جمهوری چک کنسولگری افتخاری خود را در قدس اشغالی بازگشایی می‌کند

عنوان

وزارت خارجه جمهوری چک اعلام کرد قصد دارد در ماه مه کنسولگری افتخاری خود را در قدس اشغالی بازگشایی کند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه جمهوری چک روز چهارشنبه اعلام کرد قصد دارد در ماه مه کنسولگری افتخاری خود را در قدس بازگشایی کند. این در حالی است که میلوش زمان، رئیس جمهور چک، به این مناسبت ابزار امیدواری کرد سفارت کشورش از تل آویو به قدس منتقل شود.

وزارت امور خارجه جمهوری چک در بیانیه ای اعلام کرد جمهوری چک تصمیم گرفت در ماه مه کنسولگری افتخاری خود را در قدس بازگشایی کند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است این تصمیم بر توافقنامه نهایی مربوط به قدس هیچ تاثیری ندارد و جمهوری چک­ کاملا به موضع مشترک اتحادیه اروپا احترام می گذارد. موضعی که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل و فلسطین­ می داند.
­

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری چک­ گفت: کنسولگری افتخاری جمهوری چک که در ابتدای سال های ۱۹۹۰ در قدس باز شده بود در سال ۲۰۱۶ به علت مرگ کنسول افتخاری سابق این کشور بسته شد.

میلوش زمان، رئیس جمهوری چک، که به مواضع نزدیک به رزیم صهیونیستی شهرت دارد به نوبه خود با دیگر در چهارشنبه شب گفت امیدوار است سفارتخانه کشورش به قدس منتقل شود.

رئیس جمهور چک افزود من­ دیدار­ با بنیامین نتانیاهو را به خاطر می آورم که به من گفت: چنانچه سفارت جمهوری چک را به قدس انتقال بدهید، خانه شخصی خودم (خانه نتانیاهو) را به شما (میلوش زمان) واگذار می کنم.

میلوش زمان، مقامات کشور های اروپایی و دیگر کشور ها را که با انتقال سفارت خانه های خود به قدس مخالف هستند «بزدل» توصیف کرد. وی تاکید کرد­ از پیشنهاد آمریکا کپی برداری نمی کند بلکه بر عکس این آمریکایی ها هستند که از پیشنهاد وی  کپی برداری می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عواقب مرگ جمال خاشقچی دامنگیر ولیعهد شد
هیأت علمای عربستان خواستار برکناری بن سلمان شد
آب پاکی دبیر اجرایی FATF روی دست حامیان دولت
هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد
سید حسن نصرالله در نکوداشت مادر شهید عماد
برخی سران عرب به ترامپ جزیه می‌دهند
نماینده سازمان ملل متحد در یمن
قحطی جان ۱۳ میلیون یمنی را تهدید می‌کند
به امید حضور دوباره در سنگر مبارزه برای مجاهدی از جنس مقاومت و تفکر
رمضان عبدالله شلح؛ از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین