رئیس کل دادگستری استان تهران:

تنها راه رفع مشکلات مردم، داشتن روحیه جهادی است

عنوان

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: تنها راه رفع مشکلات عدیده مردم، داشتن روحیه جهادی است که با بکارگیری کلیه ظرفیت‌ها و امکانات موجود می‌توان در این عرصه موفق شد.

به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در اولین نشست شورای معاونین دادگستری کل استان تهران در سال 1397 با تبریک  فرارسیدن ماه مبارک رمضان طی سخنانی اظهار کرد: امید است با بهره مندی از فیوضات ماه رجب و شعبان و آمرزش گناهان وارد ماه رمضان، ماه ضیافت الهی شویم.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های ممتاز  ماه رمضان در خطبه نبی مکرم اسلام(ص) تاکید کرد: لازم است در کنار امر خطیر قضا و احقاق حقوق عامه که خود عبادت ارزشمندی به شمار می‌رود، بخشی از وقت خودمان را به عبادت و تلاوت کلام وحی اختصاص دهیم و به عبارت دیگر تلاش کنیم تا از خود و خدا غافل نشویم، البته حوزه اداری تحت مسئولیت مدیران قضایی نیز با رعایت حقوق مراجعین و در وقت غیراداری می بایست با عبادت و نصیحت های بجا و تاثیر گذار و همچنین تلاوت آیات الهی به صورت فراگیر، حال و هوای ماه رمضان به خود بگیرد که مهم ترین مصداق آن شرکت در نماز جماعت است که باید به نحو پررنگ بوده و در ماه های بعدی نیز استمرار داشته باشد و برای تحقق این هدف مقدس، ارائۀ شیوه های جذاب تبلیغی از سوی مدیران، امری حیاتی است، البته وظیفۀ معاونت فرهنگی در این خصوص بسیار خطیر و مهم خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه سخنان خود، بار دیگر موضوع رعایت نظم و انضباط اداری از سوی همکاران را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: ضرورت این مطلب، ناشی از نگرش جامع ما به آموزه های دینی است. اوج عبادت در ماه رمضان، یعنی روزه مقید به زمان می باشد و اگر چنانچه این عبادت مهم خارج از چارچوب زمانی تعیین شده انجام گیرد مسلما در درگاه الهی پذیرفته نخواهد شد و از این رو، رعایت نظم و ترتیب در محیط اداری یک ضرورت شرعی است و در صورت تخطی از این امر مهم، درروز قیامت بایستی پاسخ گو باشیم، لذا لازم است مراتب مرتباً به قضات و کارمندان گوشزد گردد.

اسماعیلی با اشاره به مشکلات و گرفتاری‌های عدیده مردم در جامعه افزود: تنها راه رفع این مشکلات، داشتن روحیه جهادی است. بعبارت دیگر با بکارگیری کلیه ظرفیت‌های موجود و بهره‌مندی از تمامی امکانات، با یک کار جهادی می‌توان در این عرصه موفق شد.

وی، مقوله اطلاع رسانی را بسیار مهم و حساس برشمرد و تاکید کرد: در تشکیلات قضایی، اقدامات بیشماری صورت می‌گیرد که هم مدیران قضایی استان و هم ستاد قوه قضائیه بعضاً نسبت به آنها بی اطلاع هستند که این ناشی از ضعف در اطلاع رسانی است، لذا می‌طلبد عملکردهای مثبت در واحدهای قضایی به صورت مرتب و همراه با تحلیل لازم به مبادی ذیربط منعکس شود.

در این جلسه، تعدادی از حاضرین به بیان اخبار مهم و مسائل مربوط به حوزه مسئولیت خود پرداختند که حسب مورد پس از انجام مباحث کارشناسی لازم، تصمیماتی نیز اتخاذ گردید که از آن جمله می‌توان به جابجایی مجتمع قضایی خانواده 2 تهران به ساختمان جدید در آینده نزدیک اشاره کرد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:

وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند

۲ گزاره رژیم صهیونیستی برای مقابله با راهکارهای ابتکاری مقاومت

حماس و مقاومت فلسطین از روزهای ابتدایی فروردین امسال با ابتکار «راهپیمایی بازگشت» و «بادبادک‌های آتشین» به منظور کاهش محاصره، معادلات نوارغزه را برای اسرائیل کاملاً دگرگون کردند. تداوم و گسترده شدن استفاده فلسطینیان از بادبادک‌های آتشین کاملاً امنیت شهرک‌های اطراف نوارغزه را با چالش روبرو کرد.

۹۰ درصد مشکلات افتصادی ناشی از تصمیمات غلط دولت است

در شرایط کنونی مردم و فعالان اقتصادی نسبت به نحوه مدیریت اقتصادی بسیاری از مدیران رده بالای اقتصادی کشور اعتراض دارند، اگر اعتراض آنها شنیده نشود و با این ادبیات اخیر معاون وزیر صنعت پاسخ داده شود، به نفع کشور نخواهد بود.

خطای بزرگ؛ زمینه‌ساز کاهش ارزش پول ملی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، کاهش ارزش پول ملی را از مشکلات کنونی اقتصاد کشور دانستند و گفتند: در قضیه ارز و سکه بر اثر برخی بی تدبیری و بی توجهی ارز کشور دست سوءاستفاده کنندگان رفت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تلاش برای شفافیت فعالیت‌های اقتصادی مسئولین و آقازاده ها
آقازاده‌ها کجا بوده و به چه مشغولند؟
فاکس نیوز به نقل از مقامات آمریکایی ادعا کرد
ایران در خلیج فارس موشک آزمایش کرده است
هدف آمریکا «کنترل افکار عمومی» است
پنج گزاره درباره تحریم‌های جدید آمریکا
چند نکته درباره پیشنهاد ترامپ برای مذاکره
دستکش مخملی ترامپ
رئیس‌جمهور در گفتگوی زنده تلویزیونی:
من همان روحانی هستم
موسی الرضا ثروتی، نماینده سابق مجلس:
سیف بانک مرکزی را بی‌برنامه اداره کرد
۴ نکته در حاشیه استیضاح ربیعی
از استیضاح وزیر تا سوال از رئیس ‌جمهور
سعید جلیلی در مراسم گرامیداشت شهدای مساجد منطقه طلاب مشهد
هنر نسل امروز باید بی اثر کردن فشارهای اقتصادی باشد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین