اولین پاتوق کتاب سیار رونمایی شد+عکس

عنوان

این فروشگاه سیار کتاب که توسط پاتوق کتاب و با حمایت دفتر نشر معارف بصورت کاملا داخلی و توسط جوانان فرهنگی در شهر قم طراحی و اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگار پویا، مجتمع 13 آبان (لانه جاسوسی سابق ) روز سه شنبه میزبان یک رویداد فرهنگی از جنس ابتکار ونوآوری بود.

در حاشیه نشست ائمه جماعات دانشگاه های تهران که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار شد از اولین پاتوق کتاب سیار رونمایی شد.

این فروشگاه سیار کتاب که توسط پاتوق کتاب و با حمایت دفتر نشر معارف بصورت کاملا داخلی و  توسط  جوانان فرهنگی در شهر قم طراحی و اجرا شده است؛ امکان عرضه و نمایش بیش از 700 جلد کتاب را به سهولت و به آسانی به نمایش بگذارد.

امکان جابجایی آسان و سرعت عمل در بازو بست شدن و همچنین عدم نیاز به مکان زیاد و کمترین دخالت نیروی انسانی در راه اندازی و جمع شدن از ویژگی های منحصر به فرد این فروشگاه سیار کتاب است.

نمایش و عرضه تعداد بالای عناوین در کمترین مساحت ممکن و عدم  نیاز به داشتن توانایی خاص در رانندگی و راه اندازی از دیگر ویژگی های متمایز این کتابفروشی سیار است.

مسعود پیرمرادیان مدیرعامل دفتر نشر معارف در حاشیه این مراسم در گفتگو با تسنیم گفت: طراحی و اجرای این خودرو برای پاسخگویی بهنیاز جامع برای دسترسی به کتاب خوب انجام شده است. ما در دفتر نشر معارف بر این باوریم که بزرگ ترین مشکل حوزه نشر در کشور ما عدم وجود شبکه مناسب توزیع و ویترین کتاب خوب به میزان لازم در کشور است. از این رو ما با حمایت این طرح به دنبال ساده کردن دسترسی مردم به کتاب خوب هستیم.

وی همچنین با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در رابطه با نیاز جامعه به عدالت در همه عرصه ها افزود: یکی از اهداف راه اندازی پاتوق کتاب سیاربردن کتابفروشی در میان مردم خصوصا در مناطق و محلاتی است که دسترسی کمتری به مراکز توزیع کتاب وجود دارد.ما در این طرح نگاه ویژه ای به  روستاها ومناطق کمتر توسعه یافته خواهیم داشت ویکی از اهداف اصلی جامعه مخاطب ما مردم این مناطق خواهندبود.

مدیرعامل دفتر نشر معارف با اعلام آمادگی برای حمایت از طرح های جدید و نوآورانه در زمینه کتاب و کتابخوانی گفت: ما در دفترنشر معارف علاوه بر تمرکزبر تولید محتوا خوب و فاخر، اهتمام جدی بر کمک به چرخه توزیع کتاب های جبهه فرهنگی انقلاب داریم و به دنبال ایجاد بستر برای راه اندازی شبکه سالم و قوی برای عرضه محصولات این جبهه داریم و اساسا راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای و حمایت از تأسیس شرکت پاتوق کتاب با این هدف صورت گرفته است.

پیرمرادیان با تأکید بر این که طراحی و تولید این فروشگاه تماما ایده پردازی و نوآورانه بوده است گفت: کار ایده پردازی ، طراحی  و تولید نمونه اولیه این فروشگاه سیار توسط جوانان انقلابی ودر کارگاهی در قم انجام شده و ما در ساخت آن سعی کردیم به غیر از مواردی که کالای مشابه داخلی وجود ندارد ازقطعات داخلی استفاده کنیم.

مهدی اخویان مدیرعامل شرکت پاتوق کتاب نیز در این در حاشیه آیین رونمایی از اولین پاتوق کتاب سیار به خبرنگار ما گفت: امروز درحالی شاهد راه اندازی اولین پاتوق کتاب سیار هستیم که فروشگاه های پاتوق کتاب در 27 استان کشور راه اندازی شده و به مرحله تثبیت و شکوفایی رسیده اند.

رئیس هیئت مدیره پاتوق کتاب نوآوری را لازمه پویایی و نشاط در کار فرهنگی دانست و افزود: راه اندازی این فروشگاه سیار ،طرحی نوآورانه جهت پاسخ به نیاز مجموعه های فرهنگی برای تأمین کتاب و محصولات فاخر جبهه فرهنگی انقلاب است و امیدواریم با حمایت معنوی مسئولین بتوانند درانجام این رسالت موفق باشد.

اخویان در رابطه با ادامه اجرای این طرح گفت: این خودرو نمونه اولیه ودر واقع آزمایشگاهی اینطرح است و بنا داریم پس از برگزاری نمایگاه های مختلف در مدت زمان سه ماهه از اجرای این طرح بازخورد گیری کنیم و با احصاء و برطرف کردن کلیه نواقص احتمالی و تکمیل فرآیندها ،این خودرو را به تولید انبوه برسانیم.

مدیرعامل پاتوق کتاب همچنین گفت: امیدواریم در مرحله اول اجرای این طرح بتوانیم همه مراکز استان های کشور را به حداقل یک دستگاه پاتوق کتاب سیار مجهز نماییم تا ضمن در دسترس قرار گرفتن کتاب برای همه مردم بتوان بازخورد خوب و دقیقی از اجرای این طرح بدست آورد.

احسان رضایی مجری اولین فروشگاه سیار کتاب نیز به خبرنگار ما گفت: سابقه خوب برگزاری نمایشگاه در مدارس، دانشگاه ها، مساجد و کلیه مکان های عمومی ما را امیدوار کردهاست که پاتوق کتاب سیار در اجرای این رسالت  موفق خواهد بود.

رضایی با اشاره به این که پاتوق سیار کتاب ظرفیت انتقال و نمایش بیش از هفتصد عنوان کتاب را به راحتی و سهولت فراهم میکند گفت: امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم به یکی از دغدغه های  رهبری که راه اندازی کتابفروش سر هر کوچه است جامع عمل بپوشیم و شهر به شهر و کوچه به کوچه کتاب خوب را به مردم معرفی کنیم و به دستشان برسانیم.

 لازم به توضیح است است که پاتوق کتاب مجموعه فروشگاه های زنجیره ای است که از سال 92 توسط عدهای از جوانان فعال در عرصه کتاب و با حمایت دفتر نشر معارف راه اندازی شد وظرف مدت کوتاهی توانست به یکی از شبکه ای اصلیتوزیع محصولات جبهه فرهنگی انقلاب تبدیل شود.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
نگاهی به فیلم «بمب؛ یک عاشقانه»
اضطراب عاشقانه آژیرهای قرمز
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین