موسوی در گفت وگو با فارس مطرح کرد

لزوم اتخاذ تمهیدات لازم برای تحصیل رایگان خانواده شهدای غیرایرانی معتقد به انقلاب و نظام

عنوان

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به شهادت و ایثارگری هزاران نفر غیر ایرانی معتقد به انقلاب در دوران دفاع مقدس و بعد از آن، گفت: داشتن حق تحصیل رایگان یا کارت شناسایی بنیاد شهید از ابتدایی ترین کارهایی هست که می‌شود برای این خانواده‌های این شهدا انجام داد.

سیدمهدی موسوی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب برای حمایت از خانواده شهدای غیرایرانی که برای انقلاب و آرمان های این نظام  به شهادت رسیده اند، گفت:  در دوران  دفاع مقدس و حوادث بعد از آن شاهد شهادت و ایثارگری هزاران نفر غیر ایرانی معتقد به انقلاب اسلامی و متعهد نسبت به آرمان های مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران بودیم و این امر حتی بعد از دفاع مقدس ادامه داشته و در دفاع از حرم دوباره این پایبندی به ولایت تجلی یافت.

دبیر انجمن اسلامی دانشکده سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: باید ببینیم با وجود شهادت غیر ایرانیان در راستای حفظ کیان و ارزش های انقلاب اسلامی برخورد با خانواده های آنان چگونه بوده است؟ و بنیاد شهید و امور ایثارگران چه میزان خدمات به شهدای اتباع غیر ایرانی ارائه می دهد؟

وی افزود: طبق فرمان رهبری معظم انقلاب اسلامی در موضوع تخصیص تابعیت به خانواده شهدای غیر ایرانی و تصویب این موضوع در مجلس شورای اسلامی دولت چه گام هایی برداشته است؟ متاسفانه خانواده های شهدای غیر ایرانی با وجود پرونده در بنیاد شهید و امور ایثارگران حتی حق داشتن کارت شناسایی خانواده های شهدا را هم ندارند.

این فعال دانشجویی با تاکید بر لزوم تکریم از خانواده های شهدای غیر ایرانی که برای ایران اسلامی ایثارگی کرده اند، تصریح کرد: متاسفانه دولت در دادن تابعیت به خانواده معظم این شهدا به کندی عمل می کند. داشتن حق تحصیل رایگان یا کارت شناسایی بنیاد شهید از ابتدایی ترین کارهایی هست که می شود برای این خانواده های عزیز انجام داد.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تلگرام‌های جایگزین؛ پیام‌رسان یا فیلترشکن

هاتگرام و طلگرام چگونه کار می‌کنند؟

۴ گزاره درباره «بن سلمان» پیشگام سازش

بن سلمان که چندی پیش گفته بود: «فلسطینیان با پیشنهادها و نیز حضور بر سر میز مذاکرات موافقت کنند یا این‌که لال بشوند و به شکوه و شکایت‌ها پایان دهند» این روزها در حال چانه زنی با اردن بوده که پس از معامله نقش بیشتری در اداره مسجد الاقصی داشته باشد. این در حالیست که بر اساس این طرح مسجد الاقصی و بافت قدیمی و تاریخی بیت‌المقدس کماکان در اشغال و حاکمیت رژیم صهیونیستی خواهد بود.

۲۰۳۰ را خزنده اجرایی کرده‌اند

حضرت آ‌یت الله مکارم نسبت به اجرای خزنده سند ۲۰۳۰ دربرخی نقاط کشور و برنامه ها هشدار داد و گفت: باید مراقب بود سند استعماری ۲۰۳۰ در کشور به ویژه در صداوسیما نفوذ پیدا نکند.

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

این روزها بار دیگر سخن از پیگیری طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین در مجلس است. به گفته دهقان جلسات متعدد کارشناسی صورت گرفته است و بر اساس آن اصلاحاتی در طرح اعمال شده که موجب افزایش نقش قوه قضائیه در اعاده اموال نامشروع مسئولان شده است.  حال باید منتظر ماند دید روند قانون نویسی و تصویب این طرح چقدر به طول خواهد انجامید و آیا اجرایی می‌شود یا خیر؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین