نیز ارتش سوریه مواضع تروریستها را در الزعفرانه، عین حسین، دیر فول، العامریه، محیط القنطرات و عزالدین زیر آتش سنگین قرار داد.

خبر دیگر اینکه عماد ایوب وزیر دفاع سوریه از یگانهای ارتش سوریه در حومه دمشق بازدید به عمل آورد و با فرماندهای که در پاکسازی غوطه شرقی و قلمون شرقی از تروریستهای مشارکت کرده اند، دیدار کرد.

در همین حال وزارت دفاع روسیه اعلام کرد:  کمیته روسی-ترکیه ای نظارت بر مناطق کاهش تنش در سوریه طی ۲۴ ساعت گذشته مواردی از نقض آتش بس را ثبت کرده اند که کمیته روسی در این مدت ۷ مورد آتش بس و طرف ترکیه ای ۲ مورد را ثبت کرده است. این موارد نقض در لاذقیه، حماه و حلب رخ داده است اما اوضاع در مناطق کاهش تنش در سوریه با ثبات است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته مرکز آشتی روسیه در سوریه ۳.۸ طن مواد غذایی و لوازم معیشتی به شهرک خشام در حومه دیرالزور و روستای العمد در حومه حلب ارسال کرده است.

از سوی دیگر منابع وابسته به مخالفان سوری گزارش دادند که گروه موسوم به جبهه تحریر سوریه بر مناطق جمعیه السعدیه، عباد الرحمن و روستای بلنتا الهباطه پس از درگیری با هیئت تحریر الشام در حومه غربی حلب مسلط شده است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آب پاکی دبیر اجرایی FATF روی دست حامیان دولت

هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد

کدخدایی: اصلاح فوری قانون انتخابات ضروری است

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: اصلاح قانون انتخابات ضرورتی انکارناپذیر است.

ایران دستور کار اجلاس FATF

اعضای گروه ویژه اقدام مالی از روز یکشنبه با یک فهرست کار گردهم می‌آیند که از جمله موارد این فهرست ارزیابی میزان پیشرفت ایران در تحقق برنامه اجرایی توافق شده بین دو طرف است.

متأسفانه قانع کننده نبود

آیت الله مکارم شیرازی در پی سخنان اخیر رییس قوه قضائیه در خصوص اظهارات ایشان در مورد بدهکاران مهریه، نامه‌ای سرگشاده به وی ارسال کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نماینده سازمان ملل متحد در یمن
قحطی جان ۱۳ میلیون یمنی را تهدید می‌کند
به امید حضور دوباره در سنگر مبارزه برای مجاهدی از جنس مقاومت و تفکر
رمضان عبدالله شلح؛ از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
ایزدی در تحلیل سفر روحانی به نیویورک مطرح کرد:
مذاکره، ابزار عملیات روانیِ آمریکا است
نگاهی به سپتامبر پر حادثه تاریخ فلسطین
چرا هزینه سازش بیشتر از مقاومت است؟
اولین مصاحبه بشار اسد با یک رسانه عربی پس از جنگ
سوریه بزودی نقش محوری عربی خود را بازخواهد یافت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین