مدیر عامل موسسه خانه کتاب مطرح کرد؛

احتمالا طرح تابستانه کتاب در دو مرحله اجرا می شود/ هماهنگی خانه کتاب با شهرداری تهران در زمینه حمایت از اهل قلم

عنوان

طی هماهنگی خانه کتاب با معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، طرح تابستانه کتاب در یک یا دو مرحله اجرا می شود.

نیکنام حسینی پور مدیر عامل موسسه خانه کتاب، در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص طرح تابستانه کتاب گفت: هنوز تاریخ طرح تابستانه کتاب را به چند دلیل تعیین نکرده ایم؛ یکی اینکه در حال ارزیابی طرح عیدانه مان هستیم. اعتقاد داریم باید هر طرحی را مرتب ارزیابی کنیم و با ناشران و کتابفروشان بعد از نمایشگاه کتاب جلسه ای بگذاریم. یکی دو جلسه در خدمت کتابفروشان و ناشران باشیم و دغدغه هایشان و  نظراتشان را بشنویم. خوشبختانه این اواخر جلسه خوبی در کاشان با کتابفروشان برگزار شد. آنها نقطه نظراتی را مطرح کردند و در نتیجه آن فرآیند برخی امور را در طرح عیدانه بررسی و اصلاح کردیم.

وی افزود: برای تابستانه کتاب هم جلسه ای می گذاریم و نقطه نظرات کتابفروشان را جویا می شویم و به موقع تاریخ برگزاری این طرح را اعلام می کنیم. یکی از دغدغه های کتابفروشان این بود که نباید مخاطب را به برگزاری این  طرح ها عادت بدهیم. به همین خاطر یک تاریخ مشخص را اعلام نمی کنیم و نمی گوییم طرح از این تاریخ تا آن تاریخ برگزار می شود. باید تاریخ ها نوسان داشته باشد و مخاطب عین یک رودخانه ساری و جاری بتواند  کتاب خود را بخرد. این طرح هم به عنوان طرح مکمل می تواند در خرید کتاب به مخاطب کمک کند. طی هماهنگی که با معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام  می دهیم ، فصل تابستان هم که فصل کتابفروشان است، طرح را در یک یا دو مرحله اجرا می کنیم.

مدیر عامل موسسه خانه کتاب با اشاره به اینکه در دستور کار ماست تا زیر ساخت ها را فراهم و در طرح تابستانه کتاب های تالیفی را بیشتر حمایت کنیم، بیان کرد: هم اکنون با چند سازمان فعال در زمینه فرهنگی تعامل می کنیم و با توجه به بانک اطلاعاتی که در خانه کتاب از اهالی قلم داریم -که نزدیک به 17 هزار اهل قلم اعم از ویراستار،مترجم، و تصویرگر اطلاعات خود را در سامانه خانه کتاب ثبت کرده اند- خدماتی را به اهل قلم بدهیم.  خود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمی تواند به تنهایی خدماتی را به اهل قلم بدهد. بعضی خدمات بیمه ای و تامین اجتماعی را برای اهل قلم انجام می دهیم. یکسری  تسهیلات را برای اهل قلم در سال 96 آغاز کردیم و ارائه این خدمات امسال هم تداوم خواهد داشت. سعی می کنیم مبلغ کل تسهیلات را افزایش بدهیم.

حسینی پور ادامه داد: نزدیک به 8 هزار نفر از اهل قلم متعلق به شهر تهران هستند. سعی داریم هماهنگ کنیم  تفاهم نامه ای امضا شود تا اهل قلم بتوانند با همان کارتی که در اختیار دارند، از امکانات  رفاهی شهرداری تهران استفاده کنند. با باغ موزه دفاع مقدس هم هماهنگ کردیم تا تسهیلاتی را برای اهل قلم فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه بحث تسهیلات و وام های اهل قلم در نظر ماست، بیان کرد: سعی داریم سقف وام اهل قلم را بالا ببریم و تعداد بیشتری بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند. پس از آنکه کارهای آن انجام شد، اطلاع رسانی می شود. موسسه خانه کتاب به تنهایی شاید نتواند حمایتی از کتابهای نفیس بکند، اما در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کارگروهی تحت عنوان حمایت از کتاب های ارزشمند وجود دارد. ناشرانی که توان انتشار کتاب را ندارند، می توانند کتاب های خود را به کارگروه مربوطه ببرند؛ این کارگروه بررسی می کند و قرارداد حمایت پیش از چاپ را با آنها می بندد. یک نکته را باید مدنظر قرار داد؛ بخش خصوصی هم در کنار دولت، می تواند در انتشار کتاب هایی که هزینه چاپ آن ها بالاتر است مشارکت کند تا کتاب ها در دسترس علاقه مندان قرار بگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مشکل تسویه ارزی نفت خام فروخته شده در بورس چیست؟

پاشنه آشیل عرضه نفت در بورس

در منطق آمریکایی واژه توافق بی معناست / خروج امریکا از برجام برای امتیازگیری بیشتر است

کارشناس مسائل سیاسی گفت:طبیعی است که درهر توافق یکسری امتیازات به طرف مقابل داده و یک سری امتیازات هم گرفته شود، اما در منطق آمریکایی توافق مفهومی ندارد.

برجام هیچ کمکی به باز شدن راه‌های بانکی و سوئیفت نکرد

ورود ارز به کشور دلیل عمده کاهش قیمت ارز بود و باعث شد تا بین عرضه و تقاضا تعادل برقرار شود و هر چه این تعادل بیشتر شود قیمت دلار هم متعادل تر خواهد شد.

پذیرش FATF خلاف انسانیت و اسلامیت و استقلال ایران است

 یکی از روش‌های آمریکا برای اداره جهان جعل قواعدی است که به جهان‌داری او کمک کند و دولت‌های آزادی‌خواه و استقلال‌طلب را تحت شعاع قرار دهد. FATF یکی از آنهاست که ملزم می‌کند کشورهای عضو اطلاعات شفاف را مبادله کنند

مهم‌ترین مطالب سرویس

شکرگزاری وجود مسیح علی‌نژاد باشیم
از انصارحزب الله تا مسیح علی نژاد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم ویژه هفته دفاع مقدس:
در روایت دفاع مقدس روح مجاهدت وشکست‌ناپذیری ملت ایران متبلور باشد
حجت الاسلام پناهیان در نهمین شب از سوگواره هنر و حماسه:
پاداش و کنترل آدم را ضعیف می‌کند.
حجت‌الاسلام پناهیان در سوگواره هنر و حماسه:
نیازمند گروه‌های جهادی که مردم را پولدار کنند، هستیم
در گفتگو با مهدی سیار مطرح شد
دمِ پایانی‌ مانیفست ‌هیأت است
نگاهی به آخرین فیلم حمید نعمت‌الله
«شعله ور»؛ حقارت، حسادت، جنایت
واکنش روزنامه جام جم به اقدام بازیگر سریال پدر
در حاشیه حاشیه‌سازی‌های اینستاگرامی یک نوبازیگر
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین