جمهوری چک کنسولگری افتخاری خود را در قدس اشغالی بازگشایی می‌کند

عنوان

وزارت خارجه جمهوری چک اعلام کرد قصد دارد در ماه مه کنسولگری افتخاری خود را در قدس اشغالی بازگشایی کند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه جمهوری چک روز چهارشنبه اعلام کرد قصد دارد در ماه مه کنسولگری افتخاری خود را در قدس بازگشایی کند. این در حالی است که میلوش زمان، رئیس جمهور چک، به این مناسبت ابزار امیدواری کرد سفارت کشورش از تل آویو به قدس منتقل شود.

وزارت امور خارجه جمهوری چک در بیانیه ای اعلام کرد جمهوری چک تصمیم گرفت در ماه مه کنسولگری افتخاری خود را در قدس بازگشایی کند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است این تصمیم بر توافقنامه نهایی مربوط به قدس هیچ تاثیری ندارد و جمهوری چک­ کاملا به موضع مشترک اتحادیه اروپا احترام می گذارد. موضعی که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل و فلسطین­ می داند.
­

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری چک­ گفت: کنسولگری افتخاری جمهوری چک که در ابتدای سال های ۱۹۹۰ در قدس باز شده بود در سال ۲۰۱۶ به علت مرگ کنسول افتخاری سابق این کشور بسته شد.

میلوش زمان، رئیس جمهوری چک، که به مواضع نزدیک به رزیم صهیونیستی شهرت دارد به نوبه خود با دیگر در چهارشنبه شب گفت امیدوار است سفارتخانه کشورش به قدس منتقل شود.

رئیس جمهور چک افزود من­ دیدار­ با بنیامین نتانیاهو را به خاطر می آورم که به من گفت: چنانچه سفارت جمهوری چک را به قدس انتقال بدهید، خانه شخصی خودم (خانه نتانیاهو) را به شما (میلوش زمان) واگذار می کنم.

میلوش زمان، مقامات کشور های اروپایی و دیگر کشور ها را که با انتقال سفارت خانه های خود به قدس مخالف هستند «بزدل» توصیف کرد. وی تاکید کرد­ از پیشنهاد آمریکا کپی برداری نمی کند بلکه بر عکس این آمریکایی ها هستند که از پیشنهاد وی  کپی برداری می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین