اولین پاتوق کتاب سیار رونمایی شد+عکس

عنوان

این فروشگاه سیار کتاب که توسط پاتوق کتاب و با حمایت دفتر نشر معارف بصورت کاملا داخلی و توسط جوانان فرهنگی در شهر قم طراحی و اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگار پویا، مجتمع 13 آبان (لانه جاسوسی سابق ) روز سه شنبه میزبان یک رویداد فرهنگی از جنس ابتکار ونوآوری بود.

در حاشیه نشست ائمه جماعات دانشگاه های تهران که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار شد از اولین پاتوق کتاب سیار رونمایی شد.

این فروشگاه سیار کتاب که توسط پاتوق کتاب و با حمایت دفتر نشر معارف بصورت کاملا داخلی و  توسط  جوانان فرهنگی در شهر قم طراحی و اجرا شده است؛ امکان عرضه و نمایش بیش از 700 جلد کتاب را به سهولت و به آسانی به نمایش بگذارد.

امکان جابجایی آسان و سرعت عمل در بازو بست شدن و همچنین عدم نیاز به مکان زیاد و کمترین دخالت نیروی انسانی در راه اندازی و جمع شدن از ویژگی های منحصر به فرد این فروشگاه سیار کتاب است.

نمایش و عرضه تعداد بالای عناوین در کمترین مساحت ممکن و عدم  نیاز به داشتن توانایی خاص در رانندگی و راه اندازی از دیگر ویژگی های متمایز این کتابفروشی سیار است.

مسعود پیرمرادیان مدیرعامل دفتر نشر معارف در حاشیه این مراسم در گفتگو با تسنیم گفت: طراحی و اجرای این خودرو برای پاسخگویی بهنیاز جامع برای دسترسی به کتاب خوب انجام شده است. ما در دفتر نشر معارف بر این باوریم که بزرگ ترین مشکل حوزه نشر در کشور ما عدم وجود شبکه مناسب توزیع و ویترین کتاب خوب به میزان لازم در کشور است. از این رو ما با حمایت این طرح به دنبال ساده کردن دسترسی مردم به کتاب خوب هستیم.

وی همچنین با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در رابطه با نیاز جامعه به عدالت در همه عرصه ها افزود: یکی از اهداف راه اندازی پاتوق کتاب سیاربردن کتابفروشی در میان مردم خصوصا در مناطق و محلاتی است که دسترسی کمتری به مراکز توزیع کتاب وجود دارد.ما در این طرح نگاه ویژه ای به  روستاها ومناطق کمتر توسعه یافته خواهیم داشت ویکی از اهداف اصلی جامعه مخاطب ما مردم این مناطق خواهندبود.

مدیرعامل دفتر نشر معارف با اعلام آمادگی برای حمایت از طرح های جدید و نوآورانه در زمینه کتاب و کتابخوانی گفت: ما در دفترنشر معارف علاوه بر تمرکزبر تولید محتوا خوب و فاخر، اهتمام جدی بر کمک به چرخه توزیع کتاب های جبهه فرهنگی انقلاب داریم و به دنبال ایجاد بستر برای راه اندازی شبکه سالم و قوی برای عرضه محصولات این جبهه داریم و اساسا راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای و حمایت از تأسیس شرکت پاتوق کتاب با این هدف صورت گرفته است.

پیرمرادیان با تأکید بر این که طراحی و تولید این فروشگاه تماما ایده پردازی و نوآورانه بوده است گفت: کار ایده پردازی ، طراحی  و تولید نمونه اولیه این فروشگاه سیار توسط جوانان انقلابی ودر کارگاهی در قم انجام شده و ما در ساخت آن سعی کردیم به غیر از مواردی که کالای مشابه داخلی وجود ندارد ازقطعات داخلی استفاده کنیم.

مهدی اخویان مدیرعامل شرکت پاتوق کتاب نیز در این در حاشیه آیین رونمایی از اولین پاتوق کتاب سیار به خبرنگار ما گفت: امروز درحالی شاهد راه اندازی اولین پاتوق کتاب سیار هستیم که فروشگاه های پاتوق کتاب در 27 استان کشور راه اندازی شده و به مرحله تثبیت و شکوفایی رسیده اند.

رئیس هیئت مدیره پاتوق کتاب نوآوری را لازمه پویایی و نشاط در کار فرهنگی دانست و افزود: راه اندازی این فروشگاه سیار ،طرحی نوآورانه جهت پاسخ به نیاز مجموعه های فرهنگی برای تأمین کتاب و محصولات فاخر جبهه فرهنگی انقلاب است و امیدواریم با حمایت معنوی مسئولین بتوانند درانجام این رسالت موفق باشد.

اخویان در رابطه با ادامه اجرای این طرح گفت: این خودرو نمونه اولیه ودر واقع آزمایشگاهی اینطرح است و بنا داریم پس از برگزاری نمایگاه های مختلف در مدت زمان سه ماهه از اجرای این طرح بازخورد گیری کنیم و با احصاء و برطرف کردن کلیه نواقص احتمالی و تکمیل فرآیندها ،این خودرو را به تولید انبوه برسانیم.

مدیرعامل پاتوق کتاب همچنین گفت: امیدواریم در مرحله اول اجرای این طرح بتوانیم همه مراکز استان های کشور را به حداقل یک دستگاه پاتوق کتاب سیار مجهز نماییم تا ضمن در دسترس قرار گرفتن کتاب برای همه مردم بتوان بازخورد خوب و دقیقی از اجرای این طرح بدست آورد.

احسان رضایی مجری اولین فروشگاه سیار کتاب نیز به خبرنگار ما گفت: سابقه خوب برگزاری نمایشگاه در مدارس، دانشگاه ها، مساجد و کلیه مکان های عمومی ما را امیدوار کردهاست که پاتوق کتاب سیار در اجرای این رسالت  موفق خواهد بود.

رضایی با اشاره به این که پاتوق سیار کتاب ظرفیت انتقال و نمایش بیش از هفتصد عنوان کتاب را به راحتی و سهولت فراهم میکند گفت: امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم به یکی از دغدغه های  رهبری که راه اندازی کتابفروش سر هر کوچه است جامع عمل بپوشیم و شهر به شهر و کوچه به کوچه کتاب خوب را به مردم معرفی کنیم و به دستشان برسانیم.

 لازم به توضیح است است که پاتوق کتاب مجموعه فروشگاه های زنجیره ای است که از سال 92 توسط عدهای از جوانان فعال در عرصه کتاب و با حمایت دفتر نشر معارف راه اندازی شد وظرف مدت کوتاهی توانست به یکی از شبکه ای اصلیتوزیع محصولات جبهه فرهنگی انقلاب تبدیل شود.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مشکل تسویه ارزی نفت خام فروخته شده در بورس چیست؟

پاشنه آشیل عرضه نفت در بورس

در منطق آمریکایی واژه توافق بی معناست / خروج امریکا از برجام برای امتیازگیری بیشتر است

کارشناس مسائل سیاسی گفت:طبیعی است که درهر توافق یکسری امتیازات به طرف مقابل داده و یک سری امتیازات هم گرفته شود، اما در منطق آمریکایی توافق مفهومی ندارد.

برجام هیچ کمکی به باز شدن راه‌های بانکی و سوئیفت نکرد

ورود ارز به کشور دلیل عمده کاهش قیمت ارز بود و باعث شد تا بین عرضه و تقاضا تعادل برقرار شود و هر چه این تعادل بیشتر شود قیمت دلار هم متعادل تر خواهد شد.

پذیرش FATF خلاف انسانیت و اسلامیت و استقلال ایران است

 یکی از روش‌های آمریکا برای اداره جهان جعل قواعدی است که به جهان‌داری او کمک کند و دولت‌های آزادی‌خواه و استقلال‌طلب را تحت شعاع قرار دهد. FATF یکی از آنهاست که ملزم می‌کند کشورهای عضو اطلاعات شفاف را مبادله کنند

مهم‌ترین مطالب سرویس

شکرگزاری وجود مسیح علی‌نژاد باشیم
از انصارحزب الله تا مسیح علی نژاد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم ویژه هفته دفاع مقدس:
در روایت دفاع مقدس روح مجاهدت وشکست‌ناپذیری ملت ایران متبلور باشد
حجت الاسلام پناهیان در نهمین شب از سوگواره هنر و حماسه:
پاداش و کنترل آدم را ضعیف می‌کند.
حجت‌الاسلام پناهیان در سوگواره هنر و حماسه:
نیازمند گروه‌های جهادی که مردم را پولدار کنند، هستیم
در گفتگو با مهدی سیار مطرح شد
دمِ پایانی‌ مانیفست ‌هیأت است
نگاهی به آخرین فیلم حمید نعمت‌الله
«شعله ور»؛ حقارت، حسادت، جنایت
واکنش روزنامه جام جم به اقدام بازیگر سریال پدر
در حاشیه حاشیه‌سازی‌های اینستاگرامی یک نوبازیگر
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین