اولین پاتوق کتاب سیار رونمایی شد+عکس

عنوان

این فروشگاه سیار کتاب که توسط پاتوق کتاب و با حمایت دفتر نشر معارف بصورت کاملا داخلی و توسط جوانان فرهنگی در شهر قم طراحی و اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگار پویا، مجتمع 13 آبان (لانه جاسوسی سابق ) روز سه شنبه میزبان یک رویداد فرهنگی از جنس ابتکار ونوآوری بود.

در حاشیه نشست ائمه جماعات دانشگاه های تهران که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار شد از اولین پاتوق کتاب سیار رونمایی شد.

این فروشگاه سیار کتاب که توسط پاتوق کتاب و با حمایت دفتر نشر معارف بصورت کاملا داخلی و  توسط  جوانان فرهنگی در شهر قم طراحی و اجرا شده است؛ امکان عرضه و نمایش بیش از 700 جلد کتاب را به سهولت و به آسانی به نمایش بگذارد.

امکان جابجایی آسان و سرعت عمل در بازو بست شدن و همچنین عدم نیاز به مکان زیاد و کمترین دخالت نیروی انسانی در راه اندازی و جمع شدن از ویژگی های منحصر به فرد این فروشگاه سیار کتاب است.

نمایش و عرضه تعداد بالای عناوین در کمترین مساحت ممکن و عدم  نیاز به داشتن توانایی خاص در رانندگی و راه اندازی از دیگر ویژگی های متمایز این کتابفروشی سیار است.

مسعود پیرمرادیان مدیرعامل دفتر نشر معارف در حاشیه این مراسم در گفتگو با تسنیم گفت: طراحی و اجرای این خودرو برای پاسخگویی بهنیاز جامع برای دسترسی به کتاب خوب انجام شده است. ما در دفتر نشر معارف بر این باوریم که بزرگ ترین مشکل حوزه نشر در کشور ما عدم وجود شبکه مناسب توزیع و ویترین کتاب خوب به میزان لازم در کشور است. از این رو ما با حمایت این طرح به دنبال ساده کردن دسترسی مردم به کتاب خوب هستیم.

وی همچنین با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در رابطه با نیاز جامعه به عدالت در همه عرصه ها افزود: یکی از اهداف راه اندازی پاتوق کتاب سیاربردن کتابفروشی در میان مردم خصوصا در مناطق و محلاتی است که دسترسی کمتری به مراکز توزیع کتاب وجود دارد.ما در این طرح نگاه ویژه ای به  روستاها ومناطق کمتر توسعه یافته خواهیم داشت ویکی از اهداف اصلی جامعه مخاطب ما مردم این مناطق خواهندبود.

مدیرعامل دفتر نشر معارف با اعلام آمادگی برای حمایت از طرح های جدید و نوآورانه در زمینه کتاب و کتابخوانی گفت: ما در دفترنشر معارف علاوه بر تمرکزبر تولید محتوا خوب و فاخر، اهتمام جدی بر کمک به چرخه توزیع کتاب های جبهه فرهنگی انقلاب داریم و به دنبال ایجاد بستر برای راه اندازی شبکه سالم و قوی برای عرضه محصولات این جبهه داریم و اساسا راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای و حمایت از تأسیس شرکت پاتوق کتاب با این هدف صورت گرفته است.

پیرمرادیان با تأکید بر این که طراحی و تولید این فروشگاه تماما ایده پردازی و نوآورانه بوده است گفت: کار ایده پردازی ، طراحی  و تولید نمونه اولیه این فروشگاه سیار توسط جوانان انقلابی ودر کارگاهی در قم انجام شده و ما در ساخت آن سعی کردیم به غیر از مواردی که کالای مشابه داخلی وجود ندارد ازقطعات داخلی استفاده کنیم.

مهدی اخویان مدیرعامل شرکت پاتوق کتاب نیز در این در حاشیه آیین رونمایی از اولین پاتوق کتاب سیار به خبرنگار ما گفت: امروز درحالی شاهد راه اندازی اولین پاتوق کتاب سیار هستیم که فروشگاه های پاتوق کتاب در 27 استان کشور راه اندازی شده و به مرحله تثبیت و شکوفایی رسیده اند.

رئیس هیئت مدیره پاتوق کتاب نوآوری را لازمه پویایی و نشاط در کار فرهنگی دانست و افزود: راه اندازی این فروشگاه سیار ،طرحی نوآورانه جهت پاسخ به نیاز مجموعه های فرهنگی برای تأمین کتاب و محصولات فاخر جبهه فرهنگی انقلاب است و امیدواریم با حمایت معنوی مسئولین بتوانند درانجام این رسالت موفق باشد.

اخویان در رابطه با ادامه اجرای این طرح گفت: این خودرو نمونه اولیه ودر واقع آزمایشگاهی اینطرح است و بنا داریم پس از برگزاری نمایگاه های مختلف در مدت زمان سه ماهه از اجرای این طرح بازخورد گیری کنیم و با احصاء و برطرف کردن کلیه نواقص احتمالی و تکمیل فرآیندها ،این خودرو را به تولید انبوه برسانیم.

مدیرعامل پاتوق کتاب همچنین گفت: امیدواریم در مرحله اول اجرای این طرح بتوانیم همه مراکز استان های کشور را به حداقل یک دستگاه پاتوق کتاب سیار مجهز نماییم تا ضمن در دسترس قرار گرفتن کتاب برای همه مردم بتوان بازخورد خوب و دقیقی از اجرای این طرح بدست آورد.

احسان رضایی مجری اولین فروشگاه سیار کتاب نیز به خبرنگار ما گفت: سابقه خوب برگزاری نمایشگاه در مدارس، دانشگاه ها، مساجد و کلیه مکان های عمومی ما را امیدوار کردهاست که پاتوق کتاب سیار در اجرای این رسالت  موفق خواهد بود.

رضایی با اشاره به این که پاتوق سیار کتاب ظرفیت انتقال و نمایش بیش از هفتصد عنوان کتاب را به راحتی و سهولت فراهم میکند گفت: امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم به یکی از دغدغه های  رهبری که راه اندازی کتابفروش سر هر کوچه است جامع عمل بپوشیم و شهر به شهر و کوچه به کوچه کتاب خوب را به مردم معرفی کنیم و به دستشان برسانیم.

 لازم به توضیح است است که پاتوق کتاب مجموعه فروشگاه های زنجیره ای است که از سال 92 توسط عدهای از جوانان فعال در عرصه کتاب و با حمایت دفتر نشر معارف راه اندازی شد وظرف مدت کوتاهی توانست به یکی از شبکه ای اصلیتوزیع محصولات جبهه فرهنگی انقلاب تبدیل شود.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

گزارش اختصاصی نسیم آنلاین از آخرین تحولات سیاسی عراق

پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟

هدف از جنگ ۳۳ روزه ریشه‌دار کردن رژیم‌صهیونیستی در منطقه بود

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه هدف از جنگ ۳۳ روزه تحقق اهداف آمریکا در زمان جرج بوش بود، افزود: قصد آمریکا این بود که اسرائیل را در منطقه ریشه‌دارتر کند، اما با پیروزی مقاومت این طرح شکست خورد.

هیچ عاقلی مذاکره برای مذاکره را نمی‌پذیرد

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رابطه با اظهارات اخیر «دیوید آلبرایت» گفت: این حرفها را قبلا هم افراد دیگری زده بودند و از همان ابتدا دولت اوباما و به خصوص شخص کری هدف‌شان این نبود که محدودیت‌ها بعد از 8 سال برداشته شود.

واردات کالاهای کشورهای تحریم‌کننده نفت را ممنوع کنید

این اولین بار نیست که ایران تحریم نفتی می‌شود. ما قبلا تجربه چنین تحریم‌هایی را در گذشته داشته‌ایم  و باید به جای خام فروشی ماده‌ای با ارزش افزوده تولید و صادر کنیم. با این شیوه، هم ایران تبدیل به یک کشور صنعتی می‌شود و هم کلی شغل ایجاد می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گفت‌وگو با خبرنگار پرس تی‌وی در دمشق
در جنگ کودکانی را دیدم که حتی بلد نبودند موز بخورند!
گزارش ایرنا از گیشه سینما؛
هت‌تریک کمدی در صدر پُرفروش‌های هفته
پاسخ‌های کچویان به ادعای فروپاشی جامعه ایرانی
جامعه ایرانی؛ قوی، پویا و بامشکلات فراوان
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین