جمهوری چک کنسولگری افتخاری خود را در قدس اشغالی بازگشایی می‌کند

عنوان

وزارت خارجه جمهوری چک اعلام کرد قصد دارد در ماه مه کنسولگری افتخاری خود را در قدس اشغالی بازگشایی کند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه جمهوری چک روز چهارشنبه اعلام کرد قصد دارد در ماه مه کنسولگری افتخاری خود را در قدس بازگشایی کند. این در حالی است که میلوش زمان، رئیس جمهور چک، به این مناسبت ابزار امیدواری کرد سفارت کشورش از تل آویو به قدس منتقل شود.

وزارت امور خارجه جمهوری چک در بیانیه ای اعلام کرد جمهوری چک تصمیم گرفت در ماه مه کنسولگری افتخاری خود را در قدس بازگشایی کند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است این تصمیم بر توافقنامه نهایی مربوط به قدس هیچ تاثیری ندارد و جمهوری چک­ کاملا به موضع مشترک اتحادیه اروپا احترام می گذارد. موضعی که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل و فلسطین­ می داند.
­

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری چک­ گفت: کنسولگری افتخاری جمهوری چک که در ابتدای سال های ۱۹۹۰ در قدس باز شده بود در سال ۲۰۱۶ به علت مرگ کنسول افتخاری سابق این کشور بسته شد.

میلوش زمان، رئیس جمهوری چک، که به مواضع نزدیک به رزیم صهیونیستی شهرت دارد به نوبه خود با دیگر در چهارشنبه شب گفت امیدوار است سفارتخانه کشورش به قدس منتقل شود.

رئیس جمهور چک افزود من­ دیدار­ با بنیامین نتانیاهو را به خاطر می آورم که به من گفت: چنانچه سفارت جمهوری چک را به قدس انتقال بدهید، خانه شخصی خودم (خانه نتانیاهو) را به شما (میلوش زمان) واگذار می کنم.

میلوش زمان، مقامات کشور های اروپایی و دیگر کشور ها را که با انتقال سفارت خانه های خود به قدس مخالف هستند «بزدل» توصیف کرد. وی تاکید کرد­ از پیشنهاد آمریکا کپی برداری نمی کند بلکه بر عکس این آمریکایی ها هستند که از پیشنهاد وی  کپی برداری می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

گزارش اختصاصی نسیم آنلاین از آخرین تحولات سیاسی عراق

پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟

هدف از جنگ ۳۳ روزه ریشه‌دار کردن رژیم‌صهیونیستی در منطقه بود

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه هدف از جنگ ۳۳ روزه تحقق اهداف آمریکا در زمان جرج بوش بود، افزود: قصد آمریکا این بود که اسرائیل را در منطقه ریشه‌دارتر کند، اما با پیروزی مقاومت این طرح شکست خورد.

هیچ عاقلی مذاکره برای مذاکره را نمی‌پذیرد

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رابطه با اظهارات اخیر «دیوید آلبرایت» گفت: این حرفها را قبلا هم افراد دیگری زده بودند و از همان ابتدا دولت اوباما و به خصوص شخص کری هدف‌شان این نبود که محدودیت‌ها بعد از 8 سال برداشته شود.

واردات کالاهای کشورهای تحریم‌کننده نفت را ممنوع کنید

این اولین بار نیست که ایران تحریم نفتی می‌شود. ما قبلا تجربه چنین تحریم‌هایی را در گذشته داشته‌ایم  و باید به جای خام فروشی ماده‌ای با ارزش افزوده تولید و صادر کنیم. با این شیوه، هم ایران تبدیل به یک کشور صنعتی می‌شود و هم کلی شغل ایجاد می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش اختصاصی نسیم آنلاین از آخرین تحولات سیاسی عراق
پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟
استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:
وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند
از آدم‌ربایی و قاچاق عتیقه تا مالیات و صادرات نفت
همه منابع مالی داعش!
دکتر فرشته روح‌افزا همسر شهید حاتمی:
تذکر می‌دهند که در خصوص شهدای مکه و منا مصاحبه نکنید
قانونی در ضدیت با تمام قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل و رد توافق اسلو
نژادپرستی علنی، فرصتی برای اقامه دعاوی حقوقی علیه تل‌آویو
مرگی جز شهادت بر تو حرام بود
چمران افغانستان
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین