اتحادیه اروپا و کوبا قصد دارند روابط خود را تقویت کنند

عنوان

اتحادیه اروپا و کوبا همکاری‌های خود را­ با امضای توافقنامه‌ای درباره انرژی‌های تجدید پذیر گسترش دادند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا و کوبا روز سه شنبه همکاری های خود را­ گسترش دادند.

اتحادیه اروپا و کوبا در نوامبر گذشته در بروکسل، ­ توافقنامه ای را­ درباره انرژی های تجدید پذیر امضا کردند.

فدریکا موگرینی مسئول سیاسی خارجی اتحادیه اروپا پس از دیدار با وزیر امور خارجه کوبا گفت: «نشست شورای مشترک بین اتحادیه اروپا و کوبا که به امضای این توافقنامه منجر شد، خبر­ مثبت­ کوچکی در این جهان بیش از پیش آشفته به حساب می آید و نشان می دهد تعهد، گفتگو و پشتکار می توانند نتایج خوبی به همراه بیاورند.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: «ما مصمم هستیم تا از اصلاحات اقتصادی و اجتماعی کوبا حمایت کنیم. همه ما قصد داریم از توسعه پایدار حمایت کنیم، دموکراسی و حقوق بشر را ترویج دهیم و برای مناقشه های جهانی مانند تغییرات آب و هوایی و مسائل امنیتی، راه حل های مشترک پیدا کنیم.»

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

ترمیم کابینه منجر به انسجام در رویکرد اقتصادی می‌شود

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

مدیر عامل اسبق شرکت مهندسی آب و فاصلاب کشور، شکل نگرفتن فرهنگ مناسب مصرف برق در کشور، پایین بودن قیمت برق در ایران نسبت به کشورهای همسایه و عدم توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی متناسب با نیاز کشور را از جمله دلایل مهم قطعی‌های پرشمار اخیر برق در کشور برشمرد.

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحرکات مشکوک سوئدی‌ها در حوزه مسایل زنان ایران
آیا پروژه «خنثی‌سازی جنسیتی» در مدارس ایران کلید خورده است؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین