گزینه‌های احتمالی ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مشخص شدند + اسامی

عنوان

گزینه‌های احتمالی ریاست کمیسیون اصل نود مجلس مشخص شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی برای اجلاسیه سوم  نهم خرداد برگزار شد. پس از آن نیز کمیسیون های تخصصی پارلمان اعضای هیئت رئیسه خود را برای یک سال آینده انتخاب کردند.

  • بیشتر بخوانید:

رئیس و اعضای هیئت رئیسه جدید 7 کمیسیون مجلس را بشناسیم

روند انتخاب رئیس کمیسیون اصل نود قوه مقننه با سایر کمیسیون های تخصصی متفاوت است. براساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، هر کدام از اعضای کمیسیون اصل 90 و یا هر یک از نمایندگان سایر کمیسیون ها، می توانند برای ریاست این کمیسیون  کاندیدا شوند. رئیس کمیسیون اصل 90 در نهایت با رأی اکثریت نمایندگان مجلس، انتخاب می شود.

سایر اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس، اعم از نُواب، دبیران و سخنگو، پس از انتخاب رئیس کمیسیون، در یکی از جلسات کمیسیون اصل نود انتخاب می شوند.

پیگیری های خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم حکایت از این دارد که تا این لحظه، داوود محمدی رئیس و فرهاد تجری عضو فعلی کمیسیون اصل 90 از گزینه های احتمالی ریاست این کمیسیون هستند.

جمع بندی نهایی درباره معرفی گزینه های رئیس کمیسیون اصل 90 به هیئت رئیسه، به جلسه بعدی این کمیسیون موکول شد.

به گزارش تسنیم، داوود محمدی رئیس، فرهاد تجری نایب رئیس اول، محمدرضا امیر حسنخانی نایب رئیس دوم، ولی داداشی سخنگو و بهرام پارسایی دبیر، علی لاریجانی و فردین فرمند اعضای کمیسیون اصل 90 را تشکیل می دهند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تلگرام‌های جایگزین؛ پیام‌رسان یا فیلترشکن

هاتگرام و طلگرام چگونه کار می‌کنند؟

۴ گزاره درباره «بن سلمان» پیشگام سازش

بن سلمان که چندی پیش گفته بود: «فلسطینیان با پیشنهادها و نیز حضور بر سر میز مذاکرات موافقت کنند یا این‌که لال بشوند و به شکوه و شکایت‌ها پایان دهند» این روزها در حال چانه زنی با اردن بوده که پس از معامله نقش بیشتری در اداره مسجد الاقصی داشته باشد. این در حالیست که بر اساس این طرح مسجد الاقصی و بافت قدیمی و تاریخی بیت‌المقدس کماکان در اشغال و حاکمیت رژیم صهیونیستی خواهد بود.

۲۰۳۰ را خزنده اجرایی کرده‌اند

حضرت آ‌یت الله مکارم نسبت به اجرای خزنده سند ۲۰۳۰ دربرخی نقاط کشور و برنامه ها هشدار داد و گفت: باید مراقب بود سند استعماری ۲۰۳۰ در کشور به ویژه در صداوسیما نفوذ پیدا نکند.

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

این روزها بار دیگر سخن از پیگیری طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین در مجلس است. به گفته دهقان جلسات متعدد کارشناسی صورت گرفته است و بر اساس آن اصلاحاتی در طرح اعمال شده که موجب افزایش نقش قوه قضائیه در اعاده اموال نامشروع مسئولان شده است.  حال باید منتظر ماند دید روند قانون نویسی و تصویب این طرح چقدر به طول خواهد انجامید و آیا اجرایی می‌شود یا خیر؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین