برای جلوگیری از سلطه دلار آمریکا

چین خرید و فروش با یوآن را در بورس فلزات لندن راه‌اندازی می‌کند

عنوان

پس از راه‌ندازی انعقاد قراردادهای خرید نفت و طلا با یوآن، این بار چین می‌خواهد خرید و فروش فلزات را در بورس فلزات لندن براساس یوآن اجرایی کند، این اقدامات برای جلوگیری از سلطه دلار انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، براساس اعلام رئیس بورس فلزات لندن انجام قراردادهای آتی فلزات با یوآن پول رایج چین به زودی در بازارهای بورس لندن کلید می‌خورد. خزانه‌دار مبادلات ارزی گفت: در حال حاضر سرمایه‌گذاران مبادلات خود را با دلار انجام می‌دهند، ما تمایل داریم تا امکان اختصاص مبادله با ارزهایی به غیر از یوآن نیز فراهم کنیم. 

بازار بورس لندن در حال حاضر به فعالان اقتصادی این اجازه را می‌دهد تا از ارز چین استفاده کنند. جولای گذشته سهام HKEX همچنین برای بازارهای آتی فلزات نیز یوآن اختصاص داد. 

رئیس LME مشخص نکرد که چه زمانی قراردادهای جدید فلزات آغاز به کار خواهد کرد، اما این اعتماد را داده است که قراردادهای آتی با حمایت یوآن موفقیت‌آمیز خواهد بود چرا که استفاده ارز یوآن چین در مبادلات جهانی روزبه‌روز بیشتر می‌شود. 

وی همچنین گفت: سرمایه‌گذاران چینی در بازارهای LME بسیار فعال هستند، آنها با واسطه‌ها و کارگزاران بورس و یا شرکت‌های غربی کامل در ارتباطند. 

وی همچنین تأکید کرد: ما بر این باوریم با افزایش روز به روز تجارت‌های چین در بازار ما، شرکت‌های بیشتری از چین به ما خواهند پیوست. 

گام نخست برای جهانی سازی یوآن چین حدودا یک دهه گذشته برداشته شد زمانی که پکن به ارزها اجازه داد تا در سرمایه‌گذاری و تجارت استفاده شوند، در سال ۲۰۱۶ یوآن شامل حق برداشت مخصوص(SDR) در کنار ارزهای دلار، ین ژاپن، یورو و پوند انگلیس شد و این اقدام این امکان را به یوآن می‌دهد که چین ذخایر ارزی خود را بیشتر کند. 

اوایل امسال چین که بزرگترین واردکننده نفت خام است قراردادهای خرید نفت را با یوآن امضا کرد که باعث شد ۲۷ میلیارد یوآن معادل ۴ میلیارد دلار در مرحله نخست انجام عملیات تجاری جذب کند، این قراردادها چه از سوی سرمایه‌گذاران  خارجی و چه از سوی سرمایه‌گذاران داخلی مورد توجه واقع شد. 

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

معاون موسسه نیاوران
تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید
ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس برای بی‌اثرکردن تحریم‌های آمریکا
مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس
نایب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران
تحریم دلیل کاهش صادرات نیست
گوشت برزیلی در دست دلالان
گوشت قرمز به ۹۵هزارتومان می‌رسد
علی کاردر، مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت:
شرکت نفت زیان‌ده است
از ژن خوب تا چند شغله‌ها
۴۱ مشاور برای ۴ وزیر +جدول
روایت وزیر اسبق اقتصادی از نقش شیخ‌نشین‌ها در بازار ایران
فیلم: چگونه امارات در بازار ارز ایران خرابکاری می‌کند؟
کارشناس نفت و گاز در گفتگو با نسیم‌آنلاین:
فروش ریالی نفت در بورس مشکلی برای منابع ارزی کشور ایجاد نمی‌کند
چرا بودجه شرکتهای دولتی در مجلس بررسی نمی‌شود؟!
۶۰درصد بودجه برای ۴ شرکت دولتی!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین