موسوی در گفت وگو با فارس مطرح کرد

لزوم اتخاذ تمهیدات لازم برای تحصیل رایگان خانواده شهدای غیرایرانی معتقد به انقلاب و نظام

عنوان

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به شهادت و ایثارگری هزاران نفر غیر ایرانی معتقد به انقلاب در دوران دفاع مقدس و بعد از آن، گفت: داشتن حق تحصیل رایگان یا کارت شناسایی بنیاد شهید از ابتدایی ترین کارهایی هست که می‌شود برای این خانواده‌های این شهدا انجام داد.

سیدمهدی موسوی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب برای حمایت از خانواده شهدای غیرایرانی که برای انقلاب و آرمان های این نظام  به شهادت رسیده اند، گفت:  در دوران  دفاع مقدس و حوادث بعد از آن شاهد شهادت و ایثارگری هزاران نفر غیر ایرانی معتقد به انقلاب اسلامی و متعهد نسبت به آرمان های مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران بودیم و این امر حتی بعد از دفاع مقدس ادامه داشته و در دفاع از حرم دوباره این پایبندی به ولایت تجلی یافت.

دبیر انجمن اسلامی دانشکده سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: باید ببینیم با وجود شهادت غیر ایرانیان در راستای حفظ کیان و ارزش های انقلاب اسلامی برخورد با خانواده های آنان چگونه بوده است؟ و بنیاد شهید و امور ایثارگران چه میزان خدمات به شهدای اتباع غیر ایرانی ارائه می دهد؟

وی افزود: طبق فرمان رهبری معظم انقلاب اسلامی در موضوع تخصیص تابعیت به خانواده شهدای غیر ایرانی و تصویب این موضوع در مجلس شورای اسلامی دولت چه گام هایی برداشته است؟ متاسفانه خانواده های شهدای غیر ایرانی با وجود پرونده در بنیاد شهید و امور ایثارگران حتی حق داشتن کارت شناسایی خانواده های شهدا را هم ندارند.

این فعال دانشجویی با تاکید بر لزوم تکریم از خانواده های شهدای غیر ایرانی که برای ایران اسلامی ایثارگی کرده اند، تصریح کرد: متاسفانه دولت در دادن تابعیت به خانواده معظم این شهدا به کندی عمل می کند. داشتن حق تحصیل رایگان یا کارت شناسایی بنیاد شهید از ابتدایی ترین کارهایی هست که می شود برای این خانواده های عزیز انجام داد.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

امیرحسین فردی؛ آینده‌ساز استراتژیست

نیاز امروز ما به تصویر روشن از اینده برای نسل‌های جدید است.

سیطره امارات بر کانال سوئز و گلوگاه‌های دریایی مصر

امارات پشتیبان اصلی کودتا در مصر بود تا دولتی بر سر کار آید که ابوظبی وابسته باشد. اسناد دخالت امارات در کودتای السیسی پرشمار بوده و به صورت تدریجی اسناد جدیدی نیز در این مورد فاش می‌شود. به عنوان نمونه دیوید کیرکپاتریک، خبرنگار نیویورک تایمز می‌نویسد: «در فوریه ۲۰۱۳ یک هواپیما از امارات به قاهره آمد که مملو از دلارهای نقدی و قرص‌های ترامادول بود.

اسناد غیر رسمی عامل سرگردانی مردم در دادگاه‌ها

اسناد غیر رسمی یا دستنویس در هیچ سامانه‌ای به ثبت نمی‌رسند و به همین دلیل حکومت هیچگاه از آن‌ها مطلع نمی‌شود اما با اعتباری که در نظام قضایی و حقوقی کشور دارند باعث افزایش زمان دادرسی شده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار فرماندهان و مسئولان نداجا
دشمن نباید جرئت تهدید ملت ایران را هم داشته باشد
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به مهر خبر داد:
شرط جدید کمیسیون کشاورزی برای تصویب معاهده پاریس
آیت‌الله بطحایی در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:
مجلس خبرگان می‌تواند بر کل مسئولان در راستای مصلحت انقلاب نظارت کند
رهبر انقلاب در دیدار با میهمانان اجلاس بین‌المللی وحدت اسلامی:
امروز به‌خاطر ظلم قدرت‌ها، بشریت گرفتار است
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای امنیت:
همیشه بانشاط و پرانگیزه در صحنه باشید/ مثل شهدا خدمت کنید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین