گسترش طرح توزیع یک وعده غذای گرم در روستا مهدها

عنوان

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به حمایت سازمان بهزیستی از کودکانی که در روستامهدها و حاشیه شهرها زندگی می‌کنند،گفت: امسال طرح توزیع یک وعده غذای گرم در روستا مهدها گسترش پیدا می‌کند.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به برنامه ریزی سازمان بهزیستی حمایت از کودکانی که دچار سوءتغذیه هستند، بیان کرد: در این زمینه طرح های خوبی انجام گرفته است که می توان به طرح توزیع یک وعده غذای گرم در روستامهدها و مهدهای حاشیه ای اشاره کرد.

وی افزود: هر ساله بازبینی در اجرای طرح های حمایتی می شود و امسال نیز طرح توزیع یک وعده غذای گرم مورد بازبینی و بررسی قرار می گیرد و این در حالی است که امسال طرح توزیع یک وعده غذای گرم در روستامهدها افزایش می یابد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: هم اکنون طرح اشاره شده در 10 استان اجرا می شود که امسال تعداد استان ها افزایش خواهد یافت.

محسنی بندپی با اشاره به برنامه ریزی سازمان بهزیستی در خصوص اجرای طرح های آموزشی در مهدهای کودک گفت: آموزش قرآن و مفاهیم دینی یکی از طرح هایی است که مورد توجه سازمان قرار دارد و در این زمینه اقدامات خوبی هم صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بالغ بر 17 هزار مهدکودک زیرنظر سازمان بهزیستی فعالیت دارند و این سازمان نظارت مستمری را در طول ماه بر برنامه های مهدها دارد و این در حالی است که با مهدهای متخلف به صورت جدی برخورد می شود.

محسنی بندپی گفت: یکی از مورادی که سازمان بهزیستی به طور جدی آن را در مهدها رصد می کند نحوه پذیرش کودکان و دریافت شهریه بر اساس بخشنامه های سازمان است که در این زمینه نیز با مهدهای که شهریه اضافی از خانواده ها دریافت می کنند برخورد می کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین در خصوص اجرای سایر برنامه های آموزشی در مهدها گفت: تمامی این برنامه بر اساس نظرات افراد کارشناس در حوزه کودکان و مسائل دینی برگزار می شود.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین