اتحادیه اروپا و کوبا قصد دارند روابط خود را تقویت کنند

عنوان

اتحادیه اروپا و کوبا همکاری‌های خود را­ با امضای توافقنامه‌ای درباره انرژی‌های تجدید پذیر گسترش دادند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا و کوبا روز سه شنبه همکاری های خود را­ گسترش دادند.

اتحادیه اروپا و کوبا در نوامبر گذشته در بروکسل، ­ توافقنامه ای را­ درباره انرژی های تجدید پذیر امضا کردند.

فدریکا موگرینی مسئول سیاسی خارجی اتحادیه اروپا پس از دیدار با وزیر امور خارجه کوبا گفت: «نشست شورای مشترک بین اتحادیه اروپا و کوبا که به امضای این توافقنامه منجر شد، خبر­ مثبت­ کوچکی در این جهان بیش از پیش آشفته به حساب می آید و نشان می دهد تعهد، گفتگو و پشتکار می توانند نتایج خوبی به همراه بیاورند.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: «ما مصمم هستیم تا از اصلاحات اقتصادی و اجتماعی کوبا حمایت کنیم. همه ما قصد داریم از توسعه پایدار حمایت کنیم، دموکراسی و حقوق بشر را ترویج دهیم و برای مناقشه های جهانی مانند تغییرات آب و هوایی و مسائل امنیتی، راه حل های مشترک پیدا کنیم.»

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین